Aktualności

Hołd dla ks. Adama Łańcuckiego
27 czerwca o godz. 10:00 na Cmentarzu Komunalnym w Chojnowie odbyła się uroczystość upamiętniająca ks. Adama Szczepana Łańcuckiego. 140. rocznica urodzin zasłużonego kapłana była przyczynkiem do oddania mu hołdu oraz modlitwy za jego duszę. Ks. kanonik do Chojnowa przybył 11 października 1945 roku. Otrzymał nominację na proboszcza Chojnowa oraz dziekana dekanatu chojnowskiego, po czym zajął się organizowaniem parafii oraz normalizacją życia w mieście. Przy grobie kapłana zebrali się księża z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła, reprezentacje samorządowe Miasta i Gminy Chojnów, strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej z dowódcą Czesławem Dulem, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy miasta. Uczeń Powiatowego Zespołu Szkół Adam Swatek przedstawił sylwetkę ks. Adama Szczepana Łańcuckiego oraz opowiedział o szkolnych inicjatywach związanych z pamięcią o bohaterach powojennej odbudowy miasta. Następnie złożone zostały kwiaty przy grobie ks. Łańcuckiego. W imieniu mieszkańców wiązankę złożyli Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Skowroński. W modlitwie powierzono również ks. prałata Władysława Bystrka, który zmarł 3 listopada 2017 roku.
data publikacji: 2020-06-29 12:28
 
Pamięć o Brzeżanach i ks. Łańcuckim
Kolejny dzień świętowania: srebrnego jubileuszu parafii, obchodów 140. rocznicy ks. kan. Adama Łańcuckiego oraz 75. rocznicy przesiedleń polskich rodzin z Kresów na Ziemie Zachodnie odbył się 25 czerwca. Mszę Świętą odprawił i homilię wygłosił ks. dr hab.Grzegorz Sokołowski, prof. Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu . Eucharystia sprawowana była w intencji parafian i Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Brzeżanach obchodzącej 400 – lecie swego kościoła. W wykładzie pt. „Ks. kanonik Adam Szczepan Łańcucki jako prezbiter Kościoła wrocławskiego” ks. Sokołowski opowiedział o organizacji życia parafialnego w nowej, trudnej rzeczywistości: - Ks. Adam Łańcucki poświęcił się organizacji życia parafialnego w nowych warunkach, przygotowaniem kościołów do sprawowania kultu, zorganizował naukę religii w szkole. Musiał jednak liczyć się z istniejącym w Kościele prawem kanonicznym oraz zwyczajami kościelnymi. Wówczas parafią katolicką w Chojnowie zarządzał niemiecki ksiądz Wiktor Glusche, który powitał brzeżańskiego proboszcza na progu chojnowskiej świątyni. Administrator Apostolski Dolnego Śląska decyzją z 16 X 1945 r. mianował ks. Adama Łańcuckiego samodzielnym duszpasterzem dla ludności polskiej z tytułem proboszcza w parafii Chojnów bez naruszenia praw kanonicznie ustanowionego proboszcza. – mówił ks. dr hab. Grzegorz Sokołowski, prof. PWT. Kolejny z cyklu wykładów „W trosce o tożsamość narodową i pamięć o rodzinnych korzeniach” zakończony został podziękowaniami dla ks. Grzegorza Sokołowskiego, które złożone zostały w imieniu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej, koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Rady Parafialnej pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.
data publikacji: 2020-06-29 11:20
 
Wejdź na stronę i zagłosuj na KARAMBOL z Chojnowa!!!!
Zespół taneczny KARAMBOL i Radio Wrocław zapraszają do zabawy - TOP5 dolnośląskich grup tanecznych [GŁOSOWANIE] Codziennie można oddać jeden głos. Zwycięża grupa, która uzbiera ich najwięcej. Głosowanie potrwa do 4 lipca br., do godziny 15.30!
data publikacji: 2020-06-29 09:38
 
Koniec Roku Szkolnego!
Z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2019/2020 składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom! Dziękujemy za wszystkie inicjatywy i wydarzenia. Życzymy Wam dobrego wypoczynku, udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkół we wrześniu!
data publikacji: 2020-06-26 14:30
 
#GaszynChallenge
Urząd Miejski w Chojnowie z pomocą dla małej Mii: Wykonaliśmy zadanie! Dziękujemy bardzo za nominację Pani Marioli Pyrz Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 Chojnowie. Oczywiście z wielką przyjemnością wykonaliśmy zadanie, aby pomóc małej Mii w walce z chorobą. Do dalszej zbiórki Urząd Miejski w Chojnowie nominuje: 1. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnowie 2. Urząd Miasta w Złotoryi 3. Ministerstwo Sportu w Warszawie https://www.siepomaga.pl/mia-sma Zasady bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto wybranego dzieciaka. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. W filmikach z realizacją wpisujcie #GaszynChallenge Zapraszamy🙂 link do zbiórki https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengemia…
data publikacji: 2020-06-26 13:21
 
<< nowsze | 25  | 26  | 27  | 28  | 29 | 30  | 31  | 32  | 33  | 34  | 35  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie