Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Uroczysty Dzień Walki z Cukrzycą

14 listopada przypada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Chojnowscy diabetycy celebrowali to święto 27 listopada w Domy Schrama.

Tę wyjątkową okoliczność świętowano w gronie członków chojnowskiego oddziału Związku Diabetyków wspólnie z zaproszonymi gośćmi.

- Witam serdecznie Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – rozpoczęła Prezes chojnowskiego Oddziału Stefania Wolska – Pani Monika Kaczmarek objęła funkcję szefowej przed kilkoma tygodniami, ale gościła już u nas i wierzymy, że jako złotoryjanka, przychylnym okiem będzie spoglądać na sąsiadów zza miedzy. Witam Panią wicestarostę Janinę Mazur, burmistrza Jana Serkiesa oraz panią doktor Marię Dziurę. Witam także wśród naszych znamienitych gości ks. Przemysława. Jesteśmy wdzięczni za Państwa obecność, ale przede wszystkim za wieloletnie wsparcie naszego Oddziału, za opiekę, pomoc i sympatię.

- Dzisiejsza uroczystość, to bardzo ważne święto dla środowiska cukrzyków - zabrała głos dr Maria Dziura. - 101 lat temu wynaleziono insulinę, która w niezwykle skuteczny sposób walczy z chorobą, która zdecydowanie podnosi komfort życia, która pozwala żyć... Jestem pełna szacunku dla wieloletniej działalności Pani Wolskiej i całego chojnowskiego Oddziału. Życzę Państwu zdrowia, cierpliwości, życzę dobrych, życzliwych ludzi wkoło.

Głos zabrała także wicestarosta Janina Mazur:

- W imieniu własnym i władz Starostwa Powiatowego życzę przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i wszelkiej pomyślności. Pragnę podkreślić przy tej okazji wielkie zaangażowanie Pani Stefanii, która w Starostwie jest częstym gościem, zabiegając o Państwa przywileje. Zauważamy i doceniamy także ogromne wsparcie władz miasta.

- Z wielką przyjemnością przychodzę na Państwa spotkania, jestem tu bowiem w gronie znajomych i przyjaciół – mówił witając wszystkich burmistrz Jan Serkies. – Z okazji dzisiejszego święta pozwólcie, że w imieniu samorządu i mieszkańców przekażę gratulacje, podziękowania i życzenia. Gorąco dziękuję Pani Prezes Stefanii Wolskiej, całemu Zarządowi i wszystkim Państwu za całoroczną, owocną współpracę. Dziękuję za aktywny udział w życiu miasta. Dziękuję pani doktor, która wspaniale się Państwem opiekuje. Gorąco dziękuję pani Janinie Mazur, która wspólnie z władzami starostwa wspiera działalność stowarzyszenia. Nowej Pani prezes PSD życzę wielu sukcesów i dobrej współpracy z miastem i naszymi diabetykami. Życzę wszystkim dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

To wyjątkowe spotkanie miało dodatkowy, wyjątkowy akcent. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Monika Kaczmarek przekazała tego dnia odznaczenia przyznane przez Zarząd Główny PSD.

Za szczególne zasługi Złotą Odznakę „Zasłużonego dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków” otrzymała dr Maria Dziura.

Za wyróżniającą się działalność dla dobra Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków odznaką „Ambasador Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków” uhonorowano Burmistrza Jana Serkiesa i dr Marię Dziurę.

Za aktywną działalność społeczną w ramach Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków odznakę „Złote Serce” otrzymała Prezes Stefania Wolska i Pani Helena Jarosz.

- Jesteście Państwo zżytą grupą, rodziną diabetyków, która ma swoich wspaniałych opiekunów jak pani Stefania, jak pani doktor Dziura, jak burmistrz Jan Serkies... Współpraca na wielu płaszczyznach jest niezwykle ważna. Wierzę, że w dalszym ciągu będzie się ona układać wzorcowo czego Państwu i sobie życzę.

Wiele ciepłych słów, gratulacje, kwiaty, drobne upominki – niewielkie, ale jakże ważne gesty szacunku i wdzięczności dominowały podczas tej uroczystości. Tego typu wyrazy życzliwości są z pewnością najcenniejszym podziękowaniem.

Dołączamy do tych wszystkich powinszowań.

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie