Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

„Zapis” – wyjątkowe abstrakcje 

w sali wystaw czasowych Muzeum Regionalnego

W piątkowy wieczór w sali wystaw czasowych Muzeum Regionalnego odbył się wernisaż wystawy „Zapis”. Wystawa, której twórcami są utalentowani artyści Natalia Wegner i Krzysztof Ryfa, przyciągnęła liczne grono miłośników sztuki.

Natalia Wegner i Krzysztof Ryfa to absolwenci Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, w Chojnowie zaprezentowali swoje abstrakcyjne dzieła, które emanują osobistym zaangażowaniem i niezwykłym talentem.

Wystawa "Zapis" jest prawdziwym świadectwem różnorodności podejść do abstrakcji w sztuce. Krzysztof Ryfa prezentuje swoje olejne kompozycje na płótnie, wzbogacone różnymi substancjami naturalnymi. Jego prace emanują energią i głębią, odkrywając przed widzem fascynujący świat form, kształtów i kolorów. Przyglądając się jego obrazom, można dostrzec subtelną harmonię pomiędzy siłą gestu malarskiego a delikatnością użytych materiałów.

Z kolei prace Natalii Wegner, oparte na technice kolażu, wyłaniają się jako niezwykłe narracje, ukazujące różnorodność inspiracji, jakie artystka czerpie z podróży i obserwacji pejzażu. Jak przyznaje sama artystka - każdy kolaż jest jak osobisty zapis, przedstawiający unikalną historię widzenia świata.

Ogromne zainteresowanie wernisażem i wystawą potwierdza, że abstrakcja wciąż pozostaje formą sztuki, która fascynuje i porusza widza. 

Wystawa "Zapis" pozostanie dostępna dla publiczności do stycznia 2024 roku. To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w świecie abstrakcji, który wykracza poza granice konwencji i stwarza miejsce dla nieograniczonych interpretacji sztuki. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki do Muzeum Regionalnego, gdzie zapisane historie Natalii Wegner i Krzysztofa Ryfy oczekują na odkrycie.

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie