Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Klub Seniora w Chojnowie

 

Plan uruchomienia w naszym mieście Klubu Seniora pojawił się kilka lat temu. Pandemia jednak odsunęła działania w tym zakresie na dalszy plan. Samorząd Chojnowa wrócił do tej idei. Burmistrz Miasta Jan Serkies zaprosił chojnowskich seniorów na spotkanie informacyjno-organizacyjne 21 lutego do Domu Schrama. Kolejny raz nasi nestorzy nie zawiedli – na zaproszenie odpowiedziało około 70 osób dowodząc, że chcą skorzystać z oferty i uczestniczyć w życiu miasta.

Proponowany Klub Seniora działać będzie przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Raz w tygodniu - ustalono czwartki o godz. 15.00 – zainteresowani wezmą udział w atrakcyjnych propozycjach

- Chcemy korzystać z naszej bogatej i nowoczesnej bazy – miejskiej biblioteki, muzeum, domu kultury, Domu Schrama, terenowych obiektów rekreacyjnych – mówił burmistrz. – Co tydzień zaproponujemy Państwu ciekawe zajęcia gimnastyczne, taneczne, wykłady, wycieczki krajoznawcze, seanse filmowe, spektakle teatralne… - oferta jest zasobna. Będziemy także aplikować o środki zewnętrzne pisząc projekty czy biorąc udział w dedykowanych programach. Liczymy także na sugestie z Państwa strony.

Celem Klubu jest integracja, aktywizacja i wsparcie dla wszystkich, którzy chcą się spotkać, pragną znaleźć dla siebie rozrywkę, dzielić się swoją energią lub czerpać od innych.

Już 2 marca o godz. 15.00 zapraszamy zatem do Kina Kultura – na seans-niespodziankę. To będzie inauguracja funkcjonowania w Chojnowie Klubu Seniora.

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie