Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Ponad 2 mln złotych dla Chojnowa z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

 

6 lutego ogłoszono wyniki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chojnów otrzymał najwyższą w powiecie legnickim kwotę dofinansowania – 2 083 564,70 zł. To kolejne środki przekazane dla naszego samorządu w ramach rządowych projektów.

- Bez tych dotacji ciężko byłoby nam sobie poradzić – mówił burmistrz Jan Serkies odbierając symboliczny czek z rąk Krzysztofa Kubów – sekretarza stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Dlatego jestem wdzięczny za te środki, które otrzymujemy.

- Cieszę się, że mogę tę dobrą wiadomością podzielić się dzisiaj tu z Państwem – mówił podczas spotkania z samorządowcami Krzysztof Kubów. - To pokazuje modelową współpracę z Zagłębiem Miedziowym w Powiecie Legnickim.

- Ponad 2 mln pozwoli nam na przebudowę newralgicznej miejskiej arterii czyli ulicy Paderewskiego i Wojska Polskiego - ulic łączących ul. Legnicką z trasą na Bolesławiec i Złotoryję w kierunku A4 – dodaje burmistrz Jan Serkies. - Te arterie, prowadzące m.in. do często odwiedzanego basenu miejskiego, mają być bezpieczne dla kierowców i pieszych, maksymalnie udrożnione, z parkingami, z inteligentnymi przejściami dla pieszych. Taki zastrzyk rządowych pieniędzy sprawi, że Chojnów zyska kolejny, nowoczesny system komunikacyjny.

Wsparcie rządowe uzyskało w kraju 2 328 zadań, w tym 630 powiatowych i 1 698 gminnych. W województwie dolnośląskim to 139 zadań: 33 powiatowych i 106 gminnych - pozwoli to na budowę, przebudowę lub remont 166 kilometrów dróg: 74 km powiatowych i 92 km gminnych.

fot. e-legnickie.pl

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie