Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Koncert Kolędowo-Karnawałowy Chojnowskiego Towarzystwa Muzycznego

Ostatniego dnia stycznia Chojnowskie Towarzystwo Muzyczne zaprosiło do Domu Kultury na doroczny Koncert Kolędowo-Karnawałowy.

- Niezmiernie miło mi powitać Państwa na koncercie naszego Ogniska – mówił ze sceny dyrektor Towarzystwa Piotr Koziar. - Serdecznie proszę o życzliwość i gorące brawa dla naszych uczniów. To dla nich wyjątkowy dzień i wielki stres. Państwa przychylność z pewnością doda im odwagi.

Na scenie wystąpili uczniowie prezentując nabyte umiejętności i szlifowany właśnie talent.

Kolędy, pastorałki, świeckie melodie na gitarę, klarnet, keyboard, skrzypce, solo, w duecie, trio, kwartecie, certecie…, złożyły się na atrakcyjny koncert oklaskiwany przez bliskich młodych artystów. Były też występy wokalne przy akompaniamencie Piotra Koziara.

- Muzyka, to radość, zaduma, rozwój intelektualny i duchowy, to doświadczanie cudownych doznań…- prezes Towarzystwa Krystyna Czapska nie ukrywała przejęcia. – Gratuluję wszystkim i dziękuję za to miłe popołudnie.

Ognisko muzyczne funkcjonuje w naszym mieście od 1960 roku – to już ponad 60 lat. W tym roku szkolnym uczęszcza do niego 44 uczniów w różnym wieku i z różnymi predyspozycjami. Wszyscy jednak chcą obcować z muzyką, posiąść umiejętność gry na wybranym instrumencie (czasami na kilku) i, tak jak tego dnia, dzielić się swoją pasją z innymi.

Na naukę, jak to mówią, nigdy nie jest za późno – Chojnowskie Towarzystwo Muzyczne serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych…Bo jak powiedział Platon „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie