Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Chcemy wygrać z sepsą - WOŚP w Chojnowie

Pierwsze dźwięki 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnowie wybrzmiały na hali sportowej PZS.

Charytatywny Turniej Żaków zorganizowany przez Szkółkę Piłkarską UKS Oriens Chojnów miał wyjątkowy charakter – to było sportowe spotkanie wszystkich, którzy z chęcią włączają się w pomoc na rzecz potrzebujących.

Siedem drużyn, kibice, trenerzy, wolontariusze, przez kilka godzin świetnie się bawili stając się jednocześnie współorganizatorami zbiórki na rzecz walki z sepsą.

Zawodnicy klubów Karkonosze Jelenia Góra, Zagłębia Lubin, Małej Unii Rosochata, Wilkowianki Wilków, KS Chojnowianki, Konfeksu Legnica i UKS Oriens rozegrali nieklasyfikowane mecze, a poszczególne rozgrywki przeplatane były atrakcyjnymi licytacjami. Były też pyszne ciasta, inne smakołyki i to co wszyscy podkreślali z uśmiechem, niezwykła, wspaniała atmosfera. Otwarte serca i portfele sprawiły, że do kasy chojnowskiej zbiórki z turnieju trafiło 6652,18 zł. Super!

Od godziny trzynastej w pizzerii Alvaro, która dołączyła do miejskiej Orkiestry gorączkowo trwały przygotowania do przyjęcia gości, na których czekało moc atrakcji. Dla wszystkich słodki kiermasz – na dłuuuugim stole mnóstwo wypieków. Dla miłośników militariów wystawa broni ostrej, paintball i strzelanie z łuku. Dla najmłodszych kucyk Kleoś.

Dla lubiących muzykę występy na scenie – saksofonista Oleksandr Plakhotnii, skrzypaczka Pola Działo, Norbert Kałuża – keyboard oraz zespół Long Way Home. Wśród przedmiotów do licytacji znaleźć można było m.in. oryginalną biżuterię z Ugandy czy monetę z 20. edycji WOŚP.

W Alvaro splotły się dwie cenne inicjatywy – Finał WOŚP Jurka Owsiaka i Dzień Dawcy Szpiku, którego koordynatorem w Chojnowie jest Justyna Jamroz. Wisienką na torcie tego dnia był pokaz laserów.

Organizatorzy tej części chojnowskiej WOŚP – Pizzeria Alvaro i Studio Orchidea dorzucili do wspólnej puli ponad 6 tysięcy złotych.

Niezwykle dynamicznie i różnorodnie przebiegał Finał WOŚP w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Scena pulsowała rytmami disco, pop, bluesa i muzyki klasycznej.

Muzyczne show otworzyła Agnieszka Makucewicz Rabeei, która śpiewała solo i z dziecięcym chórkiem oraz Salma Rabeei, po nich swój autorski recital miał Jurand Kowalski. Dynamikę występów zmieniły zespoły taneczne – wszystkie formacje Brooklynu prowadzonego przez p. Marzenę Anton i Karambola prowadzonego przez p. Jadwigę Zderską oraz Słodziaki p. Gabrieli Zenki. Scena drżała w posadach, a liczna publiczność głośnym aplauzem nagradzała wykonawców.

Tę atmosferę zdecydowanie uspokoił zespół Celloice z Wrocławia. Trio smyczkowe i sopranistka Hanna Błachuta przenieśli słuchaczy w inną, niecodzienną przestrzeń muzyczną.

Z Wrocławia przyjechała do nas Karina Bryła, która przypomniała znane i lubiane utwory polskich i zagranicznych wykonawców.

A na zakończenie koncert lubianego w naszym mieście i poza jego granicami zespołu Plug’n’Blues, który zagrał kilka coverów i kompozycji własnych.

Gorącą atmosferę, zapał rywalizacji i ducha WOŚP nieustannie podtrzymywał ze sceny Maciej Zderski. Prowadzone płynnie, energetycznie i zabawnie licytacje przyniosły okazałą kwotę. Mieszkańcy Chojnowa, jak co roku, pięknie włączyli się w akcję. Licytowali po kilka przedmiotów nie szczędząc funduszy.

- Co roku próbujemy pomóc – mówi pani Małgorzata - To co robi Jurek Owsiak jest dla nas bardzo cenne. Licytację traktujemy jako swojego rodzaju zabawę – przedmioty są tu tylko elementami tej zabawy. Najistotniejszy jest cel i zebrane środki.

To wszystko działo się na moksirowskiej scenie, a poza nią…

Już u szklanych wrót domu kultury witał przychodzących okazały wóz strażacki. Można było zasiąść za jego sterami, porozmawiać ze strażakami. W holu, bufet z kawą i herbatą, stoły z wypiekami, przepyszna grochówka, warsztaty dla najmłodszych. Można było skorzystać z przesiewowych badań wzroku i zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Tegoroczny, 31 Finał WOŚP w Chojnowie zwieńczyło ”światełko do nieba” – publiczność, wykonawcy i organizatorzy wyszli na zewnątrz i skrzącymi zimnymi ogniami zasygnalizowali zakończenie wydarzenia.

W budynku MOKSiR działał też sztab orkiestry. 14 wolontariuszy „krążących” kilka godzin po mieście późnym popołudniem przynieśli puszki i zaczęło się wielkie liczenie. Ile udało się zebrać? Jak donosił już w nocy MOKSiR chojnowska cegiełka to 27 555,61 zł.

Gratulacje należą się organizatorom trzech orkiestrowych eventów, wykonawcom, wolontariuszom i oczywiście UCZESTNIKOM, którzy wsparli kolejną wspaniałą ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Poniżej znajdziecie Państwo zdjęcia i filmy z chojnowskiego finału WOŚP.

ZDJĘCIA:

 

FILMY:

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie