Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Kabaret Zachodni w Chojnowie

 

- Chojnowska publiczność jest z gatunku tej, która reaguje na niuanse. Tzw. twardy żart dociera do większości, ten subtelniejszy do odbiorcy subtelniejszego. To świadczy o tym, że mieszkańcy Chojnowa często obcują z żywą kulturą i rozumieją dialog – tak, tuż po występie na scenie MOKSiR wypowiadali się członkowie Kabaretu Zachodniego, którzy 22 stycznia zaprezentowali swój satyryczny program w ramach miejskich obchodów Dnia Babci i Dziadka.

Występują od wielu lat, w wielu miejscach naszego kraju. Znamy ich z programów rozrywkowych emitowanych w telewizji, niektórzy mieli już okazję widzieć ich na żywo.

Ich skecze nawiązują do codziennych wydarzeń – twierdzą, że inspiracją w 80 procentach są sytuacje z życia. I to nas chyba śmieszy najbardziej. Każdy z nas może przywołać w pamięci zabawną scenę w poczekalni lub gabinecie lekarskim, w domowych sprzeczkach, na zakupach, w restauracji… Nam tego typu zdarzenia umykają, a ONI robią z nich użytek! Okraszając je dodatkowo niezłym aktorstwem, muzyką i wokalem formując kabaretowe show! I taką składankę mieliśmy na, (jak to się teraz mówi) live’ie. Było zabawnie, swobodnie, przyjemnie, rozrywkowo…

Kabaret Zachodni pokazuje się w różnym składzie, na chojnowskiej scenie bawili chojnowian

Jarosław Marek Sobański, Karolina Kuras i Andrzej Kozłowski. Jarosław Sobański pochodzi z Chojnowa.

- Mój związek z Chojnowem jest bardzo ścisły. Tu się urodziłem, kończyłem pierwszy stopień nauczania, czyli Szkołę Podstawową nr 4, potem kontynuowałem edukację w Legnicy, studia w Zielonej Górze. Do dziś mieszkają tu moi rodzice, moi przyjaciele. Lubię Chojnów, często tu bywam.

- Potwierdzam – dodaje Karolina Kuras - Kiedy jechaliśmy tutaj, z wielkim przejęciem pokazywał ulubione miejsca, tłumaczył co, gdzie, kiedy…

Niedzielne popołudnie, najpierw z najmłodszymi mieszkańcami i ich barwnym programem artystycznym dla babć i dziadków, potem z Kabaretem Zachodnim z pewnością można uznać za niezwykle atrakcyjne.

Takich niespodzianek, urozmaicenia i kulturalnych wydarzeń będzie w tym roku więcej. Ich zapowiedzi znajdziecie w Gazecie Chojnowskiej, na chojnow.eu i oczywiście na Facebooku.

Śledźcie nas!

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie