Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Wspaniały Dzień Babci i Dziadka
 

Są takie dwa dni jedyne dni w roku
To święto Babci i Dziadka, łza się kręci w oku
O tym ważnym święcie dobrze pamiętamy i dla naszych gości widowisko mamy!!!


To rzeczywiście było piękne widowisko. Dzieci z chojnowskich przedszkoli – Przedszkola Miejskiego nr 1, Przedszkola Miejskiego nr 3, Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, maluszki z Miejskiego Żłobka i Mini Brooklyn wystąpiły na scenie domu kultury dla swoich Babć i Dziadków.
Tańcem i śpiewem, z dziecięca szczerością i wdziękiem, uhonorowały kochających nad życie swoje wnuczęta babcie i dziadków. 
- Serdecznie dziękuję wszystkim za przyjęcie zaproszenia – mówił burmistrz Jan Serkies witając licznie przybyłych. - Każdy z nas przypomina sobie swoją babcię, swojego dziadka… Z nostalgią wspominamy czas lat młodzieńczych. Dla większości z nas Babcia i Dziadek to mądrość, dobroć, miłość, pracowitość. Babcia i Dziadek zawsze mieli dla nas czas, o każdej porze dnia i nocy, przekazywali nam tradycje, naszą historię, nasze dziedzictwo narodowe. Z okazji tego wspaniałego święta życzę dużo zdrowia, miłości, wszelkiej pomyślnościsukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, a na dzisiejsze popołudnie życzę wielu wrażeń i niezapomnianych chwil.
Oj wiele było doznań – na scenie i przed nią. Mali wykonawcy z wielkim zaangażowaniem odtwarzali wyuczone role, a publiczność w emocjach i ze wzruszeniem oklaskiwała swoje pociechy. Dzieci wspaniale się przygotowały. Sceniczne stroje, kolorowe rekwizyty, instrumenty i ogromna chęć artystycznego wyrażenia podziękowania złożyły się na uroczą muzyczną laurkę. 
Dodatkowym prezentem dla Babć i Dziadków był występ Kabaretu Zachodniego, który stał się idealnym dopełnieniem radosnego dnia. Zielonogórskie trio - Jarosław Marek Sobański (chojnowianin), Karolina Kuras i Andrzej Kozłowski dali zabawne show, bez problemu wciągając w swoje skecze chojnowską publiczność.
Występy dzieci na „wielkiej” scenie były tylko namiastką ich świątecznego programu. Każda z placówek przygotowała bogaty program dla Babć i Dziadków w swoich siedzibach. Tam Dziadkowie i Babcie z równie dużymi emocjami wiwatowali małym artystom, nie rzadko ukradkiem ocierając łzy wzruszenia i ogromnej dumy.
Wspaniały Dzień Babci i Dziadka!

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie