Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Z wizytą u władz wojewódzkich- Dziękując za cały rok owocnej współpracy i wsparcia składamy najserdeczniejsze życzenia spokojnych, zdrowych, rodzinnych świąt i wszelkiej pomyślności w 2023 roku…
Z takim przesłaniem 19 grudnia Burmistrz Chojnowa Jan Serkies w asyście młodych kolędników odwiedził władze wojewódzkie we Wrocławiu.

To ponad 20.letnia tradycja. Co roku, w okolicach świąt Bożego Narodzenia burmistrz z grupą wokalno-muzyczną ze Szkoły Podstawowej nr 4, pod kierownictwem Zenona Chmielewskiego udaje się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego z kolędą i życzeniami płynącymi z Chojnowa. To jednocześnie lekcja obywatelska dla młodzieży, możliwość poznania instytucji wojewódzkich.

- Cieszę się, że po dwuletniej przerwie znów możemy znaleźć się w gronie przyjaciół, znajomych i w tym szczególnym dla nas Polaków czasie, przekazać w imieniu naszej małej Ojczyzny, w imieniu mieszkańców Chojnowa życzeń świąteczne i noworoczne – mówił burmistrz podczas spotkania z pracownikami dolnośląskich instytucji.

Chór Allegro, jak każdego roku, dał wspaniały koncert polskich kolęd i żywiołowych pastorałek. Młodzi wokaliści i towarzyszący im instrumentaliści wnieśli cudowny nastrój nadchodzących świąt, a ich dziecięcy, donośny śpiew wywoływał urzędników z biur, którzy chętnie włączali się do znanych, bożonarodzeniowych melodii i z ogromną sympatią oklaskiwali piękny występ małych artystów.

- Bardzo się cieszę, że po przerwie spowodowanej pandemią, przyjechaliście do Urzędu Marszałkowskiego. Dziękuję za kolejną wizytę we Wrocławiu. - przywitał gości z Chojnowa wicemarszałek Krzysztof Maj. – Po Waszym koncercie serdecznie zapraszam Was do specjalnej sali, gdzie czeka na Was niespodzianka od Mikołaja…

Kolęda u Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego była przyjęta równie życzliwie. Pracownicy DUW chętnie wtórowali chórowi, z podziwem oklaskiwali wykonawców i z radością dali się ponieść świątecznej atmosferze.
- Proszę przyjąć gorące podziękowania za bardzo owocną współprace na różnych polach – mówił składając życzenia-świąteczno-noworoczne burmistrz. - Serdecznie dziękuję Panu Wojewodzie, dyrektorom, kierownikom i wszystkim pracownikom Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W Dolnośląskim Kuratorium Oświaty kolędników z Chojnowa oczekiwano od dawna.
- Jesteśmy zachwyceni. Długo czekaliśmy na ten dzień i warto było czekać – skomentował wizytę chojnowian Kurator Roman Kowalczyk. – Wspólne śpiewanie i te wdzięczne występy młodzieży uświęcone są wieloletnią tradycją i za podtrzymywanie tej tradycji gorąco dziękuję panu burmistrzowi, dyrekcji szkoły, Panu Zenonowi i młodzieży.

Świąteczna dedykacja swój finał miała w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej DUW. Tu też pracownicy z Dyrektor Iwoną Drelichowską-Stopą na czele serdecznie przyjęli chojnowian odwzajemniając świąteczne i noworoczne życzenia.

Wspaniały zwyczaj daje radość wielu osobom, wprowadza świąteczną atmosferę i silnie zaznacza obecność Chojnowa na mapie Dolnego Śląska.

2022-12-20 14:37

na plakacie wokalistka Eleni

Koncert kolęd ELENI


Burmistrz Miasta Chojnowa zaprasza na koncert kolęd Eleni. Koncert odbędzie się 6 stycznia o godz. 16:00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.
Eleni - jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę "Ty jak niebo, ja - jak obłok", która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. "Lovers".
Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem "Złotych Płyt" oraz dwie "Platynowe Płyty"
Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie.
Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.
https://www.eleni.com.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCwnSADkqxBFePL0D4aErqOA/videos

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

2022-12-20 13:20

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków


Na co dzień pracują w przedszkolu pełniąc różne funkcje, od święta przygotowują dzieci na okolicznościowe wydarzenia z pietyzmem inscenizując z maluchami programy artystyczne. Raz w roku jednak, to ONE wychodzą na scenę i dla swoich podopiecznych, ich rodziców, dla znajomych i sympatyków dają bajkowy spektakl.

15 grudnia salę widowiskową domu kultury wypełniła publiczność żywo zainteresowana tym, co wydarzy się za chwilę. Wśród licznych widzów oczywiście przedszkolaki, dla których teatr, aktorzy, scenografia, światła, to wielka magia i wciąż odkrywany świat.

Kurtyna „poszła w górę”, zaczęło się – „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Piękne dekoracje, wspaniałe kostiumy, taniec motyli w wykonaniu tancerek z zespołu Brooklyn i pełna zaangażowania gra aktorów-amatorów – to składowe przesympatycznego, zabawnego w odbiorze przedstawienia, które wszystkim na widowni dało wiele radości.
- Mamo, tam jest pani Kasia. Patrz, patrz wyszła pani Iwona. Ooo, to przecież pani Aneta. Ten krasnal to pani dyrektor… – nieskrępowane komentarze dzieci dowodziły jak uważnie oglądają spektakl.
Swoje uznanie publiczność wyraziła głośnymi brawami i żywą dyskusją z innymi w foyer. Jak wiele było tego dnia emocji dowodzą także liczne wpisy pod publikowanymi postami w mediach społecznościowych.

- Serdecznie dziękuję moim pracownicom – mówiła z ogromnym wzruszeniem dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 Lucyna Spes – Dziękuję pracownikom MOKSiR, panu Tomaszowi Susmędowi, firmie Czesława Piątka, zaangażowanym rodzicom, uczennicom Szkoły Podstawowej nr 3, tancerkom prowadzonym przez panią Marzenę Anton i oczywiście wspaniałej publiczności. Nie wiem jak moje koleżanki, ale ja będę tu również za rok…

- W imieniu własnym i wszystkich widzów gorąco dziękuję Państwu – mówił składając na ręce pani dyrektor bukiet kwiatów burmistrz Jan Serkies. – Wielkim skarbem każdej społeczności są ludzie z pasją – panie do tej skarbnicy należycie i potwierdzacie, że Chojnów teatrem stoi. Dziękując raz jeszcze, życzę wszystkim – aktorom, publiczności, obsłudze i Waszym bliskim – zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym 2023 Roku.

To niecodzienne widowisko miało też niecodzienny finał. Piękną świąteczną piosenką, ze świątecznymi światełkami w dłoniach, cała przedszkolna wspólnota życzyła sobie cudownych, ciepłych i spokojnych świąt!

Gratulacje i… do zobaczenia za rok!

2022-12-16 09:41

Akcja Stowarzyszenia Amcary Dolnośląskie

Informujemy, że 17 grudnia w godz. 10.00-15.00 w związku z akcją Mikołajkową Stowarzyszenia Amcary Dolnośląskie w chojnowskim Rynku mogą wystąpić utrudnienia z parkowaniem samochodów. Organizatorzy spodziewają się dużej ilości aut amerykańskich zrzeszonych w Stowarzyszeniu, które zatrzymają się w centrum Chojnowa skąd kierowcy oraz pasażerowie udadzą się do Niebieskiego Parasola, do którego akcja świąteczna jest skierowana.
W imieniu organizatorów serdecznie przepraszamy za chwilowe niedogodności.

2022-12-16 09:14

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby ten wyjątkowy czas przyniósł spokój, radość i upłynął w rodzinnej atmosferze. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru będzie wytchnieniem od trosk i nadzieją na przyszłość, a Nowy Rok niech obdaruje zdrowiem i pomyślnością.
Cudownych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2023 życzą

Przewodniczący Rady
Jan Skowroński
Burmistrz Miasta Chojnowa
Jan Serkies

2022-12-14 10:56

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie