Aktualności

Wywiad z Dionisiosem Sturisem
W ostatnim czasie pojawiła się na rynku wydawniczym, poruszająca książka autorstwa Ewy Winnickiej i Dionisiosa Sturisa pt. "Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia". Jest to wstrząsający reportaż, ilustrujący krzywdę, jaka dotknęła dzieci w domach dziecka na wyspie Jersey. Autorzy przybliżają polskiemu czytelnikowi w sposób bardzo szczegółowy oraz empatyczny proceder trwający latami. Przełamują zmowę milczenia oraz szukają prawdy, która była tuszowana i nigdy nie miała prawa wyjść na światło dzienne. Dionisios Sturis, wybitny dziennikarz, pochodzący z Chojnowa, mający na swoim koncie kilka książek reporterskich oraz nominacji do wielu prestiżowych nagród, zgodził się udzielić nam wywiadu. Zachęcamy do zapoznania się z Jego twórczością oraz do śledzenia działalności Dionisiosa na stronie: www.sturisowe.com.
data publikacji: 2020-11-17 09:47
 
Chojnów „Pod biało – czerwoną”
Patriotyczna inicjatywa „Pod biało – czerwoną” objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego przyniosła już pozytywny wynik dla Miasta Chojnowa. Mieszkańcy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji i tym samym Chojnów otrzyma maszt i flagę sfinansowane przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej. Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w odpowiednim miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za udział w patriotycznym projekcie!
data publikacji: 2020-11-13 10:07
 
Święto Niepodległości
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy. Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy. Marsz, marsz Dąbrowski, z ziemi włoskiej do Polski. Za twoim przewodem złączym się z narodem”. 11 listopada o godzinie 9:00 w Chojnowie przedstawiciele władz miasta i gminy złożyli kwiaty, będące symbolem podziękowania za wolność i suwerenność naszego Narodu. Zarówno pod Obeliskiem, jak i przy pomniku Golgota Wschodu na Cmentarzu Komunalnym w Chojnowie odśpiewany został Hymn Polski wyrazem upamiętnienia doniosłego i patriotycznego święta. 102 lata temu Polska odzyskała niepodległość, radość, jaka zapanowała wśród społeczeństwa, była ogromna. Po 123 latach zaborów Polacy znów mogli wyznawać swoją wiarę, budować tożsamość, jawnie i godnie czcić tradycje, pielęgnować kulturę i głośno mówić w języku polskim – jesteśmy wolni! – jak pisał Jędrzej Moraczewski: „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie (…)”. Ten rok jest wyjątkowo trudny. Święto Niepodległości jest skromne i ciche przez trwającą epidemię. Życzymy zatem prawdziwie patriotycznego przeżywania wolności, która „nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo” jak mówił św. Jan Paweł II.
data publikacji: 2020-11-11 13:07
 
Z cyklu Ludzie z pasja - Alina Żybura
Bohaterka „Ludzi z pasją" jest uzdolniona artystycznie. Robi piękne zdjęcia, śpiewa, odkąd pamięta, a w wolnej chwili wykonuje wspaniałe dekoracje. Alina Żybura w fotografii uwielbia zatrzymanie chwili, w śpiewie wyrażenie pięknych emocji, a w decoupage tworzenie oryginalnych i jednych w swoim rodzaju ozdób. Miłośniczka kwiatów dąży w swoich działaniach do perfekcji, a jej wrażliwość przenika przez wszystko, czego jest autorką…
data publikacji: 2020-11-10 11:44
 
Podziękowania
Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie składa gorące podziękowania Członkom Grupy Nieformalnej pn. „Razem dla Dzieciaków”, Rodzicom Przedszkolaków oraz Radzie Rodziców za wsparcie rzeczowe placówki i kompleksowe jej wyposażenie w profesjonalne oczyszczacze powietrza. Aktywny udział grupy „Razem dla Dzieciaków” w konkursie grantowym Fundacji „Wrzosowa Kraina”, wpłaty Rodziców i efektywne zaangażowanie Rady Rodziców zaowocowały wzbogaceniem placówki w sprzęt filtrujący powietrze, dzięki któremu jakość powietrza w salach dydaktycznych poprawi się diametralnie.
data publikacji: 2020-11-10 10:37
 
<< nowsze | 4  | 5  | 6  | 7  | 8 | 9  | 10  | 11  | 12  | 13  | 14  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie