Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Kalendarium wydarzeń w 2022 roku

Kalendarium wydarzeń w 2022 roku

2023-01-03 13:11

na zdjęciu znajduje się młody mężczyzn, którego pasją jest kolarstwo

Z cyklu „Ludzie z pasją" Paweł Cymbalak

Paweł Cymbalak jest trenerem w sekcji MTB klubu UKKS Oriens Chojnów. Pasjonują go kolarstwo górskie i szosowe. Uwielbia górskie wędrówki, poznając tym samym nowe szlaki. W wolnym czasie biega, pływa, wspina się… i dokształca swoją wiedzę w zakresie treningu w sportach wytrzymałościowych.

2023-01-02 12:16

Uroczystości Trzech Króli w Chojnowie

W piątek 6 stycznia odbędą się w naszym mieście Uroczystości Objawienia Pańskiego – Pokłon Mędrców ze Wschodu. Po Mszach Świętych (o godz. 10:00) w chojnowskich kościołach - św. Apostołów Piotra i Pawła i Niepokalanego Poczęcia NMP, odbędzie się V-ty Orszak Trzech Króli.
W programie: koncert kapeli góralskiej, wspólne kolędowanie, jasełka przedszkolaków, młodzieżowy polonez i ciepły posiłek. O godzinie 16:00 w „dużym” kościele odbędzie się Koncert świąteczno – noworoczny Eleni.

2023-01-02 09:40

Nowy sprzęt do rehabilitacji w Chojnowie

Nowy sprzęt do rehabilitacji w Chojnowie
W 2022 roku chojnowski samorząd przeznaczył ponad 87 tys. złotych na urządzenia do Rehabilitacji zlokalizowanej przy ul. Szpitalnej 6. Aparat do terapii ultradzwiękowej PhysioGo. Lite Sono z osprzętem, laser PhysioGo.Lite z osprzętem, Mini Tensor, MiniTaulus, Saunders, Fisiotek HP 2, Salus Talent… To profesjonalny i unikatowy w naszym rejonie sprzęt, który pomaga pacjentom w uzyskaniu jak najlepszych efektów rehabilitacji i szybszego powrotu do zdrowia.
W ostatnim czasie placówka rehabilitacji została doposażona w kilka sprzętów do fizykoterapii i do kinezyterapii. - Najważniejszym jest Salus Talent - urządzenie, które wykorzystując specyficzne pole magnetyczne, aktywuje przebudowę tkanek, a także skurcz mięśni dając efekt treningu. Salus Talent przynosi ulgę w dolegliwościach o podłożu mięśniowo-szkieletowym. Redukuje objawy bólowe, pobudza odbudową uszkodzonych tkanek. Jest jedynym urządzeniem , które w komfortowy sposób stymuluje skurcz mięśni dna miednicy powodując ich wzmocnienie np. w przypadkach nietrzymania moczu, poporodowego osłabienia mięśni, zaburzeniach gruczołu prostaty – tłumaczy kierownik rehabilitacji Joanna Sakowska.
Kolejnymi ważnymi zakupionymi urządzeniami są fala uderzeniowa i laser wysokoenergetyczny. - Są to urządzenia, których jest niewiele w okolicznych placówkach rehabilitacyjnych. Zakupiono także dwa aparaty Multitronic MT-6 generujące kilka zabiegów : prądy terapeutyczne, ale również laser i ultradźwięki. Pozwala to na bezpieczną terapię pacjenta, który na jednym stanowisku zabiegowym ,bez konieczności zmiany pomaga wykonane trzy różne zabiegi fizykoterapeutyczne.
Doposażona została także sala gimnastyczna. Wśród urządzeń jest: Mini Talus do ćwiczeń stawu skokowego, Mini Tensor do ćwiczenia kończyny dolnej, trakcje Saunders szyjną i lędźwiową.
- Wyjątkowym urządzeniem w naszej placówce jest Fisiotek HP2, który aktywuje przemiany metaboliczne w stawach, przyśpiesza resorpcję wysięków, redukuje ból i obrzęki, przywraca utracony zakres ruchu w leczonych stawach, zapobiega usztywnieniu stawów, pobudza proces regeneracji chrząstki stawowej, usprawnia obieg krwi i limfy, przyśpiesza gojenie uszkodzonych wiązadeł oraz zwiększa ich elastyczność – mówi kierownik Joanna Sakowska.
Kompleksowa fizjoterapia prowadzona w Rehabilitacji przy ul. Szpitalnej 6 pomaga pacjentom zminimalizować lub spowolnić powodujące niepełnosprawność skutki przewlekłych schorzeń, urazów, operacji, infekcji, postępujących chorób. Nowoczesny sprzęt przyczynia się do przyspieszenia rekonwalescencji dla osób, które utraciły zdolność do normalnego funkcjonowania.

2022-12-30 12:16

Koncert kolęd ELENI

Burmistrz Miasta Chojnowa zaprasza na koncert kolęd Eleni. Koncert odbędzie się 6 stycznia o godz. 16:00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.
Eleni - jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę "Ty jak niebo, ja - jak obłok", która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. "Lovers".
Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem "Złotych Płyt" oraz dwie "Platynowe Płyty"
Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie.
Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.
https://www.eleni.com.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCwnSADkqxBFePL0D4aErqOA/videos

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

2022-12-27 09:01

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie