Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Wspólne kolędowanie


Skoranta, która w październiki ubiegłego roku obchodziła swoje 15.lecie, kolejny raz zaprosiła mieszkańców Chojnowa na wspólne kolędowanie. Koncert chojnowskiego chóru z towarzyszeniem Orkiestry Dętej pod dyrekcją Piotra Koziara miał miejsce 15 stycznia we wnętrzach fary pw. św. ap. Piotra i Pawła.
- To nasz 13, a może 14 świąteczny koncert – mówiła witając przybyłych kierownik chóru Krystyna Czapska. - Cieszymy się bardzo, że kolejny raz możemy spotkać się z Państwem, by śpiewem uczcić narodziny Chrystusa i wspólnie pokolędować.
Przez dwie godziny przestrzeń świątyni wypełniało donośne brzmienie instrumentów, wielogłosowe śpiewy chórzystów i występy solistów.
Różnorodny repertuar – polskie kolędy, mniej lub bardziej znane pastorałki, standardy zagranicznych przebojów świątecznych - złożyły się na nastrojowy koncert.
Krystyna Czapska w duecie z Bogusławem Niemasikiem, Mirosław Zieliński, Karolina Serkies-Jaskółowska i Grażyna Klucznik uatrakcyjnili koncert występami indywidualnymi.
A na zakończenie wspólne kolędowanie. Publiczność wraz z wykonawcami z nieukrywanym wzruszeniem dołączała do kolejnych proponowanych utworów. Znane melodie przywoływały niedawne rodzinne spotkania przy bożonarodzeniowym stole. Koncert Skoranty z towarzyszeniem orkiestry dętej przedłużył nam radosny czas i sprawił, że niedzielne popołudnie miało wyjątkowy przebieg. To były miło spędzone chwile.

2023-01-16 11:10

Orszak trzech króli ulicami Chojnowa 6.01.23

V Orszak Trzech Króli

Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Chojnowie miał swoją jubileuszową, piątą edycję. 6 stycznia wierni uczestniczyli w Mszy św. obu parafii – w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła eucharystie celebrował ks. Paweł Lityński, w kościele pw. NPNMP ks. Dariusz Pudełko.
Nabożeństwa miały wyjątkowy charakter - Objawienie Pańskie celebrowane tego dnia w kościele katolickim było barwnym, wesołym spotkaniem sakramentalnym. Mieszkańcy - duzi i mali - w strojach przywołujących wydarzenie objawienia pańskiego, a w tle klimatyczna, muzyka góralska. W „małym kościele (na zaproszenie burmistrza Jana Serkiesa) kapela Antoniego Gluzy ze Szczyrku, w „dużym” kościele (na zaproszenie radnego Grzegorza Gapskiego) „Skład Niearchaiczny” z Beskidu Żywieckiego.
Po Mszy uczestnicy prowadzeni przez chorągwie i trzech króli utworzyli liczny orszak podążający do stajenki, by złożyć pokłon nowo narodzonemu.
W centrum miasta, na chojnowskim rynku Melchior, Baltazar i Kacper złożyli dary Panu, a setki wiernych głośno i wesoło przywitało Go dając wyraz oddania i ufności.
Piękne Jasełka przygotowały siostry z Ochronki Sióstr Służebniczek. Prowadziła je z wielkim wdziękiem Marta Krasna, a występy dzieci z Ochronki rozczulały każdego. Inscenizacja przypominająca biblijne zdarzenie i wspólnie śpiewane kolędy złożyły się na szczególne spotkanie jednoczące mieszkańców.
Po tych religijnych przeżyciach można było posilić się ciepłymi jabłkami pieczonymi przez strażaków OSP Rokitki lub pyszną grochówką bądź pajdą ze smalcem serwowane przez Swojskie Jadło Zbigniewa Darmorosa.


Orszak Trzech Króli w chojnowskiej tradycji wieńczy Polonez maturzystów Powiatowego Zespołu Szkół odtańczony w Rynku wraz z nauczycielami i dyrekcją. Mimo niesprzyjającej pogody, mżawki i chłodu polski taniec narodowy wypadł godnie i atrakcyjnie, a to (naszym zdaniem) wróży wszelką pomyślność na zbliżającym się egzaminie dojrzałości…

2023-01-09 13:57

na zdjęciu piosenkarka Eleni w kościele św. ap. Piotra i Pawła

Wyjątkowy koncert Eleni


Eleni - jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej swoim anielskim głosem i pięknym świąteczno – noworocznym koncertem przeniosła zgromadzonych w świątyni w lepszą część świata: „Jest mi bardzo miło, że w tak szczególnym dniu jesteśmy razem, że wspólnie zaśpiewamy przepiękne kolędy i pastorałki. Bo tak naprawdę czym jest wigilia? Wigilia to wielkie oczekiwanie, to bliźnich umiłowanie, to piękne rodzin splatanie, to wspólne kolęd śpiewanie – mówiła piosenkarka, witając się z publicznością. 6 stycznia kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła wypełnił się po brzegi. Blisko półtora tysiąca osób przyszło posłuchać i wspólnie kolędować z Eleni i jej muzykami Kostasem Dzokasem i Aleksandrem Białousem.
Koncert rozpoczął się od życzeń, które złożył wszystkim mieszkańcom Burmistrz miasta Chojnowa Jan Serkies. Eleni zaśpiewała znane kolędy i pastorałki, zapraszając do wspólnego śpiewania. Artystka nauczyła przybyłych na koncert także greckiej kolędy. Podczas drugiej części spotkania piosenkarka zaprosiła na scenę Michała Kowalczyka, który zdobył GRAND PRIX w IV Ogólnopolskim Festiwalu piosenek Eleni „Po słonecznej stronie życia” w Bielawie. Wyjątkowy duet zaśpiewał kilka kolęd. Na scenie pojawiły się dzieci, które spontanicznie przytulały artystkę. Na zakończenie proboszczowie obu parafii ks. Marek Osmulski oraz ks. dr Dariusz Pudełko udzielili wszystkim błogosławieństwa.
Chojnowianie oraz zaproszeni goście zgodnie mówią, że koncert kolęd Eleni rozpoczął Nowy Rok w niezwykły i osobliwy sposób.
Dziękujemy!

2023-01-09 08:19

okładka Gazety Chojnowskiej

Nowy numer Gazety Chojnowskiej


Dostępny m.in w:
Sklep Mikro Rynek 35,
Sklep "Alwa" Grodzka 13 (przy targowisku)
Kiosk Rynek 17 (przy Banku Spółdzielczym)
Kiosk wielobranżowy Grodzka 15
Kiosk wielobranżowy Kolejowa (naprzeciw Biedronki)
SHP "Centrum" Rynek 23
"Żabka" Legnicka
"Żabka" Rynek
"Żabka" Paderewskiego
Sklep "Anna" Łokietka
Kiosk wielobranżowy "CALIX" Paderewskiego
oraz w jednostkach użyteczności publicznej miasta – m.in. Urząd Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Regionalne, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Dom Schrama, Przychodnia Rejonowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, szkoły, przedszkola, żłobek…

2023-01-05 14:46

Koncert świąteczno - noworoczny ELENI

Burmistrz Miasta Chojnowa zaprasza na koncert świąteczno - noworoczny Eleni. Koncert odbędzie się 6 stycznia o godz. 16:00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.
Eleni - jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę "Ty jak niebo, ja - jak obłok", która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. "Lovers".
Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem "Złotych Płyt" oraz dwie "Platynowe Płyty"
Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie.
Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.
https://www.eleni.com.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCwnSADkqxBFePL0D4aErqOA/videos

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

2023-01-05 08:36

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie