Aktualności

Dzień Bibliotekarza z balladami Cohena
XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozpoczął się 8 maja koncertem „Ballad Leonarda Cohena” w wykonaniu Kuby Michalskiego. Zanim jednak zgromadzeni goście zasłuchali się w poezji śpiewanej Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies podziękował wszystkim bibliotekarzom za ich pracę i zaangażowanie ubogacające życie miasta i mieszkańców: - Z wielką satysfakcją chcę pogratulować Bibliotece Miejskiej w Chojnowie, z racji święta bibliotekarza i bibliotek. Jak państwo wiecie, nasza biblioteka jest wyjątkowa. Jest to biblioteka, która jest znana w środowisku. Pracownicy nie ograniczają się tylko do działań związanych z wypożyczaniem książek, ale organizują także wiele wspaniałych imprez dla mieszkańców naszego miasta. Począwszy od koncertów, a skończywszy na prelekcjach, wykładach. Są to panie bardzo pracowite! – mówił włodarz miasta. Gratulacje i podziękowania skierowane były do wszystkich obecnych i byłych pracowników bibliotek publicznych i szkolnych, którzy przybyli na spotkanie. Koncert Kuby Michalskiego rozpoczął się także od życzeń: - Dla wszystkich pracowników bibliotek wszystkiego dobrego! Warto pamiętać, że są to niezwykle ważne instytucje. Gdyby nie moja biblioteka, nie przeczytałbym mnóstwa ciekawych książek! – stwierdził wokalista. Muzyk akompaniując na gitarze klasycznej, zaśpiewał utwory Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach: - Leonard Cohen wniósł do naszych niepoetycznych czasów mnóstwo poezji i piękna. Dzisiaj chciałbym państwu zaśpiewać kilka ballad w naszym języku. Zaśpiewam też inne utwory, ale głównym bohaterem będzie mistrz ballady Cohen – mówił Kuba Michalski. Zabrzmiały słynne „Hallelujah”, „Dance me to The End of Love” czy „Suzanne”. Koncert dopełniły muzyczne interpretacje wierszy Adama Asnyka i Juliana Tuwima. Zainaugurowany Tydzień Bibliotek 2019 pod hasłem „#biblioteka” w naszym mieście będzie mieć jeszcze kilka odsłon. Wydarzenia skierowane są bowiem do wszystkich grup wiekowych - od projektów dla maluchów, warsztatów dla dzieci, po inicjatywy dla zainteresowanych działalnością mieszkańców. Program zwieńczy finisaż wystawy lokalnej Drukarni UNIFOT Gizeli i Andrzeja Bobików. Zapraszamy!
data publikacji: 2019-05-09 12:27
 
Matejki do remontu
Kilka dni temu przekazany został plac budowy wykonawcy, który na zlecenie Urzędu Miejskiego realizuje inwestycję związaną z przebudową ulicy Matejki. Umowę na realizację tej inwestycji podpisano pod koniec kwietnia, w tym miesiącu wykonawca przystąpi do prac przygotowawczych, a wkrótce rozpocznie roboty ziemne. W ramach zadania zaplanowane jest kompleksowa przebudowa blisko 200 - metrowego odcinka drogi od ulicy Reja do wybudowanej w 2018 kładki nad Skorą. Zadanie realizuje legnicka firma OL – GARDEN. Dla zapewnienia bezpieczeństwa do czasu realizacji zadania przejeżdżanie tą drogą będzie niemożliwe, dlatego też prosimy wszystkich o dostosowanie się do istniejącego oznakowania i niekorzystanie z ulicy Matejki ze względów bezpieczeństwa.
data publikacji: 2019-05-08 15:40
 
Otwarcie mostu na ul. Legnickiej
8 maja o godz. 13:00 otworzono przebudowany most na ul. Legnickiej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 328. Inwestorem prac jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Wykonawca – firma Probudowa Drożdzal Adam z Sosnowca gruntownie zmodernizowała obiekt. Kierownikiem budowy jest p. Adam Drożdzal, inżynierem budowy p. Przemysław Sawicki, a kierownikiem robót p. Tomasz Pieńkowski: - Nowa konstrukcja to obiekt jednoprzęsłowy o długości 27 metrów. Budowa była prowadzona w systemie realizacji „Projektuj – buduj”. Nowy obiekt znajduje się w miejscu starej przeprawy, dlatego wykonawca napotkał na etapie realizacji wiele problemów z tym związanych. Wymagało to dodatkowych zmian w projekcie w trakcie trwania prac. Prace będą jeszcze trwać do końca czerwca. Jesteśmy bowiem zobowiązani do rozbiórki mostu tymczasowego, a także do uporządkowania i wykonania prac wykończeniowych – tłumaczył kierownik robót p. Tomasz Pieńkowski. Inwestycja zdecydowanie poprawia jakość ruchu na ulicy Legnickiej oraz odmienia estetykę miasta. Most spełnia wszystkie warunki techniczne, odpowiadające inżynierskim obiektom drogowym.
data publikacji: 2019-05-08 15:02
 
Nowy chodnik na ulicy Wyspiańskiego – lewa strona
Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami lewa strona chodnika na ulicy Wyspiańskiego nabierze nowego wyglądu. W ramach podpisanej umowy chojnowska firma GRANIT – BRUK do końca lipca rozbierze istniejący chodnik wraz z obrzeżami i krawężnikami, wymieni i wyreguluje istniejące studnie i urządzenia zlokalizowane w obrębie chodnika i ułoży nową kostkę betonową. Przekazanie placu budowy nastąpiło na początku maja, a wykonawca zapowiada sprawną i szybką realizację zadania. Wszystkich uczestników ruchu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie prowadzonych prac.
data publikacji: 2019-05-08 12:47
 
Uczczenie Dnia Zwycięstwa
8 maja obchodzimy Dzień Zwycięstwa - święto, które jest upamiętnieniem zakończenia II wojny światowej w Europie. O godz. 11 władze miasta i gminy Chojnowa oraz reprezentanci związków kombatanckich złożyli kwiaty pod Obeliskiem przy ul. Chmielnej, jako wyraz pamięci tego szczególnego dnia. W uroczystości uczestniczyła także przedstawicielka mieszkańców Commentry (naszego francuskiego miasta partnerskiego) Jaqueline Valony, która przyjechała do Chojnowa z prywatną wizytą.
data publikacji: 2019-05-08 12:10
 
<< nowsze | 58  | 59  | 60  | 61  | 62 | 63  | 64  | 65  | 66  | 67  | 68  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie