Aktualności

"Budowa centrum medycznego dla regionu Chojnowa wraz z zakupem specjalistycznego sprzętu medycznego"
Procedury zmierzające do rozpoczęcia inwestycji rozpoczęły się 31 marca 2016 roku od wniosku aplikacyjnego z firmą Agencja Rozwoju Regionalnego "ARLEG" S.A. z siedzibą w Legnicy. W czerwcu 2016 roku została zawarta umowa z firmą "Archiprojekt" Włodzimierz Banaś z Lubina na pełnobranżową dokumentację projektowo - kosztorysową. Następnie w przetargu nieograniczonym wyłoniono Inżyniera Kontraktu spółkę Komplet Inwest z Gorzowa Wielkopolskiego, a głównym inspektorem nadzoru budowlanego został inż. Jerzy Zatylny. 24 października 2017 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego – inwestycje w infrastrukturę zdrowotną, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i kierownik Przychodni Rejonowej Bolesław Jakubiak podpisali umowę na dofinansowanie w wysokości 3.068.249,82 zł. Kwotę tę, aneksem do umowy, zwiększono kilka miesięcy później do 4.561.272,72 zł. Chojnowski samorząd wyasygnował w budżecie środki finansowe, dokładając do inwestycji ponad milion złotych. W kwietniu 2018 roku podpisano umowę z wykonawcą – firmą PRO-BUD Janusz Pawłowski i Wspólnicy Sp.j. Dokładnie rok później, kierownictwo przychodni oficjalnie odebrało budynek wraz z pozwoleniem na użytkowanie. Całkowity koszt inwestycji to ponad 6 mln. złotych.
data publikacji: 2019-06-27 16:02
 
Uroczyste otwarcie nowego centrum medycznego
27 czerwca o godz. 12:00 nastąpiło uroczyste otwarcie nowego centrum medycznego w Chojnowie mieszczącego się przy ul. Kazimierza Wielkiego 11. Oficjalne otwarcie projektu „Budowa centrum medycznego dla regionu Chojnowa wraz z zakupem specjalistycznego sprzętu medycznego”, którego celem jest rozwój kompleksowej opieki zdrowotnej wpływającej na poprawę jakości i dostępności świadczeń opieki medycznej odbyło się z udziałem wielu zaproszonych gości. Otwarcie rozpoczęło się od przemówienia Burmistrza Miasta Chojnowa Jana Serkiesa: - 24 października 2017 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego – inwestycje w infrastrukturę zdrowotną, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i kierownik Przychodni Rejonowej Bolesław Jakubiak podpisali umowę na dofinansowanie w wysokości 3.068.249,82 zł. Kwotę tę, aneksem do umowy, zwiększono kilka miesięcy później do 4.561.272,72 zł. Chojnowski samorząd wyasygnował w budżecie środki finansowe, dokładając do inwestycji ponad milion złotych. W kwietniu 2018 roku podpisano umowę z wykonawcą – firmą PRO-BUD Janusz Pawłowski i Wspólnicy Sp.j. Dokładnie rok później, kierownictwo przychodni oficjalnie odebrało budynek wraz z pozwoleniem na użytkowanie. – mówił włodarz miasta. Wyrazem podziękowania było wręczenie przez Burmistrza Miasta statuetki dla kierownika przychodni Bolesława Jakubiaka. Gratulacje złożyli także przedstawiciele władz powiatu legnickiego: wicestarosta Janina Mazur oraz członkowie zarządu powiatu Krzysztof Sowiński i Grzegorz Gapski. Na ręce kierownika przychodni personel złożył również serdeczne podziękowania i powinszowania. Po uroczystym przecięciu wstęgi nastąpiło poświęcenie budynku przez dziekana dekanatu Chojnów ks. doktora Marka Osmulskiego. Zaproszeni goście mogli obejrzeć nową przychodnię, po której oprowadził kierownik placówki medycznej. Obiekt pełni funkcję uzupełniającą dla Przychodni Rejonowej zlokalizowanej na działce sąsiedniej. Pięć poradni funkcjonalnych: poradnia RTG, urazowo – ortopedyczna, chirurgiczna, laboratorium diagnostyczne oraz nocna i świąteczna pomoc lekarska przyczynią się do zdecydowanego polepszenia jakości usług medycznych w mieście. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 6 147 111 59 zł.
data publikacji: 2019-06-27 14:36
 
"Weekend" zakończył Dni Chojnowa 2019
Zespół "Weekend" został bardzo mile przyjęty w Chojnowie. W ponad godzinnym koncercie wokalista grupy Radek Liszewski zaśpiewał największe przeboje grupy. "Ona tańczy dla mnie" dwukrotnie wykonana porwała zgromadzonych na Rynku. Zabrzmiały także inne hity: "Za każdą chwilę z tobą", "Mój Aniele", "Za miłość mą". - Jesteście "super fajni"! - krzyczał lider grupy do publiczności. Dwukrotny bis zakończył Dni Chojnowa 2019.
data publikacji: 2019-06-10 14:31
 
Bambiniada 2019
Na wielkiej scenie nie mogło zabraknąć rodzynków z chojnowskich przedszkoli! Maluchy jak zawsze zaprezentowały wspaniałe i barwne występy. Były śpiewy i tańce. Przedszkolaki zrobiły prawdziwe show, za co otrzymały gromkie brawa! Nasze najmłodsze gwiazdy oczywiście miały doskonałą opiekę pań, które dołożyły wszelkich starań, aby występy maluchów oczarowały publiczność! Gratulacje!
data publikacji: 2019-06-10 12:15
 
Scena dla rocka
Na chojnowskiej scenie nie mogło zabraknąć lokalnych solistów i zespołów. Tradycyjnie drugiego dnia podczas święta miasta zaprezentowali się nasi rodzimi wykonawcy. Plug’n’blues i Polish Fiction zagrali w większości utwory własnych kompozycji. Dla chojnowskiej publiczności zaśpiewała także młoda wokalistka Ewelina Płachta.
data publikacji: 2019-06-10 11:43
 
<< nowsze | 57  | 58  | 59  | 60  | 61 | 62  | 63  | 64  | 65  | 66  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie