Zarząd Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr zaprosił na muzyczne wydarzenie pt. „Jesienne spotkania chóralne”, które odbyło się 15 października w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Koncert zainaugurowany został przez wszystkich chórzystów średniowiecznym hymnem i jednym z najstarszych liryków polsko – łacińskich Gaude Mater Polonia. - Wielka radość i optymizm, po przerwie związanej z locdownem, znów się spotykamy. Po Olszynie i Świeradowie Zdroju przyszedł czas na Chojnów. – mówił Prezes – Andrzej Tomasz Drozdowicz prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału Dolnośląskiego we Wrocławiu Wszystkich gości przywitała p. Krystyna Czapska, radna oraz założycielka chóru Skoranta: - Witam państwa bardzo serdecznie. To dla nas wielki zaszczyt, że tyle osób przyjechało do nas, aby śpiewać piękne pieśni chóralne. Jak mówił Johann Wolfgang von Goethe „Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, tam dobre serca mają. Źli ludzie – wierz mi – Ci nigdy nie śpiewają”. Życzę Państwu miłego pobytu w naszym mieście – mówiła. Jako pierwsi wystąpili gospodarze – chór Skoranta pod dyrekcją Piotra Koziara, gościnnie przy akompaniamencie wystąpił także Jakub Koziar. Następnie zaprezentował się chór „Harmonia” z Nowogrodźca pod dyrekcją Antoniny Zakrzewskiej. Kolejnym chórem, który zaprosił do wspólnego śpiewania, był chór „Amici del Canto” z Oławy pod dyrekcją Barbary Szarejko. Po nich przyszedł czas na naszych sąsiadów z Legnicy słynny chór „Madrygał” pod dyrekcją Dariusza Rzoncy. Jako ostatni zaprezentował się chór „Harmonia – sygnał” z Wrocławia pod dyrekcją Marka Pisarskiego. Praca zespołowa wszystkich chórów to przejmujące występy, szlifowane talenty, ale także tworzenie historii. „Harmonia – Sygnał” z Wrocławia powstał w 1946 roku, w tamtym roku obchodził jubileusz 75. lecia działalności. Jest to najstarszy chór na Dolnym Śląsku, a także w kraju. Chór „Madrygał” założony został w 1949 roku i ma już 73 lata. Chór „Harmonia” w tym roku obchodzić będzie swoje 20.lecie. „Skoranta” niedawno obchodziła 15. urodziny. Chór „Amici del Canto” funkcjonuje od 14 lat. Na zakończenie przeglądu muzyki chóralnej wszyscy dyrektorzy otrzymali puchary, które są małym symbolem wielkiej pracy każdego z chórów. Gromkim brawom nie było końca….
2022-10-17 10:28
Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękujemy Państwu za sumienną i profesjonalną pracę oraz za zaangażowanie w wykonywaniu codziennych obowiązków. Składamy wyrazy uznania za twórczą działalność pedagogiczną i pasję przekazywania wiedzy. Życzymy zdrowia, uśmiechu na każdy dzień oraz spełnienia wszystkich marzeń.
2022-10-14 09:54
STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA Wrzosowa Kraina zaprasza do wypełnienia ankiety:
2022-10-13 12:51
Wszystkim Pracownikom Medycznym oraz osobom zajmującym się medycyną ratunkową składamy wyrazy najwyższego uznania za ofiarną pracę oraz wysiłek wkładany w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Dziękujemy za codzienną służbę w niesieniu pomocy potrzebującym. Życzymy zdrowia, radości na każdy dzień oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.
2022-10-13 09:35
24h Stadionowy Bieg Ultra. Chojnów 11.11.2022 r Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, miłośników biegania, chodzenia, nordic walking. Wydarzenie zupełnie spontaniczne, amatorskie i luźne w swojej formule. Spotykamy się 11 listopada o godz 11:00 na Stadionie Miejskim w Chojnowie gdzie grupa śmiałków rozpocznie 24 godzinny bieg po bieżni stadionu. Równocześnie startujemy z wyzwaniem polegającym na ustanowieniu rekordu przebiegniętych kilometrów pod hasłem "Chojnów Biega" Gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na aktualną formę 🙂 Nie ważne czy przebiegniesz 20 czy 1 km, przejdziesz 5 czy 2. Liczy się obecność, dobra zabawa i aktywność fizyczna. Potraktujcie to jako fajne wyzwanie lub po prostu jako kolejny trening 🙂 A na koniec dnia zliczymy wszystkie wasze wyniki i będziemy mieć pierwszy oficjalny rekord Chojnowa 🙂 🙂
2022-10-12 11:30