Aktualności

Zaproszenie do tańca...
Sekcja Tańca Towarzyskiego zaprasza wszystkich miłośników tańca na zajęcia taneczne, które odbywają się w każdy poniedziałek w Domu Schrama w godz. 18:00 - 18:30 i 18:30 - 20:00. Zapraszamy!
data publikacji: 2019-03-11 13:55
 
Chojnowskie Buenos Aires
Argentynka Vanesa Harbek wraz z zespołem zabrała przybyłych na koncert 10 marca do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie na mentalną podróż do Bueos Aires. Tematem przewodnim muzycznego spotkania były tanga i ich instrumentalne, wokalne i eteryczne doznania. Aktualnie Vanesa Harbek odbywa czesko - polską trasę koncertową pt. „Tango”. Chojnów był trzecim miastem, które odwiedziła argentyńska wokalistka i gitarzystka wraz z muzykami: Tomaszem Dominkiem grającym na instrumentach perkusyjnych, gitarzystami Krzysztofem Piaseckim i Łukaszem Gorczycą. Występ inspirowany był tangiem, które notabene jest wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Pierwsza część brzmieniowego pokazu składała się na kompozycje z płyty, która swoją oficjalną premierę będzie mieć 19 marca br. Druga część koncertu była akustycznym graniem klasyków „smutnej myśli, którą się tańczy”. Tango to taniec traktujący o miłości, namiętności, pasji pożądania. To improwizacja uczucia niesionego przez silne emocje. To temperamentna żądza lub uczuciowy zawód przepełniony bólem… Artystka kilka utworów melancholijnie zadedykowała swoim bliskim. Poruszyła także temat smutku, który niekoniecznie musi być bilansem strat miłosnych turbulencji. - Tęsknie za moją ojczyzną, za moją rodziną i przyjaciółmi. Inspiracja właśnie tej piosenki zrodziła się nostalgicznie po podróży do mojego rodzinnego domu. Brakuje mi Argentyny – mówiła wokalistka. Koncert „Tango” był połączeniem klasycznego grania z nowoczesną nutą jazzowej i bluesowej muzycznej kreacji. Argentyński klimat zdecydowanie na chwilę wkradł się do chojnowskiego Domu Kultury, jak i do serc słuchaczy…
data publikacji: 2019-03-11 12:29
 
O kobiecej sile, troszkę inaczej… - premiera spektaklu „Upiór w Kuchni”
Tradycyjnie z okazji Dnia Kobiet odbyła się premiera spektaklu chojnowskiej grupy teatralnej "Antykwariat". Protagonistką i inicjatorką powstania koła teatralnego jest p. Elwira Kądziołka. Pod jej wodzami grupa zaprezentowała się trzykrotnie na deskach Domu Kultury. Artystyczne stery w 2016 roku przejęła p. Barbara Słotwińska, po „Eliksirze Starości” i „Dobranockach dla Dorosłych”, pod jej kierownictwem, przyszedł czas na kryminalną komedię „Upiór w Kuchni”… Premiera spektaklu miała miejsce 9 marca w Miejskim Domu Kultury Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Chojnowska grupa aktorów – amatorów tym razem pokusiła się o czarny humor, czarną komedię i czarne charaktery. Przewrotnie jednak dodały one wiele kolorów bohaterom i scenerii, w której toczy się cicha i głośnia sprawa nagłych, lub zrządzeniem losu banalnych zgonów. O inspiracji i pracą nad komedią kryminalną opowiedziała prowadząca grupę Barbara Słotwińska: - Trzymamy się lekkiej formy. Zastanawialiśmy się nad treściami poważniejszymi, jednak oczekiwania publiczności są najważniejsze. Zdecydowanie odbiorcy stawiają na spektakle, w których jest humor, żart, ale także moralny, życiowy przekaz i puenta. Podkreślić należy nasze wspólne starania w kreowaniu ról i całokształtu przedstawienia. Chcemy wciągnąć w tę opowieść, przybliżyć widzowi historię i pokazać przy okazji coś zabawnego. Piękne jest to, że my wszyscy pracujemy tak samo intensywnie. Każdy się stara, jest mnóstwo pomysłów i kreatywnych działań, które wcielamy w życie na naszej chojnowskiej scenie. Ośmioro aktorów trafnie wcieliło się w role. Jak przystało na angielską klasykę, na scenie pojawiły się rekwizyty i dekoracje odpowiadające za wystrój, niczym niezwiastujący tajemniczych morderstw. Sceneria przypominała lata 50. ubiegłego wieku. Epizodyści ucharakteryzowani byli odpowiednio do pory dnia i nocy, wskazując tym samym na dwoistość ludzkiej natury. Stroje podkreślały groteskowość, ale i specyficzne cechy osobowości. Nie zabrakło intrygi, pozerstwa czy absurdu, które doskonale wpisują się w elementy i składowe dobrej komedii kryminalnej. Fabuła przebiegała finezyjnie i wartko, inteligentne zwroty nie rzadko zszokowały i rozśmieszały widza. Dla licznie zgromadzonej publiczności zagrali: D.Chopkowicz, E. Grześkowiak, K. Czapska, R. Rzepakowska, M. Krzywda, J. Szarek, A. Pruś, S. Horodecki. Trzecia premiera „Antykwariatu” przechodzi do naszej lokalnej historii, ale kto wie, co przyniesie przyszłość… Chojnowskiej obsadzie aktorów wróżymy szerszą karierę! Drugi spektakl „Upiór w Kuchni” już w najbliższy piątek!
data publikacji: 2019-03-09 21:28
 
Zebranie KS Chojnowianki
29 marca (piątek) o godz. 18:00 w Domu Schrama odbędzie się walne zebranie zarządu i członków klubu KS Chojnowianka. Zapraszamy!
data publikacji: 2019-03-08 11:43
 
Wszystkiego co najpiękniejsze Drogie Panie!
Wszystkim Chojnowiankom z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia. Satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym, radości na każdy dzień i spełnienia najskrytszych marzeń!
data publikacji: 2019-03-08 08:42
 
<< nowsze | 71  | 72  | 73  | 74  | 75 | 76  | 77  | 78  | 79  | 80  | 81  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie