Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Kalendarium wydarzeń w 2022 roku

 

STYCZEŃ

Święto Trzech Króli

6 stycznia chojnowianie tłumnie celebrowali święto Trzech Króli. W

W ubiegłych latach w orszakach uczestniczyło ponad 2 tys. ludzi, w tym roku kameralnie w świątyniach, ale także pięknie, uroczyście i godnie.

Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa

16 stycznia… 6 drużyn, kilkudziesięciu zawodników, mnóstwo emocji i doskonała sportowa zabawa… Tych kilka słów określa Turniej Piłki Nożnej Halowej w kategorii Orlik o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa, który rozgrywany był 16 stycznia w hali PZS. Do Chojnowa na zaproszenie organizatora przyjechali zawodnicy z Jawora, Legnicy i Złotoryi. Chojnów reprezentowały dwie drużyny KS Chojnowianki.

104. urodziny Pani Władysławy Osesik!

Pani Władysława Osesik 17 stycznia obchodziła swoje 104. urodziny! Życzenia i gratulacje złożył jubilatce Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies.

Koncert Kolęd Skoranty i Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara

16 stycznia w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się koncert kolęd chóru Skoranta oraz Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara. Zabrzmiały kolędy, pastorałki oraz popularne utwory świąteczne.

Zasłużony dla miasta Chojnowa

28 stycznia na Sesji Nadzwyczajnej do grona wyróżnionych dołączył Stanisław Horodecki – mieszkańcom znany głównie jako dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji i autor kilku publikacji.

 

LUTY

Gazeta Chojnowska ma 30 lat

W lutym Gazeta Chojnowska obchodziła 30.lecie działalności. Pierwszy numer "Gazety Chojnowskiej" - pisma samorządu terytorialnego ukazał się w 1992 roku.

98 lat Siostry Zenobii!

Siostra Zenobia ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Chojnowie 4 lutego obchodziła swoje 98 urodziny! Z tej okazji Burmistrz Miasta Chojnowa odwiedził jubilatkę i złożył najserdeczniejsze życzenia.

Pożegnaliśmy…

24 lutego zmarł Stanisław Zawiślański - wieloletni społecznik; prezes chojnowskiego Koła Związku Sybiraków

Konwent w Chojnowie

24 lutego odbył się w Domu Schrama konwent, w którym udział wzięli samorządowcy miast i gmin Powiatu Legnickiego. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies.

Solidarni z Ukrainą

Chojnowianie, jak cały polski naród, dołączyli do szeroko rozumianej pomocy humanitarnej na rzecz Ukrainy zaatakowanej 24 lutego przez Rosję. Pomoc trwa przez cały czas.

 

MARZEC

„Kobiety lat 60.tych”

Plejada gwiazd polskiego i zagranicznego formatu zagościła 6 marca w Jubilatce. Autorski spektakl krakowskiego duetu - Maja Grześkowiak, Agnieszka Pudło - pod wiele mówiącym tytułem „Kobiety lat 60.tych” idealnie wpisał się w kultową przestrzeń znanej kawiarni.

Skatepark i pumptrack

11 marca uroczyście został otwarty teren rekreacyjny - skatepark i pumptrack wraz z dojściami i elementami małej architektury. Budowa skateparku i pumptracka przy ul. Brzozowej to inicjatywa ponad 100 młodych osób, które zwróciły się z prośbą i wnioskiem o rozpatrzenie budowy nowych rekreacyjnych obiektów w Chojnowie do burmistrza.

Zaległa Otyliada

W nocy z 19 na 20 marca 2022 r. na Basenie Miejskim odbył się "VII Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2020". W dwukrotnie przekładanej z uwagi na pandemię imprezie, wzięło udział 24 zawodników.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego w Chojnowie

31 marca Burmistrz Chojnowa Jan Serkies gościł w Urzędzie Miejskim Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Podczas spotkania rozmawiano o nowym budżecie unijnym oraz najważniejszych inwestycjach planowanych do realizacji w mieście ze środków unijnych w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027. Rozmowa dotyczyła również dotychczasowych inwestycji realizowanych w Chojnowie oraz budowy Cyklostrady Dolnośląskiej.

 

KWIECIEŃ

Pożegnaliśmy…

1 kwietnia zmarł Leon Jasiński – znany nauczyciel, radny kilku kadencji, wielki społecznik, nagrodzony licznymi odznaczeniami

Narodowa Kapela Bandurzystów

7.04 na scenie MOKSiR wystąpiła Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy im. Georgy Maiboroda. Najlepsi z najlepszych dali publiczności niezatarte wspomnienie ukraińskiej kultury na najwyższym poziomie.

Nowe urządzenie do rehabilitacji

20 kwietnia oddano sprzęt do użytku pacjentom chojnowskiej rehabilitacji nowoczesne urządzenie do ćwiczeń biernych kończyny górnej. Fisiotek HP 2. Zakup urządzenia w kwocie 45 tys. zł sfinansował samorząd.

15.lecie DKK

22 kwietnia w Sali Edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej członkowie DKK i sympatycy Klubu spotkali się, by wspólnie uczcić 15 lat funkcjonowania lokalnego forum czytelniczego.

 

MAJ

Majowe święta

Tegoroczną chojnowską majówkę zainaugurował Rodzinny Piknik Biegowy z okazji Święta Flagi. Święto Konstytucji 3 Maja mieszkańcy rozpoczęli Mszą świętą w kościele pw. św. Piotra i Pawła. Bezpośrednio po Mszy, w asyście orkiestry, prowadzeni przez poczty sztandarowe, mieszkańcy przeszli pod obelisk przy ul. Chmielnej. Tuż po godzinie 15. w centrum miasta rozbrzmiała muzyka - Ola Zumbola, zespół Nadmiar i gwiazda dnia Golden Live.

Konwent Burmistrzów i Wójtów

5 maja w Domu Schrama odbył się Konwent Burmistrzów i Wójtów. W konwencie uczestniczył m.in. wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda.

„Jak wydać 5 milionów” Antykwariatu

13 i 14 maja grupa teatralna „Antykwariat” działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie zaprosiła po pandemicznej przerwie na sztukę Elżbiety Krenz „Jak wydać 5 milionów”.

Dzień Jubilata

18 maja w sali Edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie, po dwuletniej przerwie członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego obchodzili kultywowany od wielu lat Dzień Jubilata – święto tych, którzy w latach 2020-2021 mieli jubileusz przynależności do związku.

15.lecie partnerstwa z Egelsbach

W dniach 25-29 maja gościliśmy grupę mieszkańców z niemieckiego, partnerskiego miasta Egelsbach. Kolejna, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, wizyta była wyjątkowa – Chojnów i Engelsach uroczyście obchodzili jubileusz 15.lecia partnerstwa.

Rudolf Wilhelm Moritz - Honorowym Obywatelem Chojnowa

28 maja Rada Miejska Chojnowa nadała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Chojnowa Rudiemu Moritzowi – wieloletniemu burmistrzowi Egelsbach - miasta partnerskiego w Niemczech, wielkiemu orędownikowi partnerstwa.

Noc Muzeów

W tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, Muzeum Regionalne ponownie otworzyło swoje podwoje dla wszystkich chętnych. Jak zawsze zadbano o wiele atrakcji – dla dzieci i dla dorosłych. Wiele osób zwiedziło tego dnia muzeum – wystawy stałe i czasowe, naszą Basztę Tkaczy, z której rozpościera się widok na panoramę Chojnowa, liczni wzięli udział w krzyżówkowym konkursie… Wśród gości byli też mieszkańcy niemieckiego Egelsbach.

 

CZERWIEC

Wesoły Dzień Dziecka w Parku Śródmiejskim

Śmiechu dzieci, zabawy, gwaru i uciechy nie brakowała 1 czerwca w Parku Śródmiejskim. Atrakcje przygotowane przez MOKSiR z okazji Dnia Dziecka przyciągnęły chojnowskie dzieci jak magnes.

Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków "Sprintem do maratonu"

3 czerwca dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz z Przedszkola Miejskiego nr 1 wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do maratonu", którego organizatorem jest miesięcznik Bliżej Przedszkola. Przedszkolaki przebiegły łącznie 32 950 m, czyli 32.95 km.

IV edycja Turnieju Taekwondo dla dzieci

4 czerwca rozdano medale, wręczono dyplomy i nagrody dla najlepszych zawodników w konkurencjach trójboju technicznego i walk w poszczególnych kategoriach wiekowych.

15 lat Galerii Młodych

Założona w 2007 r. ma na celu rozwijanie twórczości plastycznej mieszkańców Chojnowa: dzieci, młodzieży i dorosłych. Prezentuje amatorską twórczość fotografików, plastyków, rękodzielników, hobbystów i innych parających się sztuką w jej szerokim znaczeniu.

Jubileusz Galerii Młodych w Miejskiej Bibliotece Publicznej wpisał się w ramy obchodów Dni Chojnowa, a jego oficjalna część miała miejsce 9 czerwca.

Zenon Chmielewski - Zasłużony dla Miasta Chojnowa

11 czerwca Radni Rady Miejskiej, na LVIII sesji, nadali tytuł Zasłużony dla Miasta Chojnowa Zenonowi Chmielewskiemu - nauczycielowi muzyki, założycielowi klas muzycznych, szkolnych zespołów instrumentalnych i wokalnych - "Konsonans", "Fantazja" oraz chóru "Allegro", dyrygentowi miejskiego chóru dla dorosłych Skoranta. Z. Chmielewski przysłużył się m.in. promocji naszego miasta na terenie powiatu, województwa, kraju, a nawet poza jego granicami.

Dni Chojnowa 2022

Spragnieni, stęsknieni, złaknieni kulturalno-sportowych wydarzeń po dwuletnim lockdownie, 11 i 12 czerwca tłumnie wzięliśmy udział w tegorocznych obchodach święta miasta. Dni Chojnowa 2022 rozpoczął tradycyjny korowód pod hasłem "Zdrowo-Kolorowo". Po nim, na scenie były "Talenty znad Skory" - blok prezentacji chojnowskich, uzdolnionych tancerzy i wokalistów. Potem zespołu „Spontan” i gwiazda wieczoru „Daj to głośniej”!

Drugi dzień miejskiego święta otworzył Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Bambiniada". Niedzielne popołudnie wypełnił także spektakl muzyczny dla dzieci pt. "Bajeczna fiesta", występ grupy Apokalipsa i rodzimego teamu Plug'n'Blues oraz koncert Dawida Kwiatkowskiego. Przez dwa dni imprezom muzycznym towarzyszył Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego - osiemnasta edycja imprezy nawiązującej do chojnowskich tkackich tradycji.

Muzykowanie nad Skorą

Kolejna odsłona cyklu "Muzykowanie nad Skorą" miała wyjątkowy klimat. Park Śródmiejski 26 czerwca stał się tłem dla klasyki piosenki francuskiej. Yaga Kowalik - krakowska wokalistka, laureatka licznych festiwali - przypomniała piosenki, które kiedyś podbijały świat.

"Usłyszeć przeszłość - dźwiękowy pejzaż Chojnowa"

Muzeum Regionalne rozpoczęło kilkumiesięczny projekt "Usłyszeć przeszłość - dźwiękowy pejzaż Chojnowa". W jego ramach odbywały się m.in. kreatywne warsztaty, słuchowiska, spacery dźwiękowe, gry terenowe…

 

LIPIEC

Tysięczny numer Gazety Chojnowskiej!

Czternasty numer Gazety Chojnowskiej w 2022 r. był tysięcznym numerem wydawanej od 30 lat naszej lokalnej prasy.

 

SIERPIEŃ

Chojnowianie licznie wsparli akcję oddawania krwi

Ponad 16 litrów krwi oddali chojnowianie podczas akcji zorganizowanej przez Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Legnicy.

Pożegnaliśmy…

14 sierpnia zmarł Jan Liczner – wieloletni aktywny społecznik, znany w środowisku kilku organizacji społecznych.

15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego w Chojnowie miało tradycyjny przebieg. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele NPNMP, potem mieszkańcy spotkali się pod obeliskiem przy ul. Chmielnej. 15 sierpnia to w polskim kalendarzu szczególny dzień - Święto Wojska Polskiego, ale także ważny dzień dla katolików - święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywane również Świętem Matki Boskiej Zielnej. Dla chojnowian dodatkowo data ta od kilku lat kojarzona jest z wyjątkowym spotkaniem w centrum miasta - Imieninami Marii, Maryś, Marysieniek…

Imieninowe Spotkanie Marii, Maryś, Marysieniek…

To była piąta już edycja wspólnego świętowania popularnych imienin. Scenę tego dnia opanowały zespoły ludowe. Kapela z Kunic, Przyjaciółki z Niedźwiedzic, Michalinki z Konradówki i Zespół Pieśni i Tańca z Legnicy dały popis regionalnego folkloru nastrajając publiczność na występ gwiazdy wieczoru – grupy Future Folk prezentującej zdecydowanie współczesną wersję folkloru

Miodowe Lato

W tym roku do Parku Śródmiejskiego sympatyków Miodowego Lata przyciągnęły warsztaty „Miodowa przygoda”, kramy z wyrobami pszczelarskimi i pszczelarskie farmy, ceramika, makramy…Park stał się centrum wyśmienitych miodów oraz rękodzieła lokalnych sprzedawców związanego z pszczelą rodziną.

Liga Szkółek Kolarskich MTB Dolnego Śląska

20 sierpnia blisko 90 zawodników reprezentujących Szkółki Kolarstwa MTB Dolnego Śląska rywalizowało o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa. Nasze miasto od wielu lat, w środowisku kolarskim, słynie z wzorcowej organizacji zawodów w tej dyscyplinie. Cieszy fakt, że te tradycje są kontynuowane, a poziom przygotowania wciąż jest wysoki.

Benefis Juranda Kowalskiego

W sobotę 27 sierpnia w Parku Śródmiejskim, odbył się benefis Juranda Kowalskiego. Gościnnie wystąpili Leonard Pilarski oraz zespół Plug and Blues.

VI Zlot Pojazdów Zabytkowych

Podczas VI Zlot Pojazdów Zabytkowych w Chojnowie, który odbył się 28 sierpnia na chojnowskim Rynku zaparkowało około dwustu modeli. Motocykle, motorowery, auta osobowe, autobusy, traktory i inne pojazdy, które swoim urokiem przyciągnęły setki podziwiających.

 

WRZESIEŃ

XX Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Ratownictwie Wysokościowym

2 września na obiekcie wieży ciśnień w Parku Piastowskim miały miejsce XX Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Ratownictwie Wysokościowym. W rywalizacji brały udział drużyny złożone ze strażaków ratowników- członków specjalistycznych grup wysokościowych z Chojnowa, Wrocławia i Świdnicy oraz goście z Bydgoszczy.

Budżet Obywatelski

4 września zakończyło się głosowanie na wybrane projekty Budżetu Obywatelskiego 2022.

W północnej stronie miasta wybrano Bezobsługowy Park Linowy (głosów 182)

W południowej stronie miasta najwięcej głosów otrzymała Ścieżka Zdrowia z elementami torów przeszkód z trampoliną Miejską (głosów 56).

Narodowe Czytanie

Finałowe spotkanie „Narodowego Czytania” odbyło się 8 września w Domu Schrama. Wybrane utwory zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli - ludzie z pasją. W trwającym Roku Romantyzmu Polskiego czytano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Pożegnaliśmy…

12 września zmarła Władysława Osesik – najstarsza mieszkanka Chojnowa miała 104 lata.

Spotkanie autorskie w MBP

15 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie i promocja książki Piotra Kucznira i Agnieszki Łabuz „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 1 i 2”

Święto Partnerstwa w Mnichovo Hradiště

16 i 17 września (po dwuletnim locdownie) do naszego czeskiego miasta partnerskiego wybrała się delegacja z Chojnowa, która otrzymała zaproszenie na coroczne Święto Partnerstwa w Mnichovo Hradiště. Świętowano 6. lecie z Chojnowem i 25. lecie z niemieckim Erzhausen.

 

PAŹDZIERNIK

Krystyna Czapska Zasłużona dla Miasta Chojnowa

Październikowa, nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Chojnowa, była czwartą w tym roku poświęconą przyznaniu wybitnego tytułu, wybitnej osobowości. Krystyna Czapska – wieloletnia radna, założycielka i kierownik chóru Skoranta, wielki społecznik 7 października otrzymała tytuł Zasłużony dla Miasta Chojnowa.

XI FESTIWAL " JESIENNY ROMANS BARWY MIŁOŚCI RÓŻNYCH NARODÓW" im. Lidii Nowikowej pod honorowym patronatem Muzeum Niepodległości w Warszawie 30 września w Domu Kultury w Chojnowie publiczność doświadczyła emocji rekomendowanych przez organizatorów. To był niecodzienny koncert.

Stypendia i nagrody Burmistrza Miasta Chojnowa

52 stypendia naukowe za wyniki w nauce, 6 stypendiów naukowych za osiągnięcia w nauce, 2 stypendia artystyczne, 6 nagród sportowych - Burmistrz Miasta wyróżnił ponad 60. uczniów, którzy wykazali się ponadprzeciętnymi osiągnięciami w roku szkolnym 2021/2022.

7 października w Domu Schrama laureaci, w asyście bliskich, z dumą odbierali swoje wyróżnienia.

Jesienne spotkania chóralne

Zarząd Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr zaprosił na muzyczne wydarzenie pt. "Jesienne spotkania chóralne", które odbyło się 15 października w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Koncert zainaugurowany został przez wszystkich chórzystów średniowiecznym hymnem i jednym z najstarszych liryków polsko - łacińskich Gaude Mater Polonia.

SKORANTA ma 15 LAT

Obchody 15.lecia działalności chojnowski chór Skoranta zainaugurował w kościele NPNMP okolicznościowym koncertem pod batutą Piotra Koziara. Część oficjalna – z gratulacjami, podziękowaniami, życzeniami i odznaczeniami miała miejsce w Domu Schrama 8 października.

30.lecie ZINR

Związek Inwalidów Narządu Ruchu zajmuje się pomocą skierowaną do osób z ograniczeniami ruchowymi. Organizuje wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, informuje o możliwościach pozyskiwania wsparcia z instytucji, wspiera mentalnie i rzeczowo…

27 października członkowie ZINR uroczyście obchodzili swój jubileusz.

 

LISTOPAD

Koncert Tria Łódzko – Chojnowskiego

Tomasz Susmęd, Paweł Konopacki oraz Witold Łuczyński, czyli Trio Łódzko – Chojnowskie zagościli na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. 9 listopada odbył się koncert piosenki wybitnego poety, kompozytora i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego.

Ognisko Patriotyzmu w PZS

Piękna tradycja Powiatowego Zespołu Szkół, kolejny raz zgromadziła przy żywym ogniu liczne grono uczniów, zaproszonych gości i mieszkańców. Od 11 lat PZS, w listopadzie, organizuje Tydzień Patriotyzmu – cykl wydarzeń poświęconych pamięci polskiej historii i powiązanych z nią ludzi. Najbardziej widowiskowym z nich jest Ognisko Patriotyzmu.

Narodowe Święto Niepodległości w Chojnowie

104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości w Chojnowie rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego na Rynku. W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, potem mieszkańcy przeszli pod obelisk przy ul. Chmielnej, a w Domu Schrama odbył się koncert „Dla Niepodległej” zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Na zakończenie obchodów Święta Niepodległości na scenie Domu Kultury wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Legnica.

Rekord w ilości przebiegniętych kilometrów

11 listopada o godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim KS Chojnowianka ruszył pierwszy w historii naszego miasta maraton w 24.godzinnym biegu. Pierwszy oficjalny rekord Chojnowa w ilości przebiegniętych kilometrów wynosi: 1718,18 km.

60.lecie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

5 listopada swój piękny jubileusz 60.lecia obchodziła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Oficjalna uroczystość miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, gdzie wspominano, gratulowano, składano życzenia, obejrzano program artystyczny. Potem uroczystość przeniosła się do szkolnych murów przy ul. Reymonta.

 

GRUDZIEŃ

Pociąg specjalny

6 grudnia o godz. 11.15 na chojnowskim dworcu zatrzymał się pociąg specjalny. Przejazd reaktywowaną linią z Legnicy do Chocianowa przez Białą i Rokitki z udziałem Marszałek Sejmu RP Panią Elżbietą witek, był tego dnia trasą promocyjną – stałe połączenie na tej linii ruszyło 11 grudnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy

11 grudnia chojnowski rynek spowił klimat grudniowego, ciepłego święta.

Bożonarodzeniowy Jarmark, po dwóch latach, wrócił i przyciągnął swoją aurą wielu mieszkańców. Na straganach mnóstwo atrakcyjnych wyrobów – stroiki, ceramika, artykuły woskowe, z tkanin, kordonka, sznurka, wełny, wstążek, były ciasta, ciepły barszcz, rozgrzewająca herbata, kalendarze, świece, filcowe postaci, pierniki, żywe drzewka i wiele, wiele innych przygotowanych na ten wyjątkowy dzień z wielkim sercem.

Bogate stragany, ozdobione migocącymi światełkami wywołały świąteczny nastrój, który potęgowały melodie unoszące się nad centrum miasta.

MotoMikołaje w Chojnowie

4 grudnia był dniem wyjątkowym dla dzieci. Do Chojnowa przyjechali Mikołaje na motorach. Zgrana grupa rozdawała dzieciom paczki na Rynku, chętnie robiono sobie zdjęcia. - Zakończyliśmy naszą zrzutkę z finalną kwotą 11600zł! Zrobiliśmy około 1400 paczek ze słodkościami dla wszystkich napotkanych pociech. Paczki dostarczymy również do szpitala, oprócz słodkości dzieci przebywające na oddziałach szpitalnych otrzymały gry edukacyjne oraz zabawki. Dziękujemy za pomoc finansową Burmistrzowi Miasta Chojnowa.

Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków

15 grudnia salę widowiskową domu kultury wypełniła publiczność żywo zainteresowana tym, co wydarzy się za chwilę. Wśród licznych widzów oczywiście przedszkolaki, dla których teatr, aktorzy, scenografia, światła, to wielka magia i wciąż odkrywany świat.

Nowy sprzęt do rehabilitacji w Chojnowie

W 2022 roku chojnowski samorząd przeznaczył ponad 87 tys. złotych na urządzenia do Rehabilitacji zlokalizowanej przy ul. Szpitalnej 6. Aparat do terapii ultradzwiękowej PhysioGo. Lite Sono z osprzętem, laser PhysioGo.Lite z osprzętem, Mini Tensor, MiniTaulus, Saunders, Fisiotek HP 2, Salus Talent… To profesjonalny i unikatowy w naszym rejonie sprzęt, który pomaga pacjentom w uzyskaniu jak najlepszych efektów rehabilitacji i szybszego powrotu do zdrowia.

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie