Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

 

Przyjechali do nas goście...Egelsbach (szerokość: 300 / wysokość: 225)

 

W dniach 06.- 08 czerwca przebywała w naszym mieście 4-osobowa oficjalna delegacja z naszego miasta partnerskiego Egelsbach (Niemcy). Na czele delegacji stali Burmistrz Egelsbach Rudi Moritz i Przewodniczący Stowarzyszenia Miast Partnerskich Horst Miltenberger.

Goście z Egelsbach zostali przyjęci przez Burmistrza Miasta Chojnowa Jana Serkiesa i Przewodniczącego Rady Miasta Jana Skowrońskiego. Gościom z Niemiec towarzyszyli też cały czas członkowie Chojnowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich, w których domach mieszkali oni podczas swego pobytu w Chojnowie. Goście przyjechali do Chojnowa, aby omówić szczegóły sierpniowej wizyty mieszkańców Egelsbach, przywieźli także, kolejny już raz, dary dla Niebieskiego Parasola.

W sobotę goście udali się na targ (tego w takiej skali u siebie nie mają - najwyżej raz w tygodniu targ warzywno-owocowy), gdzie zrobili drobne zakupy.

Po południu wzięli udział w festynie organizowanym przez Gimnazjum nr 2. Z zainteresowaniem oglądali odbywające się imprezy (tańce i rozgrywki sportowe) oraz spróbowali tradycyjnej wojskowej grochówki.

W niedzielę wzięli udział w porannej Mszy Św. Po nabożeństwie pożegnali się z władzami miasta i ze swoimi gospodarzami i odjechali do Egelsbach.

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie