Aktualności

Uroczyste otwarcie chojnowskiego Dworca
- Przez ponad rok byliśmy świadkami wielkich przeobrażeń i zmian, jakie nastąpiły na Dworcu Kolejowym w Chojnowie. Zrealizowany projekt inwestycyjny sprawił, że nasz dworzec jest piękny, jak nigdy dotąd – mówił burmistrz Chojnowa Jan Serkies, który w swoim przemówieniu podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do modernizacji obiektu. Na uroczystość przybyło wielu gości, w tym Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, prezes Polskich Kolei Państwowych Krzysztof Golubiewski, przedstawiciele władz parlamentu oraz powiatu, samorządowcy. - Otwarcie dworca kolejowego w Chojnowie to kolejny przykład, że obecny rząd dba o realizację nie tylko dużych inwestycji jak budowa drogi ekspresowej s3, ale też pamięta o remontach ważnych dla lokalnych społeczności. Dworzec w Chojnowie przeszedł gruntowną metamorfozę i będzie służył mieszkańcom. Zmodernizowany obiekt poprawi jakość i komfort podróżujących, ale jest też niezwykle pięknym budynkiem pod względem architektonicznym. Bardzo dziękuję PKP za zaangażowanie i realizację inwestycji – mówi Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Miasto Chojnów zawarło porozumienie z PKP S.A. w kwestii wydzierżawienia pomieszczeń dworca na cele publiczne. Umowa stała się podstawą do kolejnych porozumień, których efektem jest nowoczesny i funkcjonalny obiekt. Inwestycję przeprowadziła warszawska firma SKB S.A. - Dopełnieniem tej wspaniałej inwestycji będzie kompleksowe centrum przesiadkowe dla busów i autobusów, które jest w fazie projektowania, będzie ono w najbliższym czasie realizowane przez miasto. Dynamiczny rozwój infrastruktury pasażerskiej jest bardzo ważny, dołożymy wszelkich starań, by Chojnów kojarzony był na mapie jako miasto sprzyjające turystom i wszystkim osobom, które korzystają z różnych środków transportu publicznego – powiedział Jan Serkies. W uroczystości otwarcia wzięli udział także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Chór Allegro pod kierownictwem p. Zenona Chmielewskiego uświetnił wydarzenie swoim śpiewem, a pierwszaki z SP3 swoim aplauzem.
data publikacji: 2019-04-05 14:28
 
Rynek w kwitnących rajskich jabłoniach
Rynek w kwitnących rajskich jabłoniach
data publikacji: 2019-04-05 10:47
 
V Chojnowskie Spotkanie Edukacyjne
PSD Oddział w Chojnowie i Przychodnia Rejonowa w Chojnowie serdecznie zapraszają na V Chojnowskie Spotkanie Edukacyjne, które odbędzie się 8 kwietnia, o godz. 16:00 w Domu Schrama. Program spotkania przewiduje dwa wykłady: 1. Nadciśnienie tętnicze - fakty i mity: dr. n. med. Maria Dziura 2. Zdrowe żywienie - jak wybierać produkty w marketach: mgr Katarzyna Kowalik Zapraszamy!
data publikacji: 2019-04-04 20:48
 
Z cyklu „Ludzie z pasją" Klaudia Kulik
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Klaudią Kulik, z cyklu "Ludzie z pasją". Od trzech miesięcy prowadzi firmę „ManiaMa", której ideą jest otulenie dzieci pięknymi pościelami, poduszeczkami, kołderkami… To tylko część produktów, jakie proponuje młoda mama. Jej pasją jest szycie często funkcjonalnych artykułów, które ułatwiają i upiększają macierzyństwo. Klaudia Kulik z zamiłowaniem poświęca się swojej pracy, której główną ideą jest tworzenie nowych wzorów wyprawek dla maluszków. Są one nie tylko urocze i wyjątkowe, ale też bardzo trwałe i praktyczne.
data publikacji: 2019-04-04 10:35
 
UCZENNICA GIMNAZJUM NR 2 NAJLEPSZA W POWIECIE LEGNICKIM
29 marca br. w Komendzie Głównej Straży Pożarnej w Legnicy odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. W kategorii gimnazjum i kl. VII – VIII nasze miasto reprezentowała uczennica trzeciej klasy Gimnazjum Nr2 – Alicja Łopuszyńska. W części pisemnej konkursu, uzyskała ona największą liczbę punktów i zakwalifikowała się wraz z piątką uczestników do części ustnej. Tam również poziomem swojej wiedzy zdeklasowała przeciwników i w finałowej dogrywce zajęła najwyższe miejsce na podium. Już wkrótce Ala będzie reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim. Gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów
data publikacji: 2019-04-03 11:38
 
<< nowsze | 88  | 89  | 90  | 91  | 92 | 93  | 94  | 95  | 96  | 97  | 98  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie