Aktualności

Wiosna w pełni w Chojnowie
Wiosna w pełni w Chojnowie
data publikacji: 2019-04-23 14:15
 
Zebranie KS Chojnowianka
24 kwietnia (środa) o godz. 19:00 w Domu Schrama odbędzie się walne zebranie zarządu i członków klubu KS Chojnowianka. Zapraszamy!
data publikacji: 2019-04-23 11:48
 
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Zapraszamy na obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Chojnowie. ✅Program obchodów: 12:00 - uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła 13:15 - złożenie kwiatów pod Obeliskiem przy ul. Chmielnej ✅Imprezy towarzyszące odbędą się w Parku Śródmiejskim im. Józefa Piłsudskiego: 16:00 - muzyka mechaniczna 17:00 - zespół JB Band (blues i rock) 19:30 - zespół MYTHOS (muzyka grecka) Zapraszamy!
data publikacji: 2019-04-18 14:57
 
Z cyklu „Ludzie z pasją" Jadwiga Stopa
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Jadwigą Stopą, z cyklu "Ludzie z pasją". Jadwiga Stopa od dzieciństwa zajmuje się rękodziełem. Jednak jej serce od kilku lat bije dla malarstwa. Artystka w swoim twórczym dorobku może pochwalić się już kilkoma wystawami i zaprasza na kolejne, które krystalizują się już w jej pracowni. Bohaterka „Ludzi z pasją" interesuje się kulturoznawstwem, dzięki czemu łączy plastyczną przestrzeń swojego życia z wiedzą o świecie. Malarka pasjonuje się także literaturą i kuchniami świata, a w jej planach na przyszłość mnożą się kreatywne projekty społeczno– kulturalne.
data publikacji: 2019-04-18 09:53
 
O sztuce haftowania pani Marii Turek
11 kwietnia był bardzo szczęśliwym dniem dla pani Marii Turek autorki haftowanych obrazów, które ozdabiają Galerię Młodych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Bohaterka spotkania udowodniła, że wiek nie ma znaczenia, jeśli chodzi o rozwijanie swoich pasji. 82. letnia mieszkanka Chojnowa od 20 lat poświęca swój wolny czas haftowi krzyżykowemu. Pasjonatka wyszywania jest jedną z najstarszych bohaterek bibliotecznej wystawy. Pani Turek oczarowała nie tylko talentem, ale i nietuzinkową osobowością: - Pani Maria wyczarowała nam niesamowite rzeczy. Prace są idealnie dopracowane – mówiła koordynator wystawy Agnieszka Tworzydło. Duże obrazy wymagały od autorki wielu godzin pracy. Ponad trzy miesiące trwa haftowanie większego obrazu, mniejsze powstają w ciągu kilku dni. Żaden z haftowanych ornamentów nie był przez panią Marię powtarzany przez prucie, co świadczy o dokładności i staranności podczas wyszywania. - Moja pasja zaczęła się późno. Zaczęłam haftować w wieku 60 lat. Zainspirowała mnie przyszywana ciocia z Niemiec, która kupiła mi pierwsze płótno do wyszywania. Po powrocie do Polski zaczęłam szukać materiałów i haftowałam nawet w pracy, gdy pozwalał na to czas! – mówiła wzruszona bohaterka spotkania. Przybyli na wernisaż otrzymali szczególną propozycję od kreatorki haftowanych obrazów, ale to ich wspólny sekret. Prace nie tylko można podziwiać, ale także zakupić. Wystawa będzie trwać do końca kwietnia. Gratulujemy wystawy i zachęcamy do odwiedzenia biblioteki!
data publikacji: 2019-04-12 09:50
 
<< nowsze | 86  | 87  | 88  | 89  | 90 | 91  | 92  | 93  | 94  | 95  | 96  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie