Aktualności

Już jest ścianka wspinaczkowa
Od dziś można korzystać ze ścianki wspinaczkowej zamontowanej przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Wykonanie ścianki możliwe było dzięki grantowi finansowemu pozyskanemu przez Uczniowski Klub Sportowy „Oriens” w ramach „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Umowa opiewająca na kwotę 25.600 zł na realizację tego zadania została podpisana z dysponentem środków - Stowarzyszeniem LGD „Wrzosowa Kraina”. Dzięki tym środkom została wykonana nowoczesna ścianka o wysokości nie przekraczającej 2,5 m, na której dzieci i młodzież mogą próbować swoich sił we wspinaczce.
data publikacji: 2019-08-27 12:38
 
Magazyn Chojnowski - Święto Marii i Wojska Polskiego w Chojnowie
15 sierpnia w Chojnowie miał miejsce szereg koncertów i atrakcji związanych ze świętem Marii i Wojska Polskiego. Zapraszamy naszych widzów do Magazynu Chojnowskiego, w którym zrelacjonujemy to wyjątkowe wydarzenie. Będzie to niecodzienna okazja, by obejrzeć występy m.in. Górali z Zakopanego. Dami Tv Legnica
data publikacji: 2019-08-27 09:24
 
Muzyczny duet zakończył chojnowską edycję Letnich Koncertów Organowych
25 sierpnia Tomasz Susmęd i Mariusz Szczoczarz zagrali dla chojnowskiej publiczności w ramach Letnich Koncertów Organowych organizowanych przez Powiat Legnicki. O godz. 19:00 w kościele św. apostołów Piotra i Pawła zgromadzonych przywitał ks. proboszcz Marek Osmulski. Prowadzącym muzyczne spotkanie był pomysłodawca koncertów i członek zarządu powiatu Legnickiego Grzegorz Gapski. Tomasz Susmęd grający na organach i Mariusz Szczoczarz muzykujący na trąbce połączyli instrumenty i dali koncert składający się z klasycznych, znanych i lubianych utworów Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusa Mozarta czy Denisa Bedarda. Obaj muzycy podziękowali publiczności za gromkie oklaski i uznanie: - Dziękujemy za podjęcie miejscowych muzyków, nie tylko światowych wirtuozów, ale tych skromniejszych, którzy z wielką radością zagrali dziś dla państwa – mówił Tomasz Susmęd. Chojnowska czwarta edycja Letnich Koncertów Organowych dobiegła końca, dla fanów muzyki organowej pozostaje jednak jeszcze jeden organowy event w Legnickim Polu. 30 sierpnia o godz. 18:30 w Bazylice Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej zagra Michał Kocot. Partnerem Letnich Koncertów Organowych są Koleje Dolnośląskie.
data publikacji: 2019-08-26 15:05
 
Fury, bryki i cacka na chojnowskim Rynku
25 sierpnia był nie lada gratką dla fanów motoryzacji. Chojnowski Rynek stał się centrum samochodowego świata, skupiając prawdziwe perełki w sercu miasta. Zlot Pojazdów Zabytkowych po raz czwarty zgromadził tłumy miłośników, jak i laików, którzy chętnie oglądali auta z czasów przedwojennych, PRL-u czy klasyki z lat 90 XX wieku. Organizatorem wydarzenia był klub miłośników starej motoryzacji Oldtimer Chojnów Classic Car Club. Nietuzinkową atrakcją była przejażdżka School Busem. Typowy amerykański pojazd został udostępniony przez Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. Motoryzacyjna niedziela nie tylko dała możliwość podziwiania środków transportu, ale również była sposobnością do nagrodzenia uczestników rajdu oraz wyróżnionych i zaprezentowanych modeli. Upominki wręczyli Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies oraz Zastępca Wójta Gminy Chojnów Grzegorz Strykowiec. Najistotniejszym jednak punktem całego przedsięwzięcia była zbiórka pieniędzy dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Zlot pasjonatów zabytkowych pojazdów na dobre wpisuje się w kalendarium imprez naszego miasta. Niebywała atrakcja co roku zachęca, aby oddawać się w życiu swoim pasjom i przy tym pomagać innym. Gratulacje!
data publikacji: 2019-08-26 13:58
 
Wzruszające pożegnanie ks. Mirosława Makowskiego i ks. Marcina Boguckiego
25 sierpnia był dniem pożegnania księdza Mirosława Makowskiego, który przez ponad sześć lat pełnił posługę jako proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie oraz ks. Marcina Boguckiego, który przez dwa lata był wikariuszem. - Chrystus postawił mnie tutaj przed siedmioma laty po to, żebym realizował, to co uważałem za najważniejsze w posłudze księdza. Byłem klerykiem, doktorantem, wikariuszem, ojcem duchownym w seminarium i to były w większości mojego kapłańskiego życia zadania, o których nie marzyłem, które przyjąłem jako zadanie zlecone przez biskupa. Tutaj między wami uczyłem się jak być sługą, proboszczem. To jest największe bogactwo, które ze sobą zabiorę w dalszą drogę, bo ta droga jeszcze się nie kończy, tylko będzie się realizować w innej parafii, w innej wspólnocie… To doświadczenie, które biorę spośród was, to największy skarb – mówił ks. Mirosław Makowski. Podczas Mszy Świętych o godz. 10:00 i 13:00 żegnano z niekrytym wzruszeniem księdza Makowskiego, który zasłużył się wieloma pięknymi inicjatywami w parafii i w całym mieście. Podziękowania złożyli m.in.: Siostry Służebniczki z Ochronki, Liturgiczna Służba Ołtarza, władze miasta z burmistrzem Janem Serkiesem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Chojnowa Janem Skowrońskim, władze gminy z wójtem Andrzejem Pyrzem, przedstawiciele stowarzyszeń i grup modlitewnych oraz osoby, które szczególnie chciały wyrazić swoją wdzięczność za wszystkie lata wspólnej modlitwy i przyjaźni. Posługę w parafii NPNMP w Chojnowie po dwóch latach ukończył także ks. Marcin Bogucki. Wikariusz wcześniej wypełniał swoje obowiązki w parafii Nawiedzenia NMP w Karpaczu. Księdza Marcina w szczególności pożegnała młodzież, z którą prowadził zajęcia, a także osoby, które zdążyły się zaprzyjaźnić z księdzem. Ks. dr Mirosław Makowski od 26 sierpnia będzie posługiwał w parafii Świętego Jana Chrzciciela w Zgorzelcu, a ksiądz Marcin Bogucki rozpocznie służbę w parafii Świętego Bonifacego w Zgorzelcu. Od 26 sierpnia nowym proboszczem jest ks. Dariusz Pudełko, a jego wikariuszem ks. Kamil Bulanda.
data publikacji: 2019-08-26 12:31
 
<< nowsze | 67  | 68  | 69  | 70  | 71 | 72  | 73  | 74  | 75  | 76  | 77  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie