Aktualności

V Chojnowskie Spotkanie Edukacyjne
PSD Oddział w Chojnowie i Przychodnia Rejonowa w Chojnowie serdecznie zapraszają na V Chojnowskie Spotkanie Edukacyjne, które odbędzie się 8 kwietnia, o godz. 16:00 w Domu Schrama. Program spotkania przewiduje dwa wykłady: 1. Nadciśnienie tętnicze - fakty i mity: dr. n. med. Maria Dziura 2. Zdrowe żywienie - jak wybierać produkty w marketach: mgr Katarzyna Kowalik Zapraszamy!
data publikacji: 2019-04-04 20:48
 
Z cyklu „Ludzie z pasją" Klaudia Kulik
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Klaudią Kulik, z cyklu "Ludzie z pasją". Od trzech miesięcy prowadzi firmę „ManiaMa", której ideą jest otulenie dzieci pięknymi pościelami, poduszeczkami, kołderkami… To tylko część produktów, jakie proponuje młoda mama. Jej pasją jest szycie często funkcjonalnych artykułów, które ułatwiają i upiększają macierzyństwo. Klaudia Kulik z zamiłowaniem poświęca się swojej pracy, której główną ideą jest tworzenie nowych wzorów wyprawek dla maluszków. Są one nie tylko urocze i wyjątkowe, ale też bardzo trwałe i praktyczne.
data publikacji: 2019-04-04 10:35
 
UCZENNICA GIMNAZJUM NR 2 NAJLEPSZA W POWIECIE LEGNICKIM
29 marca br. w Komendzie Głównej Straży Pożarnej w Legnicy odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. W kategorii gimnazjum i kl. VII – VIII nasze miasto reprezentowała uczennica trzeciej klasy Gimnazjum Nr2 – Alicja Łopuszyńska. W części pisemnej konkursu, uzyskała ona największą liczbę punktów i zakwalifikowała się wraz z piątką uczestników do części ustnej. Tam również poziomem swojej wiedzy zdeklasowała przeciwników i w finałowej dogrywce zajęła najwyższe miejsce na podium. Już wkrótce Ala będzie reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim. Gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów
data publikacji: 2019-04-03 11:38
 
Kuźnia wiosennych dekoracji w muzeum
Blisko 400 dzieci bierze udział w warsztatach wielkanocnych organizowanych corocznie w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. „Wiosenne gniazdka” były robione przez uczestników zajęć dwa lata temu, na prośbę dzieci i nauczycieli w tym roku również zabiorą do swoich domów pomysłową ozdobę: - Warsztaty w muzealnym lapidarium cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku dołożyliśmy jeden dzień więcej, ponieważ zapisuje się coraz więcej grup z miasta i gminy Chojnów – mówi prowadząca warsztaty p. Agnieszka. W warsztatach biorą udział uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli. Dzieci starannie ozdabiają swoje gniazdka, które mienią się wiosennymi kolorami. Nasza redakcja zastała w muzeum klasę I c ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, która energicznie zabrała się do tworzenia autorskich ażurowych jajeczek. Warto podkreślić, że aby wykonać całą dekorację samemu, trzeba było spędzić w dawnym chojnowskim zamku cały tydzień! Bo tyle właśnie potrzeba, aby krochmalona włóczka wyschła na baloniku. Dziękując za warsztaty, dzieci złożyły pracownikom muzeum najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
data publikacji: 2019-04-03 11:33
 
Chojnów w kwiatach i zieleni
Zgodnie z przyjętym harmonogramem pod koniec marca podpisano umowy na utrzymanie terenów zielonych w Chojnowie. W 2019 roku „zielonymi płucami” miasta zajmować się będą trzy wybrane w drodze przetargu nieograniczonego firmy: „Agro-Świt” z Chocianowa, „Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze” z Jerzmanowic oraz „Botanika” z Wołowa. „Już wkrótce, po ustępującej zimie Chojnów nabierze nowych kolorów - kwitnących kwiatów, zielonych krzewów i drzew, które wymagają szczególnego traktowania. Wierzę, że firmy zgodnie z podpisanymi umowami dopełnią wszelkich starań by miejsca i tereny zielone były czyste i zadbane.” - mówi Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Tomasz Głąbicki. Podpisane umowy zakładają m.in. systematyczne koszenie trawników, malowanie i naprawy ławek, nasadzenie kwiatów kwitnących na istniejących rabatach, gazonach, kolumnach kwiatowych, w donicach montowanych na słupach oświetlenia ulicznego. Ponadto do realizacji przyjęto koszenie, sprzątanie i bieżące utrzymanie Parku Piastowskiego.
data publikacji: 2019-04-02 16:03
 
<< nowsze | 65  | 66  | 67  | 68  | 69 | 70  | 71  | 72  | 73  | 74  | 75  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie