Aktualności

Młodzi samorządowcy już po pierwszej sesji
W środę 17 października o godz. 16:00 w Urzędzie Miejskim odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Chojnowa szóstej kadencji. Młodzi radni ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 i Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie w obecności dyrekcji: p. Beaty Miler – Kornickiej (SP4), p. Mariusza Szklarza (SP3), p. Mariusza Kowalczyka (PZS) i opiekunki samorządu Sp4 p. Izabeli Giersok powołali przewodniczącego, zastępcę, skarbnika i komisję rewizyjną rady. Sesję poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Chojnowa Jan Skowroński. Nad zgodnością głosowania czuwała Inspektor ds. obsługi Rady Miejskiej p. Barbara Kuta. Porządek obrad rozpoczął się od wręczenia zaświadczeń o wyborze do młodzieżowej rady. Gratulacje młodym radnym złożył burmistrz Chojnowa Jan Serkies. Następnie odbyło się ślubowanie debiutanckich samorządowców. Po burzliwych głosowaniach na Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej Chojnowa wybrano Laurę Janczyńską (SP4), zastępcą został Wiktor Ziembowicz (PZS), skarbnikiem Laura Ziembowska (SP3), w skład komisji rewizyjnej weszli Klaudia Korniłowicz (PZS), Tymoteusz Krakowski (SP4) i Julia Jarosz (SP3). Przed młodzieżą kolejne spotkania mające na celu wspomożenie wielu aktywnych działań oraz współpraca z innymi środowiskami decyzyjnymi w mieście. Życzymy powodzenia!
data publikacji: 2019-10-18 10:52
 
Dzisiejszy jesienny Rynek
Dzisiejszy jesienny Rynek
data publikacji: 2019-10-16 15:56
 
Możemy wszystko! Niezwykła metamorfoza Trójki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie zachwyca wnętrzem! W intensywnych pracach trwających od lipca wzięło udział mnóstwo osób. Każda z tych osób zaangażowała się w nową przestrzeń i dołożyła swoją cegiełkę w budowaniu lokalnej przestrzeni. Bezinteresowność i serdeczność są nieocenione, a słowa symbolicznego dziękuję padały wielokrotnie podczas oficjalnego otwarcia SP3. - To, co udało się zrobić w tak krótkim czasie, naprawdę chylę czoła. Wykonaliście niesamowitą pracę! – mówił Tomasz Gang Przewodniczący Rady Rodziców. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki Adam Bielecki wyraził wdzięczność za pracowitość i zaangażowanie wielu osobom: - Podziękowania kierujemy przede wszystkim do władz miasta pana burmistrza miasta za przeprowadzony w tak błyskawicznym tempie remont. Stwierdzam, że ekipa remontowa to jest błyskawica! Dziękujemy naszym sponsorom, pani projektant. Nasi sponsorzy to m.in. rada rodziców, która dochód z festynu przekazała i wsparła zakup pięknych kanap. Podziękowania dla pana Wojciecha Równanka za pomysł i projekt infografiki, dla pana Dariusza Sywaka za wsparcie finansowe za wykonanie tej największej infografiki dotyczącej Chojnowa na kartach historii. Dziękujemy starostwu powiatowemu w Legnicy, firmie PHU Paweł Barnowski, firmy GB Bartłomiej Giersok, dla pana Jana Kryszczuka, pana Grzegorza Rudziaka, pana Ryszarda Chyba za wsparcie finansowe i włożoną pracę. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w ogromnym trudzie ostatnich dni! Justyna Piróg wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki w swoim przemówieniu omówiła wszystkie etapy prac. Nauczycielka podkreśliła, jak ważna jest przestrzeń w kreowaniu życia młodego człowieka, oraz jak istotne jest miejsce pochodzenia. Lokalny patriotyzm i powołanie do nauczania stały się kluczowymi w opisaniu szkoły: - Szkoła zmieniła swoją siedzibę, ale dalej stawia na wartości, które powinny być ważne w życiu młodego człowieka. Chcieliśmy te rzeczy wyszczególnić i zachować. Chcieliśmy, aby młody człowiek miał poczucie przynależności do swojego miasta i identyfikował się z nim, znał jego historię. Chcieliśmy, aby te wnętrza nie tylko wyglądały ładnie, ale też uczyły, miały motyw przewodni. Stąd pomysł umieszczenia infografiki związanych z Chojnowem. Jest ich aż pięć. Zmiany, które zaistniały to przede wszystkim wynik pracy rodziców, którym serdecznie dziękuję! – mówiła Justyna Piróg. Nowy budynek może pochwalić się pięknymi klasami, gdzie królują nowoczesność i głęboka estetyka. Na szkolnym holu nie można się nudzić, gry sensoryczne i wspaniałe infografik zachęcają do zabawy i nauki. Wyposażenie wnętrza i nowe podwórko robią wrażenie! Oby tak dalej! Życzymy sukcesów!
data publikacji: 2019-10-14 16:16
 
Trójka oficjalnie otwarta!
Święto Edukacji Narodowej przypadające 14 października oficjalnie stało się też dniem otwarcia Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie im. Marii Konopnickiej, która została przeniesiona do dawnego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Wydarzenie prowadziła Mirosława Spes. Sprawne przeniesienie i uruchomienie szkoły nie miałoby miejsca, gdyby nie wiele zaangażowanych osób. To właśnie im dedykowane zostały podziękowania i gratulacje. Bo nowa „trójka” imponuje i zachwyca swoim wnętrzem, a jest to zasługa rodziców, nauczycieli, dyrekcji, pracowników szkoły, władz miasta, władz powiatu, stowarzyszeń, osób prywatnych, przyjaciół i miłośników szkoły, instytucji, firm… Podziękowania złożył dyrektor SP3 Mariusz Szklarz: - Chcieliśmy państwu pokazać nowy wygląd szkoły. Jednocześnie korzystając z dzisiejszego Dnia Edukacji Narodowej, chciałbym wszystkim nauczycielom, pracownikom, osobom związanym z edukacją złożyć najserdeczniejsze życzenia. Staraliśmy się dostosować wyposażenie szkoły do potrzeb naszych czasów. Myślę, że obecne najnowocześniejsze wyposażenie będzie z sukcesem wykorzystywane przez uczniów i nauczycieli – mówił. Burmistrz miasta Chojnowa Jan Serkies wyraził swoje uznanie. Pogratulował osobom współtworzącym wyjątkowy wystrój placówki: - Jestem szczęśliwy i dumny. Mówię to w imieniu własnym i Rady Miejskiej, która wspierała mnie we wszystkich działaniach związanych z wprowadzeniem nowego systemu oświaty w naszym kraju. Decyzje, które na tamten czas podejmowaliśmy, były słuszne. Bardzo dziękuję panu dyrektorowi, rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy w ostatnim okresie przyczynili się do tego, że jesteśmy w tej pięknej szkole! – mówił. Wśród przybyłych gości pojawili się przedstawiciele władz powiatu legnickiego w osobach: Janiny Mazur i Krzysztofa Sowińskiego. Życzenia złożyły liczne reprezentacje osób chojnowskiej lokalnej społeczności. Jednak w szczególności należy wyróżnić działania rodziców oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki. Wymienione zostały osoby, które włożyły wiele wysiłku, pracy, kreatywnego myślenia, czasu i pieniędzy, aby realizować projekt nowoczesnej i unikatowej w skali województwa szkoły dla dzieci. Bo to właśnie one były, są i będą motywacją dla wszystkich, którzy tworzą edukację. Gratulacje!
data publikacji: 2019-10-14 16:02
 
Dziś polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom Oświaty. Życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych oraz samych wzorowych uczniów!
data publikacji: 2019-10-14 09:18
 
<< nowsze | 60  | 61  | 62  | 63  | 64 | 65  | 66  | 67  | 68  | 69  | 70  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie