Aktualności

Projekt: „Zasady znamy, bezpiecznie działamy”
27 września strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitkach odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie w w związku z projektem „Zasady znamy, bezpiecznie działamy” grupy nieformalnej w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Strażacy opowiedzieli maluchom o trudnej pracy, jaką jest wykonywanie zawodu strażaka. Dzieci chętnie i śmiało zadawały pytania i równie sprytnie na nie odpowiadały. Prawdziwą atrakcją była zabawa w strażaków! Profesjonalny sprzęt zainteresował przedszkolaków, na tyle, że większa połowa zdeklarowała się zostać strażakiem jak dorośnie!
data publikacji: 2019-09-27 15:13
 
Sportowe emocje w PZS
Dziś o godzinie 9:00 rozpoczęła się VI Olimpiada Lekkoatletyczna w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Dziś w sportowych rywalizacjach biorą udział uczniowie szkół podstawowych. Konkurencje z jakimi mierzą się zawodnicy to: bieg na 100 m chłopców i dziewcząt, skok w dal z rozbiegu chłopców i dziewcząt, bieg 200 m dziewcząt i 400 m chłopców oraz rzut piłką lekarską 3 kg. Wszystkim młodym sportowcom życzymy powodzenia!
data publikacji: 2019-09-24 12:26
 
18 Dolnośląskie Dni Kultury Kresowej w Chojnowie
Inauguracyjny Koncert Kresowy pt. „Polsko Moja” odbędzie się 3 października o godz. 18:00 w MOKSiR. Na 18 Dolnośląskie Dni Kultury Kresowej im. Zygmunta Jana Rumla pod Honorowym Patronatem Jarosława Kalinowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego zaprasza dr Tadeusz Samborski Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy”. Zapraszamy!
data publikacji: 2019-09-23 11:57
 
„Słoneczko” pożegnało lato
Żłobek Miejski „Słoneczko” po raz drugi pożegnał lato w Chojnowie. 20 września na placu obok placówki odbył się festyn oficjalnie kończący najgorętszą porę roku. Atrakcji nie brakowało. Każdy znalazł coś dla siebie. Zachwyciły występy dzieci. Zespół Brooklyn zaprezentował w kilku kategoriach wiekowych taniec disco. Artystycznie uraczyły również dzieci ze świetlicy SP4 uświetniając wydarzenie przygotowanymi na tę okazję piosenkami. Na imprezę przybyli także strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Chojnowie. Niebywałą atrakcją była przejażdżka podnośnikiem w górę i oglądanie samochodów pożarniczych z bliska. Nie zabrakło bajkowych inscenizacji, o które zatroszczyły się panie z MBP w Chojnowie. Bawiono się w „Lokomotywę” i „Rzepkę”. Rodzice i dzieci doskonale wpasowali się w role słynnych postaci z utworów Juliana Tuwima. Jak festyn to muszą być konkursy i loterie. Wspólne zabawy integrowały, uczyły i przede wszystkim wprawiały w radosny nastrój. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele klubu sportowego Zagłębia Lubin ze słynnym Krecikiem, który zainspirowany tańcem Brooklynu postanowił wstąpić do zespołu. Smakosze nie mogli narzekać. Na stosikach królowały smakołyki od zdrowej żywności po pyszne ciasta i tradycyjne polskie jadło. Było tanecznie, śpiewnie, sportowo, smacznie i odlotowo…!
data publikacji: 2019-09-23 10:29
 
Film prezentuje fragment historii Muzeum Regionalnego w Chojnowie
Krótki spacer z historią. Dzieje zamku książąt Piastów legnicko - brzeskich w pigułce. Koleje losu zamku i postaci z nim związanych. Film zrealizowany przez Paucis Verbis na zlecenie Urzędu Miejskiego w Chojnowie. Zachęcamy do obejrzenia.
data publikacji: 2019-09-20 14:58
 
<< nowsze | 40  | 41  | 42  | 43  | 44 | 45  | 46  | 47  | 48  | 49  | 50  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie