Aktualności

II Konkurs pieśni i piosenki patriotycznej
W ramach Tygodnia Patriotyzmu w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie odbył się po raz drugi konkurs pieśni i piosenki patriotycznej. Dzieci oraz młodzież zaprezentowali bogaty repertuar o tematyce wojennej, powstańczej i niepodległościowej. Jury w składzie: przewodnicząca - Krystyna Czapska, Barbara Landzberg, Mariusz Garbera i Stanisław Horodecki nie mieli łatwego zadania oceniając występy. Udział w muzycznej akademii wzięli uczniowie szkół podstawowych Chojnowa, gminy Chojnów, Miłkowic oraz uczniowie PZS. Wyróżniono wielu wykonawców. Grand prix zdobył chór szkolny Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie pod kierownictwem Tomasza Susmęda. W kategorii szkół podstawowych konkursu zwyciężył zespół „Marzenie” z Miłkowic. Pierwsze miejsce w kategorii Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie zdobyła Katarzyna Baczmańska. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!
data publikacji: 2019-11-05 15:51
 
Zapraszamy na Święto Niepodległości w Chojnowie
Program: 12:00 - Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła 13:15 - Polskim patriotom w hołdzie Obelisk przy ul. Chmielnej 13:30 - Porozmawiajmy o Niepodległości. Spotkanie chojnowian w "Domu Schrama", wystąpi chór SKORANTA. 11 listopada - zapraszamy!
data publikacji: 2019-11-05 14:43
 
Niewinni akustycznie w Restauracji Jubilatka w Chojnowie
Serdecznie zapraszamy na koncert wrocławskiego zespołu Niewinni, który zagra w sobotę 9 listopada w Jubilatce. Muzyczne wydarzenie rozpocznie się o godz. 20:30. Wstęp 20 zł. Polecamy!
data publikacji: 2019-11-05 14:33
 
Szanowni mieszkańcy!
W związku ze zbliżającą się 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Urząd Miejski w Chojnowie ma do przekazania 200 flag WSPÓLNOTOM MIESZKANIOWYM! Zainteresowanych prosimy o odbiór flag w Urzędzie Miejskim, pokój nr 13. Zapraszamy!
data publikacji: 2019-11-05 09:18
 
Patriotyczny przegląd muzyczny
Po raz pierwszy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie wzięły udział w przeglądzie utworów o treści patriotycznej. Wydarzenie odbyło się 4 listopada o godz. 9:30 w Domu Schrama. Pomysłodawczyni i inspiratorka wydarzenia pani Ewa Kozołup wraz z całym gronem pedagogicznym przedszkola zorganizowała wyjątkowe świętowanie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla najmłodszych. Nad nagłośnieniem akademii czuwał p. Jerzy Krakowski. Zanim nastąpiły muzyczne prezentacje, nauczycielki zainscenizowały dla maluchów przedstawienie historyczne, którego celem było wyjaśnienie barw i znaczenia Godła Polski. Interesująca opowieść bardzo spodobała się widowni. Panie otrzymały gromkie brawa od swoich podopiecznych. Kluczem programu były występy artystyczne – urokliwe i pełne radości. Dzieci przygotowały się nie tylko wokalnie, ale i wizerunkowo. Na scenie królowały biało – czerwone barwy. Patriotyczny śpiew rozbrzmiewał na całą salę, wzruszając i bawiąc widzów. W patriotycznym festiwalu wzięło udział ponad 150 dzieci. Maluchy otrzymały specjalnie na tę okazję zaprojektowane dyplomy ufundowane przez chojnowską firmę BIG FORM oraz indywidualne naklejki ufundowane przez firmę Artex Artur Grządziel Chojnów. Gratulujemy!
data publikacji: 2019-11-04 13:23
 
<< nowsze | 35  | 36  | 37  | 38  | 39 | 40  | 41  | 42  | 43  | 44  | 45  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie