Aktualności

Święto Niepodległości w przedszkolu
W piątek 8 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie dzieci wraz z opiekunkami punktualnie o godz. 11:11 zaśpiewały Hymn Polski. Urocze spotkanie rozpoczęło się od wstępu historycznego, który przygotowały panie nauczycielki wraz z dyrektor Lucyną Spes. Maluchy wysłuchały z przejęciem rys dziejów niepodległości Polski. Następnie każda z grup zaprezentowała patriotyczny wierszyk lub piosenkę. Na szczególne uroczystości przedszkolaków przybył burmistrz miasta Chojnowa Jan Serkies, który pogratulował wyjątkowej inicjatywy i wspaniałych występów przedszkolaków. Uwagę jak zawsze przykuwały biało – czerwone stroje i piękne dekoracje. Po wspaniałych występach na dzieci czekała słodka niespodzianka.
data publikacji: 2019-11-08 14:01
 
„Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”
Dziś na boiskach przy Stadionie Miejskim odbyły się powiatowe eliminacje XX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Udział w rozgrywkach wzięli uczniowie z chojnowskich podstawówek, a także z Legnickiego Pola, Rosochaty i Spalonej. Wyniki wkrótce na stronie chojnow.eu.
data publikacji: 2019-11-08 14:00
 
36. Zjazd Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chojnowie
7 listopada w Domu Schrama odbył się 36. Zjazd Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego. W spotkaniu uczestniczyły delegacje z Lubina, Głogowa, Prochowic, Legnicy, Jawora, Złotoryi i Chojnowa. Do istotnych działań ZNP należy organizowanie spotkań okolicznościowych, wspólne spędzanie czasu, uczestnictwo w delegacjach, zjazdach, opieka nad chorymi oraz samotnymi członkami, odwiedziny i pamięć o tych, którzy odeszli… Działalność sekcji w ciągu ostatnich lat przybliżyła Stanisława Janczyn: - W grudniu 2020 roku chojnowska sekcja będzie obchodziła 30. lecie swojego działania. W dniu 6 grudnia 1990 roku na wniosek koleżanki Łucji Kupczyńskiej powołano do życia pierwszą kadencję sekcji emerytów i rencistów ZNP przy oddziale w Chojnowie (…). Na początku sekcja liczyła zaledwie dziewięciu członków, z biegiem lat liczba ta wzrastała(…). Aktualnie sekcja liczy 46 członków, w tym 44 nauczycieli i 2 pracowników administracyjno – obsługowych. Sekcja przetrwała 30 lat dzięki zaangażowaniu jej członków. Chojnów po raz czwarty gościł delegacje ZNP. Po raz pierwszy nasze miasto było organizatorem 10 zjazdu w roku 1993, następne 21 w 2004, 29 w 2012 roku. Przybyłym gościom życzenia złożył burmistrz miasta Chojnowa Jan Serkies: - Jest mi bardzo miło, że w Chojnowie możemy gościć nauczycieli, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii polskiej oświaty. To dzisiejsze spotkanie jest dla mnie okazją, aby wyrazić wielkie podziękowanie za współpracę z całym Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. Życzę państwu udanego pobytu w naszym mieście. Do gratulacji i powinszowań dołączyła się także wicestarosta powiatu legnickiego Janina Mazur: - Życzę państwu satysfakcji i pomyślności, ale i refleksji. Przeszliście państwo długą drogę zawodową, niech to niesie państwu dużo radości, bo to zawód wyjątkowo trudny, ale jakże piękny. Gratuluję chojnowskiej sekcji organizacji spotkania. Chojnów to miasto słoneczne i przychylne. Szczycę się tym miastem. To piękna cząstka naszego powiatu legnickiego. Dobrze, że tak się organizujecie, bo przecież ten związek odegrał i odgrywa bardzo ważną rolę. Cenię sobie ten związek, musimy się troszczyć o nasze racje, niech autorytet nauczyciela będzie przywrócony, zawsze odważnie o tym mówię i się o to upominam. Po części oficjalnej wystąpiła legnicka grupa taneczna Companieras Flamencas prezentując cztery tańce flamenco. Po wspaniałym widowisku goście zostali zaproszeni na spacer po Chojnowie. Delegacje oprowadził p. Jerzy Kucharski. Przysłowiową wisienką na torcie stał się występ chojnowskiej grupy teatralnej Antykwariat. Spektakl „Upiór w kuchni” zaprezentowali aktorzy – amatorzy pod okiem reżyser p. Barbary Słotwińskiej. Pełen wrażeń dzień zwieńczył wspólny posiłek, który był okazją do planowania kolejnego zjazdu. Gratulujemy!
data publikacji: 2019-11-08 10:32
 
Patriotyczny blask ognia w Powiatowym Zespole Szkół
Po raz dziewiąty Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zaprosił mieszkańców Chojnowa na Ognisko Patriotyzmu. 7 listopada o godz. 17:00 w parku przy Liceum Ogólnokształcącym zapłonął ogień historycznych wspomnień. Licznie zgromadzonych gości przywitał dyrektor PZS Mariusz Kowalczyk: - To wielka radość gościć państwa przy wspólnym ogniu. Dzisiejsza nasza obecność to wyraz miłości do ojczyzny dlatego tak bardzo cieszy mnie obecność kombatantów, władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych, a także rodziców, dziadków, młodzieży i dzieci. Aby, kochać swoją ojczyznę trzeba ją dobrze poznać nie tylko teraz, ale też jaka była przed wiekami. Za chwilę, gdy będziemy śpiewać polskie utwory patriotyczne, będzie to nasza lekcja. Zapewniam Państwa, że nawet najlepiej przeprowadzone zajęcia nie oddadzą tej lekcji, którą dziś razem tworzymy. Dziękuję, że przyjęli państwo zaproszenie na Ognisko Patriotyzmu. – mówił dyrektor PZS. Wydarzenie rozpoczęło się od ślubowania uczniów klasy pożarniczo – ratowniczej. Następnie twórcza młodzież z PZS zaprosiła gości na słowno – muzyczne inscenizacje w całości poświęcone patriotycznemu postrzeganiu naszej tożsamości. Warto podkreślić, że kreatywni uczniowie z roku na rok coraz bardziej angażują się w formowanie wizerunku szkoły jako tej, która prowadzi młodego człowieka przez szacunek, hołd i pamięć dla dziejów ojczyzny. Poruszający spektakl grupy teatralnej ZaŚwiaty prowadzonej przez p. Karolinę Rosocką rozbudził wyobrażenie okrutnych czasów II wojny światowej. Młodzi aktorzy wcielili się w role w sposób niebywale wzruszający. Tragiczne momenty naszej historii w emocjonalnym przekazie chojnowskiej młodzieży stały się mocnym wyrażeniem uczuć, woli walki i dogłębnych dramatów przesądzających o dalszym życiu tych, którym udało się ocalić siebie. Ognisko Patriotyzmu otulone pieśniami i piosenkami patriotycznymi płonęło przez ponad dwie godziny… W tym czasie odbyło się wiele rozmów. Było też skupienie, cisza i refleksja. „Krwią wyzwalanej, sercem ukochanej” - Ojczyźnie i jej bohaterom oddano wzniośle i z czułością chwałę i cześć.
data publikacji: 2019-11-08 09:36
 
„Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”
W piątek 8 listopada o godz. 10:00 na boisku przy Stadionie Chojnowianki odbędą się powiatowe eliminacje XX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Udział w eliminacjach wezmą uczniowie chojnowskich podstawówek. O turnieju: Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 19 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, a od 2014 roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji (2015 r.): U-8, U-10, U-12. Nagrodą główną jest wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski. Zapraszamy miłośników piłki nożnej na sportowe emocje!
data publikacji: 2019-11-06 11:10
 
<< nowsze | 34  | 35  | 36  | 37  | 38 | 39  | 40  | 41  | 42  | 43  | 44  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie