Aktualności

Kurs języka angielskiego w Chojnowie
Trwają zapisy na darmowe lekcje języka angielskiego w Chojnowie. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 17:00. Więcej informacji: tel. 574 000 916, 535 700 009 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską. Zachęcamy!
data publikacji: 2019-11-19 09:21
 
Do końca astronomicznej jesieni pozostało 37 dni...
Do końca astronomicznej jesieni pozostało 37 dni...
data publikacji: 2019-11-14 15:37
 
Bal Sylwestrowy 2019 / 2020
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie oraz Sekcja Tańca Towarzyskiego zapraszają na Sylwester z "muszką", który odbędzie się w dniu 31.12.2019 r. w Domu Schrama. Szczegóły na plakacie.
data publikacji: 2019-11-13 09:30
 
Chojnowianie uczcili 11 listopada
Narodowe Święto Niepodległości w Chojnowie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Mszy świętej przewodniczył ks. dziekan Marek Osmulski: - Dziś obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez ponad 100 lat państwo polskie było nieobecne na arenie międzynarodowej i na mapach świata, ale Polacy na różne sposoby starali się służyć swojemu narodowi. Chcemy jako społeczność naszego miasta i gminy podziękować Bogu za dar niepodległości - mówił. Kazanie wygłosił ks. Dariusz Pudełko proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny nastąpiło przejście pod Obelisk. Tam okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies: - Formowanie się i zjednoczenie Państwa Polskiego jest zwycięstwem i dumą Polaków. Dlatego szczególnie dziś chcemy dziękować kombatantom wojennym, sybirakom i wszystkim obywatelom, których postawa w okresie trudnych czasów jest godna najwyższego uznania. Odwaga, patriotyzm i niezłomna wiara sprawiły, że ojczyzna odzyskała niepodległość. Do nas dziś należy dbanie o kraj, przekazując kolejnym pokoleniom najważniejsze wartości. Pielęgnując poczucie narodowej dumy. Respektując siebie wzajemnie. Szanując Ojczyznę, godło, flagę oraz hymn będziemy stale budować i tworzyć piękną Polskę. – mówił włodarz miasta. Apel Pamięci odczytał komendant Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej Czesław Dul. Po czym nastąpiło symboliczne oddanie czci wszystkim, którzy o Polskę walczyli. Kwiaty złożyli przedstawiciele władz samorządowych, powiatu, władz mundurowych, stowarzyszeń, kombatantów oraz najmłodsze pokolenie Chojnowa – dzieci wraz z rodzicami. Uroczystości z okazji 11 listopada odbyły się również w Domu Schrama. Zaproszeni mieszkańcy mogli wysłuchać chóru Skoranta pod batutą Piotra Koziara oraz chóru Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie pod kierownictwem Marii Pękali i Tomasza Susmęda. Przyjemne popołudnie było okazją do rozmów o naszym mieście i Ojczyźnie. Koniec spotkania zwieńczyły patriotyczne upominki.
data publikacji: 2019-11-12 10:17
 
Święto Niepodległości w przedszkolu
W piątek 8 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie dzieci wraz z opiekunkami punktualnie o godz. 11:11 zaśpiewały Hymn Polski. Urocze spotkanie rozpoczęło się od wstępu historycznego, który przygotowały panie nauczycielki wraz z dyrektor Lucyną Spes. Maluchy wysłuchały z przejęciem rys dziejów niepodległości Polski. Następnie każda z grup zaprezentowała patriotyczny wierszyk lub piosenkę. Na szczególne uroczystości przedszkolaków przybył burmistrz miasta Chojnowa Jan Serkies, który pogratulował wyjątkowej inicjatywy i wspaniałych występów przedszkolaków. Uwagę jak zawsze przykuwały biało – czerwone stroje i piękne dekoracje. Po wspaniałych występach na dzieci czekała słodka niespodzianka.
data publikacji: 2019-11-08 14:01
 
<< nowsze | 32  | 33  | 34  | 35  | 36 | 37  | 38  | 39  | 40  | 41  | 42  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie