Aktualności

Dzień Niepodległości - miejskie uroczystości
Dzień Niepodległości w Chojnowie
data publikacji: 2016-11-17 14:50
 
Nowy inwestor w Dolzamecie
Sukcesem zakończyły się rozmowy burmistrza miasta Jana Serkiesa ze spółką BMC Poland, która chce zainwestować w naszym mieście 175 mln zł. Firma jest zainteresowana zakupem nieruchomości Dolzametu i uruchomienia produkcji części do samochodów dla odbiorców polskich i zagranicznych. Do wyboru tej lokalizacji BMC zachęciła infrastruktura, zaplecze kadrowe, położenie miasta i możliwość wykorzystania zakładowej infrastruktury oraz urządzeń. Negocjowane warunki zwolnienia z podatku od nieruchomości szybko znalazły swój finał. 27 października na nadzwyczajnej sesji zwołanej przez burmistrza, władze miasta przegłosowały Uchwałę w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną. Pozyskanie tak znaczącego Inwestora jest ogromną szansą na zwiększenie dynamiki rozwoju gospodarczego regionu. Spółka BMC Poland Sp. z o.o. deklaruje docelowo zatrudnienie 320 pracowników. Zapewnia także, że zatrudni dotychczasowych pracowników Dolzametu Sp. z o.o., którzy, jak wskazuje firma, ze względu na prowadzoną przez spółkę działalność gospodarczą, posiadają wystarczające kompetencje i doświadczenie do tego by świadczyć pracę na rzecz inwestora. Przedsiębiorstwo zaręcza, że podejmie wszelkie starania zmierzające do pozyskania pracowników Dolzametu w jak najkrótszym terminie pozwalając na kontynuację świadczenia pracy przez pracowników bez zbędnych przerw. Nowo otwarty zakład produkcyjny będzie atrakcyjnym miejscem pracy, umożliwi mieszkańcom podjęcie zatrudnienia oraz przyczyni się do aktywizacji społeczności lokalnej. Szczególnie ważne jest to, że w dużym zakładzie produkcyjnym zatrudnienie będą mogli znaleźć pracownicy o różnym poziomie kwalifikacji.
data publikacji: 2016-11-02 15:10
 
Gala Kresowa w Chojnowie
Za sprawą Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy, Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu i władz Chojnowa, mieszkańcy grodu nad Skorą mogli kolejny raz uczestniczyć w pięknym Koncercie Kresowym – w tym roku pod hasłem „Polsko moja”.
data publikacji: 2016-10-24 15:29
 
Dzien Edukacji Narodowej
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w Chojnowie odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Nauczycielom rozdano nagrody Burmistrza Miasta, a prezentem od władz dla wszystkich pracowników oświaty był występ znanego aktora i kabareciarza Andrzeja Grabowskiego.
data publikacji: 2016-10-15 08:51
 
TOP 5 Radia Wrocław
Top 5 dolnośląskich pomników przyrody, to ranking ogłoszony w Radiu Wrocław. W „topowej” piątce (wybranej spośród 2567pominków na Dolnym Śląsku) znalazł się chojnowski grab pospolity. Oryginalne drzewo rośnie w Parku Śródmiejskim i od dziesięciu lat jest na liście chojnowskich pomników przyrody. Nosi dumną nazwę „Siedmiu Wspaniałych”. To od liczby konarów. Trudno powiedzieć czy jest to jedno drzewo, które wyrasta z jednego pnia, czy siedem drzew których pnie się zrosły w całość. Niezwykłe drzewo ma szansę zostać tegorocznym laureatem radiowego plebiscytu. „TOP5 dolnośląskich pomników przyrody”, to zabawa konkursowa. Słuchacze głosują na pięć wskazanych przyrodniczych osobliwości. Rozstrzygnięcie w najbliższą sobotę. Nasz grab już jest wygrany – wybrano go przecież spośród tysięcy innych. Głosować można pod linkiem http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/58990/TOP5-dolnoslaskich-pomnikow-przyrody-GLOSOWANIE fot. Jerzy Kucharski
data publikacji: 2016-10-05 12:23
 
<< nowsze | 158  | 159  | 160  | 161  | 162 | 163  | 164  | 165  | 166  | 167  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie