Aktualności

Trwa modernizacja chojnowskiego dworca
W naszym mieście dokonuje się „Przebudowa dworca kolejowego Chojnów”. 21 listopada 2017 roku warszawska firma SKB S.A. podpisała umowę z PKP S.A. na realizację inwestycji, mającej na celu modernizację budynku. Wymiana instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej, renowacja elewacji, roboty dachowe – to tylko namiastka wykonywanych prac. Gruntowana przebudowa obejmie także wnętrze obiektu. Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W zakres prac budowlanych wchodzi też zagospodarowanie terenu. Ze względu na zabytkowy charakter obiektu, prace prowadzone są w uzgodnieniu z Konserwatorem Zabytków. Wykonanie inwestycji było możliwe dzięki porozumieniu podpisanym przez Samorząd Miasta i PKP S.A. w sprawie wydzierżawienia przez miasto pomieszczeń dworca na cele publiczne. Koszt modernizacji to około 10 mln zł netto. Sfinansowany ze środków PKP S.A. oraz budżetu państwa. Zakończenie inwestycji według dokumentacji przewidziane jest na przełom 2018/2019 roku. Realizacja Programu Inwestycji Dworcowych obejmuje około 200 dworców kolejowych w całym kraju.
data publikacji: 2018-08-01 11:46
 
Nowa kuchnia i stołówka w Szkole Podstawowej nr 4
Trwa remont kuchni i stołówki przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Inwestycja zaplanowana została na trzy miesięczne prace budowlane od czerwca do końca sierpnia, w ramach których nastąpi m.in. wyburzenie istniejących ścianek działowych, skucie okładzin ceramicznych na ścianach, skucie posadzek. W nowych pomieszczeniach powstaną nowe ścianki działowe, posadzki pokryte zostaną płytkami ceramicznymi, nastąpi wymiana okna podawczego z blatem granitowym, wykonane zostaną także sufity podwieszane. Modernizacja pomieszczeń przewiduje także remont instalacji wodno – kanalizacyjnej, wentylacji oraz instalacji elektrycznej. Nowe i zmodernizowane pomieszczenia na pewno przyczynią się do komfortu wszystkich, którzy przygotowują i spożywają posiłki w szkole.
data publikacji: 2018-07-30 11:10
 
Mobilna Ambasada Niepodległości z wizytą w naszym mieście
Do Chojnowa przyjechał specjalny bus Caritas Polska. Mobilna Ambasada Niepodległej odwiedza polskie diecezje w ramach akcji związanej z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatywa zrodziła się w maju tego roku. „Pojechaliśmy do Rzymu, do papieża Franciszka. Otrzymaliśmy błogosławieństwo, które chcemy przekazywać dalej. Odwiedziliśmy już wiele parafii i chcemy razem z państwem świętować dobroczynność. To jest nasz pomysł na obchody 100. lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Chcemy również jednoczyć się z tymi, którzy nie mogą cieszyć się wolnością i cierpią z powodu trwania w ich krajach wojny” – mówiła wolontariuszka Caritas Marta Bednarz. 26 lipca w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbyła się msza święta. Modlono się także przy ikonie Matki Bożej Współczującej, którą Syryjczycy podarowali narodowi polskiemu w podziękowaniu za pomoc im udzielaną. Inicjatorem przybycia ambasadorów niepodległej jest ksiądz Artur Trela, który wraz z księdzem Łukaszem Świerniakiem modlili się o pokój w Syrii i na świecie. Syryjczyk Farid Abo Jrab opowiedział o sytuacji w kraju, w którym trwa wojna: „Przyjechałem do Polski z rodziną. Nie jest najlepiej w Syrii. To wielka tragedia. Wiele miast jest zniszczonych, a ludzie nie mają gdzie mieszkać. Mamy jednak nadzieję płynącą z wiary, że wszystko będzie tak jak dawniej”. W Polsce realizowany jest program „Rodzina rodzinie”. W akcji, której pośredniczy Caritas biorą udział wszyscy chętni, deklarujący dowolną kwotę przez pół roku dla poszkodowanych w Syrii. Inicjatywa jest wielką pomocą, którą jak powiedzieli wolontariusze, określa się jako fenomen w skali świata, ponad 10 tyś. syryjskich rodzin otrzymuje comiesięczne wsparcie, umożliwiające im przetrwanie wojny. W piątek przy „dużym” kościele od godz. 12:00 do 16:00 wolontariusze Caritas będą rozmawiać z mieszkańcami Chojnowa o sytuacji w Aleppo. Przygotowane zostały darmowe modlitewniki, płyty muzyki filmowej Roberta Jansona, kwartalniki Caritas oraz informatory. Przygotowana została także wystawa zdjęć obrazujących sytuację w Syrii. Wolontariuszom Caritas szczególnie zależy na prezentacji programu „Rodzina rodzinie”, do której zachęcają wszystkich mogących wesprzeć chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
data publikacji: 2018-07-27 14:07
 
Półmetek prac na ulicy Wyspiańskiego
Na początku lipca rozpoczęto przebudowę prawej strony chodnika na ulicy Wyspiańskiego. Następuje wymiana krawężników oraz kładziona jest nowa nawierzchnia z kostki brukowej betonowej w kolorze szarym. Zakres prac obejmuje również demontaż starych latarń oświetleniowych i montaż nowych.
data publikacji: 2018-07-27 10:04
 
Kładka nad Skorą - coraz bliżej końca inwestycji
Kładka dla pieszych zlokalizowana we wschodniej części miasta połączy ulicę Matejki z ulicą Paderewskiego. Realizowana inwestycja spełnia wymogi prawne w tym wynikające z ustawy Prawo Wodne i z norm europejskich. Nowy obiekt mostowy w naszym mieście po wybudowaniu będzie użytkowany przez pieszych oraz osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. Kładka ułatwi i przede wszystkim skróci lokalną komunikację między lewym a prawym brzegiem rzeki Skory. To druga taka inwestycja na rzece. Pierwsza kładka powstała w 2014 roku i łączy ul. Brzozową z ul. Racławicką i ul. Legnicką.
data publikacji: 2018-07-26 14:57
 
<< nowsze | 111  | 112  | 113  | 114  | 115 | 116  | 117  | 118  | 119  | 120  | 121  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie