Aktualności

Trubadurzy na chojnowskiej scenie!
Gwiazdami wieczoru 15 sierpnia na chojnowskim Rynku byli TRUBADURZY. Zespół początek kariery rozpoczął w 1963 roku, jednak jej klasyczny rozkwit nastąpił między 1968 a 1976 rokiem. Rock and roll ze stylistyką wschodniosłowiańskiej muzyki ludowej zabrzmiały w Chojnowie. Muzycy zagrali m.in. przeboje: „Cóż wiemy o miłości”, „Przyjedź mamo na przysięgę”, „Znamy się tylko z widzenia”. Koncert zgromadził liczną publiczność, która bardzo chętnie śpiewała z zespołem. Po muzycznej uczcie można było zrobić sobie zdjęcie z Trubadurami, nabyć płytę i otrzymać autografy. Występ gwiazd wieczoru był sentymentalnym powrotem o kilka, a może kilkanaście lat wstecz dla wielu przybyłych na chojnowski Rynek. Dla innych był energetyczną dawką muzycznych kalorii, których nie chce się absolutnie gubić. Trubadurzy – zespół, który na polskiej scenie gra od ponad 50 lat otrzymał od Chojnowian muzyczny prezent – gromkie „100 lat, 100 lat” dla muzyków zaśpiewali wszyscy zgromadzeni na Rynku!
data publikacji: 2018-08-16 09:49
 
Święto Marysieniek, Maryś, Marii… w Chojnowie
Popołudnie 15 sierpnia na pewno wiele Pań o pięknym imieniu Maria zapamięta. Ich imieninowe święto celebrowali mieszkańcy Chojnowa w towarzystwie zespołów ludowych występujących na Rynku. Wszystkie solenizantki wpisywały się do pamiątkowej księgi i otrzymywały czerwone bądź perłowe korale. W trakcie imieninowego spotkania dzieci mogły wykazać się talentem plastycznym i narysować laurkę lub wykonać obrazek związany z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Chętnych nie brakowało. Każda z prac została nagrodzona upominkiem. Spotkanie umilały zespoły folklorystyczne. Wystąpiły: Albinki ze Strupic, Michalinki z Konradówki/Piotrowic, Niezapominajki z Osłej, Wesoła Gromadka z Gromadki. Sympatycznym zakończeniem wspólnego świętowania było losowanie nagrody głównej i upominków, które otrzymały szczęśliwe Marysie, Marysieńki, Marie… Na wszystkich czekał jeszcze jeden prezent - zespół Trubadurzy... Jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji imienin!
data publikacji: 2018-08-16 09:39
 
Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego w Chojnowie
„W Ojczyzny imię i w jej cześć podnosim czoła dumnie” 15 sierpnia to data wyjątkowa w historii naszego państwa. Święto Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, którą określa się mianem „cudu nad Wisłą”. 15 sierpnia to święto Wniebowzięcia Matki Bożej, które w Kościele katolickim jest szczególnym dniem podziękowań za dary ziemi i roślinności. O godzinie 10.00 odbyła się uroczysta Eucharystia w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie. „Wszyscy potrzebujemy tego święta. Warto zasiać nowe zboże, pomimo momentów zwątpienia. Dlaczego Polacy w 1920 roku podjęli walkę? Mogli zrezygnować, ale wstali i walczyli. Odzyskaliśmy wolność.” – mówił podczas homilii proboszcz ks. Mirosław Makowski. Po Mszy Świętej nastąpiło przejście pod Obelisk przy ul. Chmielnej. Na czele pochodu stanęła Orkiestra Dęta pod batutą Piotra Koziara, następnie Poczty Sztandarowe, Chojnowska Drużyna Strzelecka z komendantem Czesławem Dulem, parlamentarzyści, przedstawiciele kościoła, władz miasta, powiatu, gminy oraz mieszkańcy Chojnowa i okolic. Pod Obeliskiem przemówienie wygłosił burmistrz miasta Jan Serkies: „Za poświęcenie i bohaterstwo składamy wyrazy hołdu i najwyższego uznania. Ich bohaterstwo to wzór patriotycznej postawy do naśladowania. Dziś nie musimy przelewać krwi za niepodległość, ale nie znaczy to, że patriotyzm stracił swoją wartość. Współczesny patriotyzm wymaga uczciwości, pamięci o bohaterach narodowych, troski o dorobek intelektualny i kulturalny, o współobywateli i swoją małą Ojczyznę”. Głos zabrała także pani senator Dorota Czudowska, dziękując wszystkim za przybycie na uroczystość, podkreśliła szczególną sympatię, jaką żywi do miasta i Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej. Apel Pamięci został odczytany przez komendanta Czesława Dula. Na koniec zostały złożone kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym bohaterstwo poległych na frontach walk za Polskę. Zwieńczeniem patriotycznych obchodów było wspólne odśpiewanie „Roty”.
data publikacji: 2018-08-16 09:13
 
III Międzynarodowy Rajd Zlot Pojazdów Zabytkowych w Chojnowie
OLDTIMER CHOJNÓW CLASSIC CAR CLUB 26 sierpnia o godz. 14:00 na chojnowskim Rynku odbędzie się wystawa pojazdów zabytkowych i kolekcjonerskich (samochody przedwojenne, oldtimery, youngtimery, motocykle, rowery, maszyny rolnicze, pojazdy militarne), będą także organizowane przejażdżki prawdziwym amerykańskim SCHOOL BUS. Jak co roku w trakcie zlotu przeprowadzona będzie charytatywna zbiórka. W tym roku wspierana będzie akcja edukacyjna „Bądź widoczny, noś odblaski”. Akcja skierowana jest do najmłodszych uczniów z terenu miasta i gminy Chojnów. Dzięki pomocy dzieci zostaną przeszkolone i wyposażone w akcesoria odblaskowe takie jak opaski, przypinki, kamizelki, które bezpośrednio wpływają na widoczność i bezpieczeństwo malucha na drodze. Serdecznie zapraszamy na chojnowski Rynek!
data publikacji: 2018-08-14 09:24
 
Trzeci cykl „Letnich Koncertów Organowych” w chojnowskiej farze
W kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się trzeci cykl „Letnich Koncertów Organowych”. Wydarzenie odbędzie się 12 i 26 sierpnia, zakończone zostanie we wrześniu wielkim koncertem orkiestry symfonicznej wraz z chórem. Myśl przewodnia tegorocznej edycji związana będzie z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 12.08. godz. 19.00 w chojnowskiej farze zagra Jakub Harnaś 26.08. godz. 19:00 w chojnowskiej farze zagra Jakub Tarka
data publikacji: 2018-08-10 13:39
 
<< nowsze | 109  | 110  | 111  | 112  | 113 | 114  | 115  | 116  | 117  | 118  | 119  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie