Aktualności

Bezpłatne lekcje języka angielskiego w Chojnowie!
Aktualnie tworzy się grupa zainteresowanych darmowymi lekcjami języka angielskiego w naszym mieście. Nie zwlekaj, zapisz się i przyjdź na kurs! Zapisy pod numerem telefonu: 537 111 140
data publikacji: 2019-01-31 09:24
 
Baśniowy Bal Karnawałowy
W Bibliotecznej Akademii Malucha 30 stycznia odbył się Baśniowy Bal Karnawałowy. Zabawa rozpoczęła się od tradycyjnego już przywitania chustą. Tańce przeplatane były różnymi konkurencjami i zadaniami, z którymi dzieci świetnie sobie radziły. Najmłodszym uczestnikom konkursów z zaangażowaniem pomagali rodzice i dziadkowie. Kostiumowe spotkanie obfitowało w wiele atrakcji. Odbyły się m.in. teatrzyk „Smoczy karnawał”, zręczna zabawa „Kopciuszek” czy kreatywne ćwiczenie „Król”. Dzieci miały możliwość wykazania się pod kątem tworzenia kolorowych baloników, z którymi chętnie pozowały do zdjęć. Po miłym poczęstunku nastąpiła kolejna porcja zabaw i rozgrywek. Baśniowy Bal Karnawałowy na pewno zostanie zapamiętany na długo… w końcu „w karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale, w karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się”!
data publikacji: 2019-01-30 15:04
 
Zabytkowy i nowoczesny – wielkie zmiany na chojnowskim dworcu
Dokonuje się „Przebudowa dworca kolejowego Chojnów”, inwestycja obejmuje prace na zewnątrz i wewnątrz obiektu. Modernizację realizuje warszawska firma SKB S.A, która w 2017 roku podpisała umowę z PKP S.A. Wykonanie inwestycji było możliwe dzięki podpisanemu porozumieniu przez Samorząd Miasta i PKP S.A. w sprawie wydzierżawienia przez miasto pomieszczeń dworca na cele publiczne. Koszt modernizacji to około 10 mln zł netto, sfinansowany będzie ze środków PKP S.A. oraz budżetu państwa. Wykonano wiele prac mających na celu przywrócenie obiektowi jego świetności. Wymieniono instalacje, przeprowadzono roboty dachowe. Oczyszczona została ceglana elewacja i dolna kamienna część obiektu. Uzupełniono ubytki oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Drzwi wejściowe poddane zostały pracom konserwatorskim, podobnie jak historyczne elementy wyposażenia gmachu. Pełna modernizacja krystalizuje się także wewnątrz budynku. Nowy dworzec ma wiele udogodnień, a do najistotniejszych z punktu widzenia osób korzystających z PKP to ciepła i bezpieczna poczekalnia, w której zamontowano już miejsca siedzące. Pomieszczenia dworca są zagospodarowywane zgodnie z projektami. Renowacja obejmuje: wspomnianą poczekalnię, biuro obsługi klienta, lokal handlowo – usługowy, pomieszczenia przeznaczone na punkt przedszkolny na I piętrze, pomieszczenia techniczne na poddaszu, klatki schodowe, toalety. Plac przed dworcem także przechodzi gruntowną przebudowę: miejsca postojowe, granitowe chodniki wraz ze ścieżkami dla niepełnosprawnych, stojaki na rowery i ławki stają się uzupełnieniem wykonywanego projektu. Warto podkreślić, że zachowano zabytkowy charakter budynku. Historyczny, ponad 100. letni dworzec prezentuje się bardzo okazale w nowoczesnej odsłonie przy zachowaniu jego wiekowego formatu, to atut podnoszący atrakcyjność nie tylko tego miejsca, ale i miasta.
data publikacji: 2019-01-29 15:18
 
Designerzy, konstruktorzy, wynalazcy… ferie z TechForKids w Domu Kultury
W Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji zimowe ferie trwają w najlepsze! W poniedziałek odbyły się zajęcia z robotyki i programowania, które prowadzą instruktorzy z TechForKidsDolnyslask. Dziś grupa ponad 20 dzieci wzięła udział w warsztatach kreatywno – technicznych bawiąc się długopisami 3D, a także wykonując eksperymenty chemiczne. Jutro czeka na małych inżynierów kolejna porcja twórczych ćwiczeń, mających na celu rozwijanie rezolutnego myślenia i wyobraźni.
data publikacji: 2019-01-29 12:58
 
Zaproszenie na kręgielnię
Zaproszenie na kręgielnię Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza do korzystania z kręgielni, która oferuje dwa profesjonalne tory do gry. Na każdym z nich może jednorazowo grać do 8 osób. Mogą z niej korzystać osoby które ukończyły 18 lat posiadające Kartę Klubową MOKSiR, osoby, które ukończyły 15 lat za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego - po wyrobieniu Karty Klubowej MOKSiR, osoby, które nie ukończyły 15 lat - pod bezpośrednią opieką rodziców/prawnych opiekunów posiadających Kartę Klubową. Grupy zorganizowane złożone z dzieci poniżej 15 roku życia muszą mieć co najmniej jednego pełnoletniego opiekuna na 8 uczestników, odpowiedzialnego za swoich podopiecznych przez cały czas przebywania na terenie Kręgielni MOKSiR. Kręgielnia jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach od 15:00 do 21:00. Rezerwacji toru można dokonywać do godz. 15.00 w sekretariacie MOKSiR, lub po godz. 15:00 na recepcji osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 76 8188621 podając imię, nazwisko i numer karty. Osoby zainteresowane zobowiązane są stawić się w recepcji 15 min przed rozpoczęciem gry, w przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana. Aby wyrobić Kartę Klubową należy udać się do Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji; ul. Małachowskiego 7 z dowodem osobistym. Rejestracja w recepcji w trwa kilka minut, a karta jest bezpłatna. Zapraszamy!
data publikacji: 2019-01-29 08:48
 
<< nowsze | 104  | 105  | 106  | 107  | 108 | 109  | 110  | 111  | 112  | 113  | 114  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie