Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Dlaczego rozmawiamy o ofercie kulturalno-sportowej?

Dotychczasowe ankiety dot. oferty kulturalno-sportowej Miasta i działalności MOKSiR przeprowadzane były kilka lat temu: 

  • w 2011 r. w ramach projektu Partnerstwa na Rzecz Rozwoju

  • w 2012 r. w ramach projektu Dom Kultury+

  • w ramach tworzenia Rady Kultury (po kilku spotkaniach Rada zawiesiła działalność).

Warto więc porozmawiać z mieszkańcami na ten temat, zwłaszcza, że obecny dyrektor MOKSiR-u przechodzi na emeryturę i pracę rozpocznie nowa dyrektorka. Zdobycie wiedzy na temat oczekiwań społeczności i pozyskanie nowych pomysłów na działania z zakresu kultury i sportu, pomoże w kształtowaniu oferty MOKSiR-u, która będzie odpowiadać na potrzeby mieszkańców.

Kolejną kwestią, którą chcemy poruszyć w ramach konsultacji jest kwota jaką mieszkanki i mieszkańcy są w stanie miesięcznie przeznaczyć na udział w wydarzeniach/działaniach kulturalnych i sportowych. W tej chwili MOKSiR nie ma wiedzy na ten temat, ponieważ od czerwca 2015 do czerwca 2020 w wyniku umowy dotacyjnej dla samorządu na rozbudowę i modernizację budynku MOKSiR, wstęp na wydarzenia kulturalne nie był biletowany. Później pojawiła się pandemia, więc decyzją burmistrza, budynek był zamykany w okresie największych restrykcji. Kiedy złagodzono obostrzenia, MOKSiR znowu funkcjonował normalnie, choć wydarzeń biletowanych było w tym czasie niewiele. 

 

W związku z tym, z nowym rokiem chcemy zaprosić mieszkanki i mieszkańców Chojnowa do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych na temat oferty kulturalno-sportowej Miasta. 
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie