Aktualności

Mali żołnierze dla Babci i Dziadka
Grupa „Krasnali” z Przedszkola Miejskiego nr 3 z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowała iście wojskowy spektakl! Były piosenki żołnierskie, defilada i całe mnóstwo pięknych wierszyków i podziękowań. Przedstawienie wykreowały wychowawczynie grupy: p. Renata Frymus i p. Józefa Letkiewicz, będąca jednocześnie pomysłodawczynią wojskowej scenerii. Grupa realizuje projekt „Od rycerza do żołnierza”, stąd przewodni temat obchodów Dnia Babci i Dziadka. Mali wykonawcy zaśpiewali kilka piosenek, których wątki dotyczyły bohaterów spotkania i wojaczki. Zaproszeni goście byli oczarowani przygotowaną aranżacją i występami swoich kochanych wnucząt. Po pięknej prezentacji przedszkolaki wręczyły swoim Babciom i Dziadkom prezenty. Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta i gratulujemy cudownych wnucząt!
data publikacji: 2019-01-24 13:57
 
Osobowość Roku 2018
Rozpoczął się plebiscyt „Gazety Wrocławskiej”, którego głosy zdecydują o przyznaniu prestiżowych tytułów OSOBOWOŚĆ ROKU 2018. Nominowani kandydaci zgłoszeni są w czterech kategoriach: - Kultura - Działalność społeczna i charytatywna - Samorządność i społeczność lokalna - Biznes Wśród nominowanych z powiatu legnickiego znaleźli się: Jerzy Janus (Kultura), Mariola Pyrz (Działalność społeczna i charytatywna), Magdalena Fichtel (Działalność społeczna i charytatywna), Jan Serkies (Samorządność i społeczność lokalna), Bartłomiej Giersok (Biznes), Daniel Janusz (Biznes). Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się w piątek, 18 stycznia i będzie trwać do środy, 13 lutego 2019 r. do godz. 21.00 . Czytaj więcej: https://gazetawroclawska.pl/kto-zasluguje-na-tytul-osobowosc-roku-2018-ruszylo-glosowanie-nadal-mozesz-zglosic-swoja-nominacje/ar/13766189#plebiscyty
data publikacji: 2019-01-22 08:56
 
W świecie psich zaprzęgów…
„Nowoczesny silnik może zamarznąć i się zatkać, ale ten najstarszy silnik świata - serce, którego paliwem jest krew, a zapłonem odwaga - gaśnie tylko raz” G. Salisbury 18 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbyło się spotkanie z Tadeuszem Rybczyńskim założycielem amatorskiego Klubu Psich Zaprzęgów „Sfora Chojnów”. Pomysłodawca opowiedział o oryginalnej pasji i historii dyscypliny sportowej zarejestrowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, która z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. - Nasza przygoda zaczęła się ponad 10 lat temu, gdy zostaliśmy właścicielami pierwszego psa, który miał zostać przyjacielem naszej niepełnosprawnej córki. Przeczytaliśmy z żoną, że dogoterapia jest bardzo korzystna dla dzieci, pozwala im się otworzyć czy okazywać uczucia – mówił Tadeusz Rybczyński. – Szybko się jednak okazało, że córka nie jest zainteresowana nowym członkiem rodziny. A my zaczęliśmy bardziej poznawać psa, który potrzebował sporo ruchu – dodaje. Ponieważ husky są zwierzętami gromadnymi, państwo Rybczyńscy wzięli drugiego psa pod swoją opiekę. Poznawanie czworonogów zainicjowało wiele dobrego w życiu ich rodziny i nie tylko... Zaczęło się od organizowania akcji charytatywnych przez Internet, mających na celu robienie „czegoś za coś”. Grupa osób biorących udział we wspólnych przedsięwzięciach, którymi były m.in. pokonywanie górskich szlaków za uzyskanie środków na dobroczynny cel, stawała się coraz większa. Początkowo psy były zaprzęgane do rowerów, następnie do wózka trójkołowego, hulajnogi i w końcu do najefektowniejszych sań. - Na zawodach dobrą kondycje mają nie tylko psy, ale także maszer, czyli przewodnik zaprzęgu – tłumaczył miłośnik psich zaprzęgów. Amatorski klub „Sfora Chojnów” rozpoczął swoje pierwsze treningi w 2012 roku. Istotą wspólnie spędzonego czasu jest rekreacja i wybieganie się czworonogów. To doskonała forma kreatywnych działań, które inspirują do spotykania się na wolnym powietrzu. Prekursor chojnowskiej grupy dał także impuls do zimowych kąpieli w lodowatych wodach, będących zdrową formą profilaktyki zdrowotnej. Na spotkaniu obecny był pies państwa Rybczyńskich: Hades „Karelczyk”, przywitał się niemal z każdym przybyłym gościem. Po blisko dwugodzinnych opowieściach, o wyścigach i zaprzęgach oraz leśnych i górskich wyprawach, pupil za swoją potulność otrzymał zasłużony prezent – przysmak, który sprawił mu wiele radości.
data publikacji: 2019-01-21 14:34
 
Pionierskie debiuty na wielkiej scenie!
Uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego wystąpili pierwszy raz na dużej scenie w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie dając Noworoczny Koncert. W czwartek 18 stycznia o godz. 17:30 rozpoczęła się dziecięca gala talentów, w której wzięło udział blisko 40 uczniów w wieku od 7 do 15 lat. Koncert poprowadziły nauczycielki ogniska: p. Róża Pakuła i p. Agata Koziar. Ponad 20 występów w nowych odsłonach muzycznych: wokalnych i instrumentalnych zaprezentowały utalentowane dzieci. Dla części z nich był to pierwszy pokaz swoich umiejętności w życiu. Niektórzy podopieczni muzycznej grupy od niedawna uczęszczają na lekcje. Recital był wyjątkowy pod względem debiutanckiej oprawy muzycznej, ale przede wszystkim dzięki zamiłowaniu dzieci do nut, dźwięków i instrumentów. Mali muzykanci zmierzyli się z tremą na wielkiej scenie, wykonując świąteczne piosenki i melodie. Widzowie mieli okazję wysłuchać prezentacji indywidualnych, jak i zespołowych. Zabrzmiały: pianino, saksofon, gitara czy flet. Nie zabrakło także występów łączących śpiew wraz z grą na danym instrumencie. W przekrojowym dziecięcym festiwalu znalazły się także gościnne występy. Zwieńczeniem koronnego koncertu było wspólne zaśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Zgromadzona publiczność nagrodziła wszystkich utalentowanych gromki brawami!
data publikacji: 2019-01-18 10:08
 
101 lat Pani Władysławy Osesik
Dziś swoje 101. letnie urodziny obchodzi Pani Władysława Osesik. Najstarszą mieszkankę naszego miasta odwiedził Burmistrz Chojnowa Jan Serkies. Radosne spotkanie było okazją do złożenia życzeń, wspólnego toastu i ciekawych rozmów. Szczęśliwa nestorka ze wzruszeniem opowiadała o zamiłowaniu do poezji i książek. Gratulujemy Pani Władysławie pięknego jubileuszu!
data publikacji: 2019-01-17 15:37
 
<< nowsze | 83  | 84  | 85  | 86  | 87 | 88  | 89  | 90  | 91  | 92  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie