Aktualności

Powstanie Warszawskie 1944 – Chojnów oddał hołd bohaterom
1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 rozpoczęło się Powstanie Warszawskie, jedno z najtragiczniejszych wydarzeń historycznych w naszym kraju. W tym roku mija 75 lat od dramatycznej i nierównej walki jaką stoczono w stolicy. Aby, upamiętnić moment wybuchu niepodległościowego zrywu, w Chojnowie o godzinie W, zabrzmiały syreny. Apel Pamięci odczytany został przez komendanta Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej p. Czesława Dula. Kwiaty pod Obeliskiem złożone zostały przez przedstawicieli władz miasta, powiatu, gminy oraz kombatantów wojennych. Odczytany został także list Powstańców dedykowany młodzieży, który odczytał Wiktor Ziembowski uczeń PZS w Chojnowie, członek Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Uczestnicy Powstania Warszawskiego w swoim przesłaniu zachęcają młodzież do kierowania się najpiękniejszymi wartościami, dla których oni sami gotowi byli oddać życie, są to: „Wolność, Miłość do Ojczyzny, Wierność, Męstwo, Honor, Prawość, Przyjaźń, Tolerancja, Pomoc Słabszym, Sumienność”. Cześć i Chwała Bohaterom!
data publikacji: 2019-08-02 09:13
 
Święto Wojska Polskiego i imieniny Marii w Chojnowie
W imieniu Burmistrza Miasta Chojnowa zapraszamy serdecznie 15 sierpnia na uroczystości upamiętniające Święto Wojska Polskiego oraz na imieninowe spotkanie Marii, Maryś, Marysieniek. Plan wydarzeń: 10:00 – Msza Święta w intencji Wojska Polskiego w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP 11:15 - złożenie kwiatów pod Obeliskiem Druga część rozpocznie się o godz. 15:00 imieninowym spotkaniem Marii na chojnowskim Rynku: 16:00 - koncert zespołu Lenar i Skrzypczak 17:00 - wystąpi chojnowski Chór Skoranta 18:30 - zagra góralska kapela Trebunie Tutki Zapraszamy!
data publikacji: 2019-07-29 15:05
 
Delegacja Stowarzyszenia Samorządów Regionu Żółkiewskiego w Chojnowie
26 lipca nasze miasto odwiedzili goście z Ukrainy. Delegacja Stowarzyszenia Samorządów Regionu Żółkiewskiego przyjechała do Chojnowa po uprzednim spotkaniu z władzami powiatu w starostwie. Samorządowcy z obwodu lwowskiego wraz z członkiem zarządu powiatu legnickiego Krzysztofem Sowińskim spotkali się z burmistrzem Janem Serkiesem, który życzył gościom udanego pobytu. 15 - osobowa grupa zwiedziła Muzeum Regionalne. O historii zamku i wartościowych eksponatach w przysłowiowej „pigułce” opowiedział dyrektor Mariusz Garbera. Przedstawiciele ukraińskiego stowarzyszenia gościli zaledwie jeden dzień na naszych terenach. Zwiedzili Legnicę, Chojnów, Legnickie Pole i Prochowice.
data publikacji: 2019-07-29 13:05
 
Oddanie hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego
Burmistrz Miasta Chojnowa i Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zapraszają na uroczystości związane z 75 rocznicą Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia w Chojnowie. O godzinie 17:00 – Apel Pamięci i złożenie kwiatów pod Obeliskiem przy ul. Chmielnej, o 17:45 spotkanie z poezją powstańczą w parku przy Liceum Ogólnokształcącym. Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie oraz Chojnowską Drużynę Strzelecką. W ramach spotkania: poczęstunek tradycyjną wojskową grochówką. Serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2019-07-28 08:31
 
Raz na Ludowo w Muzeum Regionalnym
Muzeum Regionalne w Chojnowie zaprasza na finisaż wystawy "Raz na ludowo walory filatelistyczne o tematyce ludowej ze zbiorów Hansa Joachima Kuhnerta", który odbędzie się 9 sierpnia (piątek) o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2019-07-26 08:37
 
<< nowsze | 54  | 55  | 56  | 57  | 58 | 59  | 60  | 61  | 62  | 63  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie