Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Inauguracyjna lekcja w nowoczesnej pracowni

W Szkole Podstawowej nr 4 znajduje się wiele klas wyposażonych w najwyższej generacji sprzęt, który usprawnia edukację. Do tej nowoczesnej kolekcji dołączyła nowa pracownia językowa, która wykonana została w ramach budżetu obywatelskiego. „Chojnowianie bliżej Europy” to projekt południowej strony miasta. Pokazowa lekcja dla gości w tym: Burmistrza Miasta Chojnowa Jana Serkiesa, Radnych, przedstawicieli rodziców oraz nauczycieli odbyła się 10 grudnia, przeprowadzili ją nauczyciele języków obcych: p. Sabina Kaszowska (j-angielski, j-niemiecki) i p. Jarosław Chęś (j-niemiecki, informatyka). Wszystkich przybyłych przywitała dyrektor SP4 p. Beata Miler – Kornicka: Dzisiaj chcieliśmy zaprezentować nowoczesną pracownię, która jest jedną z najnowocześniejszych w powiecie, a być może i w województwie! Nasze spotkanie podzielone będzie na dwie części. Pierwsza przedstawi możliwości tej pracowni. Druga będzie poświęcona naszym uczniom, mogącym uczyć się dzięki doskonałym akcesoriom naukowym – mówiła dyrektor SP4. Testowa lekcja bardzo zaciekawiła gości, ale przede wszystkim inspirowała dzieci, które świetnie radziły sobie z wykonywanymi zadaniami i ćwiczeniami. Wyposażenie pracowni wraz z innowacyjnym oprogramowaniem zostało zrealizowane przez firmę Mentor – Systemy Audiowizualne. Funkcjonalna przestrzeń wzbudza wiele pozytywnych odczuć. Warto podkreślić, że jej atuty w najbliższym czasie przełożą się na wyniki wychowanków SP4, którzy już teraz deklarują większą chęć nauki języków. Możliwości techniczne i słuchowo – wzrokowe wpływają na jakość nauki, która staje się przyjemnością, a nawet pasją dla uczniów. Życzymy wielu sukcesów w myśl słów: “Znajomość języków jest bramą do wiedzy.” ‒ Roger Bacon

2019-12-11 16:11

Wigilijne spotkanie

11 grudnia w chojnowskim Domu Schrama odbyło się wigilijne spotkanie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz zaproszonych gości. Rodzinna atmosfera, piękne życzenia i wspaniałe muzyczne Jasełka zbliżyły w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!

2019-12-11 13:46

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 4!

Zdolni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie dumnie szturmują trudne i wymagające konkursy. Uczennice Eliza Laskowska i Julia Poznar dostały się do kolejnego – uwaga! - wojewódzkiego etapu zDolnego Ślązaka! Eliza mierzy swoje siły z matematyki i fizyki, Julia natomiast z geografii. To ogromny sukces Elizy i Julii, jak i całej szkoły! Do etapu powiatowego w Olimpiadzie Kopernika przeszli Eliza Laskowska z języka polskiego, matematyki i fizyki, Wojciech Marcinyszyn z matematyki, Maja Marysiewicz z języka niemieckiego i Martyna Merunowicz z ekologii. Wspaniałe wyniki są efektem wytrwałej nauki i pracy, jaką uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie realizują w programach naukowych. Gratulujemy! Życzymy kolejnych wielu sukcesów!

2019-12-10 16:57

Mikołaj w Jubilatce

„Sensem życia jest znaleźć swój dar. Celem życia jest oddanie tego daru innym” Chojnowscy Motocykliści znani są w naszym mieście z podejmowania różnych pozytywnych inicjatyw dla mieszkańców i miasta. Nie mogło ich zabraknąć również 6 grudnia, czyli w dzień św. Mikołaja. Nasi MotoMikołaje zorganizowali super zabawę dla maluchów z okazji tego wyjątkowego dnia. Organizatorzy zaprosili do Jubilatki dzieci wraz z rodzicami. Spotkanie ze św. Mikołajem poprzedzone było tanecznymi konkursami, w którym prym wiodły postacie z bajek. Nie zabrakło także efektów specjalnych. Pojawił się śnieg… a zaraz potem Święty Mikołaj z prezentami! Motocykliści zatroszczyli się tego dnia o wiele pięknych uśmiechów, które zostały im podarowane jako najcenniejsze podziękowanie. Warto podkreślić, że inicjatorzy mikołajkowego spotkania przez kilka miesięcy w roku pracują nad tym, aby uszczęśliwić tego dnia najmłodszych. Najdrobniejsze gesty zmieniają naszą rzeczywistość, sprawiają, że staje się ona piękniejsza, a spotkanie w Jubilatce tylko to potwierdziło. Gratulacje MotoMikołaje! Jesteście rewelacyjni i niezastąpieni! Chojnowscy Motocykliści dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do pomocy w organizacji Mikołajkowego spotkania w myśl słów: „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

2019-12-10 13:57

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

Burmistrz Chojnowa serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i nie tylko na chojnowski Jarmark Świąteczny.Bożonarodzeniowy kiermasz w tym roku uświetni występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 4 oraz Ognisko Muzyczne... będą kolędować i głosić radosne pieśni noworoczne. Nie zabraknie stoisk wypełnionych wspaniałymi ozdobami, rękodziełami i upominkami w sam raz pod choinkę! Świąteczne chwile dopełnią smakołyki - o tej porze roku wyjątkowo pyszne! Zapraszamy na Rynek - 15 grudnia godz. 15:00!

2019-12-09 15:40

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie