Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

„Słoneczko” pożegnało lato

Żłobek Miejski „Słoneczko” po raz drugi pożegnał lato w Chojnowie. 20 września na placu obok placówki odbył się festyn oficjalnie kończący najgorętszą porę roku. Atrakcji nie brakowało. Każdy znalazł coś dla siebie. Zachwyciły występy dzieci. Zespół Brooklyn zaprezentował w kilku kategoriach wiekowych taniec disco. Artystycznie uraczyły również dzieci ze świetlicy SP4 uświetniając wydarzenie przygotowanymi na tę okazję piosenkami. Na imprezę przybyli także strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Chojnowie. Niebywałą atrakcją była przejażdżka podnośnikiem w górę i oglądanie samochodów pożarniczych z bliska. Nie zabrakło bajkowych inscenizacji, o które zatroszczyły się panie z MBP w Chojnowie. Bawiono się w „Lokomotywę” i „Rzepkę”. Rodzice i dzieci doskonale wpasowali się w role słynnych postaci z utworów Juliana Tuwima. Jak festyn to muszą być konkursy i loterie. Wspólne zabawy integrowały, uczyły i przede wszystkim wprawiały w radosny nastrój. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele klubu sportowego Zagłębia Lubin ze słynnym Krecikiem, który zainspirowany tańcem Brooklynu postanowił wstąpić do zespołu. Smakosze nie mogli narzekać. Na stosikach królowały smakołyki od zdrowej żywności po pyszne ciasta i tradycyjne polskie jadło. Było tanecznie, śpiewnie, sportowo, smacznie i odlotowo…!

2019-09-23 10:29

Film prezentuje fragment historii Muzeum Regionalnego w Chojnowie

Krótki spacer z historią. Dzieje zamku książąt Piastów legnicko - brzeskich w pigułce. Koleje losu zamku i postaci z nim związanych. Film zrealizowany przez Paucis Verbis na zlecenie Urzędu Miejskiego w Chojnowie. Zachęcamy do obejrzenia.

2019-09-20 14:58

„Zamki i pałace” Jadwigi Stopy

Po raz drugi chojnowianka Jadwiga Stopa zaprezentowała swoje prace w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Po „Skrzydlatych i kudłatych” przyszedł czas na „Zamki i pałace”. Wernisaż malarki odbył się 19 września o godz. 18:00 w Galerii Młodych. Ekspozycja zawiera głównie widoki zamków i pałaców na Dolnym Śląsku, ale znajdują się także wyjątki powiązane z tematyką twierdz, fortyfikacji i grodów. - Jestem zaszczycona tak licznym przybyciem na mój wernisaż. Miałam w życiu szczęście spotkać na swej drodze wspaniałych ludzi. Te osoby dodają mi skrzydeł. Dlaczego „Zamki i pałace”? Ponieważ jest to historia naszych pokoleń, to co kiedyś było, co łączy nas z przeszłością i naszym dziedzictwem kulturowym bardzo mnie inspiruje i ciekawi. – mówiła Jadwiga Stopa. Obrazy zaprezentowane w „Galerii Młodych” ukazują jeszcze istniejące piękne budowle lub ich ruiny, którym autorka nadała nowe życie i wplotła mnóstwo kolorystycznego ciepła w swoje wizje. Znalazły się także wyjątki jak słynny Malbork. Impulsem były początkowo pałace, później kolekcja powiększyła się o kolejne widoki. Ekspozycja zawiera malarskie interpretacje mi.in.: pałacu w Budziwojowie, Rokitkach, Niedźwiedzicach, chojnowskiego zamku Piastów legnicko – brzeskich. Wśród barwnych dworskich pejzaży znalazły się także konterfekty o tematyce legendarnej i baśniowej. - W mojej głowie są kolejne projekty. Na pewno będę kontynuować temat zamków i pałaców. Może rozszerzę swoją kolekcję o obrazy prezentujące piękne miejsca na świecie – mówiła autorka wystawy. Malarka podziękowała wszystkim tym, którzy wspomogli ją w projekcie artystycznym. Wernisaż zwieńczył poczęstunek w miłym gronie przyjaciół.

2019-09-20 10:39

Przegląd inwestycyjny Chojnowa

Przez okres wakacji prowadzono prace przy remoncie terenów przyszkolnych i budynku po Gimnazjum nr 1, gdzie obecnie ma siedzibę Szkoła Podstawowa nr 3. Wymieniono całą sieć kanalizacji ogólnospławnej, zadbano o nową nawierzchnię szkolnego podwórka, odnowiono ogrodzenie. Wnętrza szkoły zostały odmalowane, a klasy wyposażono w nowoczesne sprzęty, meble, pomoce dydaktyczne. Pod koniec lipca zakończono prace nad lewą stroną chodnika na ul. Wyspiańskiego (prawa strona wyremontowana została w ubiegłym roku). Na długości ponad 300 metrów wymieniono krawężniki, nawierzchnię pokryto szarą kostką betonową. Remont przeprowadziła chojnowska firma GRANIT – BRUK. Zakończono przebudowę ulicy Matejki. W ramach zadania wykonano kompleksową przebudowę blisko 200. metrowego odcinka drogi od ulicy Reja do wybudowanej w 2018 kładki nad Skorą. Zadanie realizowała legnicka firma OL – GARDEN. Kolejnych 16 barier drogowych pojawiło się w newralgicznych miejscach miasta uniemożliwiając pieszym przekraczanie jezdni w niedozwolonych miejscach. Zostały zamontowane przy skrzyżowaniu ul. Reja i ul. Wolności, ul. Reja i ul. Szpitalnej, a także na krzyżówce ulic Dąbrowskiego-Małachowskiego-Niemcewicza. Ponadto przy ul. Ściegiennego zamontowano na chodniku słupki drogowe, co ograniczy możliwość parkowania na chodnikach i zwiększy bezpieczeństwo pieszych.

2019-09-18 12:31

Zmieniaj świat lokalnie. Dołącz do akcji Masz Głos

W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która zmienia Polskę lokalnie i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną a władzami samorządowymi. Jeśli chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin, akcja Masz Głos jest dla Ciebie. Organizatorzy - Fundacja Batorego i partnerzy - już od września zapraszają do rejestracji na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a może wiele zmienić w Twojej miejscowości.

2019-09-18 11:02

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie