Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Koncert "Dla Niepodległej"🇵🇱

Z okazji Święta Niepodległości w Domu Schrama odbył się koncert „Dla Niepodległej” zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Wydarzenie zostało przygotowane przez p. Klaudię Dominiak, Marzenę Anton, p. Zenona Chmielewskiego oraz innych nauczycieli, którym podziękował Burmistrz Chojnowa wraz z wicedyrektor SP4 p. Anną Denisiak. Wystąpiły mażoretki, grupa akrobatyczna oraz chór Allegro. Uczniowie zaprezentowali rys historyczny odzyskania przez Polskę niepodległości w artystyczny sposób: recytując i inscenizując dzieje naszego narodu. Gratulujemy!

2022-11-14 08:37

"Dla siebie i innych"🎵🇵🇱

11 listopada na scenie Domu Kultury wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Legnica. Zgromadzonych gości przywitała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Paulina Wrzeszcz. W zespole, liczącym 80 osób tańczą dzieci, młodzież, dorośli. W Chojnowie zaprezentowała się część z nich, w tym osoby z naszego miasta. Publiczność miała okazję rozpoznawania tańców oraz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Jak stwierdziła pani choreograf: Do zespołu przyjmujemy od 6 do 106 lat, więc każdy może przyjść na próby. Był Oberek, Krakowiak, Mazur, Polonez… śpiewano „Pierwszą brygadę”, „Ułani, ułani” , „Piechota” oraz inne pieśni…w tym „100 lat, 100 lat” dla pani choreograf z okazji jej urodzin… 🌺 Brawo Zespół Pieśni i Tańca Legnica! Dziękujemy!

2022-11-14 08:35

Narodowe Święto Niepodległości

104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości w Chojnowie rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego na Rynku. W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez ks. dziekana dekanatu Chojnów Marka Osmulskiego, ks. proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP Dariusza Pudełko oraz ks. Pawła Lityńskiego, który wygłosił homilię: - Zasadniczym i podstawowym elementem wspólnym dla dobra Ojczyzny jest po prostu, to żeby ją kochać, żeby o niej dobrze mówić(…) Dziś gromadzimy się w tej świątyni, aby modlić się za Polskę i dziękować Panu Bogu za to, że mamy swoją ziemię, że mamy gdzie żyć. Ojczyznę wolną pobłogosław Panie. Polska potrzebuje Bożego błogosławieństwa. Potrzebowała go, aby odzyskać niepodległość. I potrzebuje go dziś. Po uroczystej eucharystii nastąpiło wspólne przejście pod Obelisk, gdzie Burmistrz Chojnowa Jan Serkies wygłosił okolicznościowe przemówienie: Chcemy szczególnie dziś dziękować kombatantom wojennym, sybirakom i wszystkim obywatelom, których postawa jest godna szacunku. Do nas dziś należy dbanie o kraj. Patriotycznej postawy uczymy się całe życie w domach, szkołach, miastach. Święto Niepodległości umacnia naszą narodową dumę. 11 listopada szczególnie zwracamy uwagę na symbole narodowe i uświadamiamy sobie, jak istotna jest suwerenność. Pielęgnowanie historii jest ważne i potrzebne. Pamięć o bohaterach przypomina o wielkim dziedzictwie, które musimy stale pielęgnować - pamięcią, czynem i słowem. Dziękuję Państwu za zaangażowanie, patriotyczną postawę w obchodach 11 listopada. Życzę wszystkim, aby ten dzień był dniem wyjątkowym. Cieszmy się wspólnie z wolności, którą otrzymaliśmy w spadku od naszych dziadków i ojców, a którą przekażemy dzieciom i wnukom. Tradycyjnie pod Obeliskiem złożone zostały kwiaty, będące symbolem podziękowania za wolność i suwerenność naszego Narodu. Spotkanie poprowadził dyrektor Muzeum Regionalnego w Chojnowie Andrzej Świdurski. Apel pamięci odczytał starszy chorąży sztabowy Wojska Polskiego Artur Pawłowski. Spotkanie uświetnił piękny śpiew rodziny Walczak.

2022-11-14 08:33

Trio Łódzko – Chojnowskie i Kaczmarski w Chojnowie

Tomasz Susmęd, Paweł Konopacki oraz Witold Łuczyński, czyli Trio Łódzko – Chojnowskie zagościli na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. 9 listopada odbył się koncert piosenki wybitnego poety, kompozytora i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego. - Bardzo dziękuję, że przyszliście na nasz występ, aby poznać i przypomnieć sobie piosenki Jacka Kaczmarskiego. Od 20 lat wraz z kolegami objazdowo po Polsce wykonujemy ten repertuar. Cieszę, że jesteście, że my jesteśmy w pełnym składzie. – mówił z przejęciem Tomasz Susmęd. Zgromadzona publiczność wysłuchała dwugodzinnego koncertu, w którym zabrzmiały takie utwory jak: „Nasza klasa”, „Mury”, „Przedszkole”, „Nie lubię” oraz inne utwory związane z Jackiem Kaczmarskim. Trudne i głębokie teksty opatrzone zostały refleksyjnym komentarzem w związku z bolesną historią naszego kraju. Omówiona została także twórczość Jacka Kaczarskiego. - Był to koncert niezwykle poruszający. Fenomenalne głosy i brzmienie. - mówili słuchacze po wyjściu z sali. Dziękujemy!

2022-11-10 13:18

Narodowe Święto Niepodległości w Chojnowie

11 listopada Burmistrz Chojnowa zaprasza na Narodowe Święto Niepodległości. Święto Niepodległości rozpocznie się o godz. 11.45 na Rynku, gdzie odbędzie się wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. O godz. 13:15 będzie miało miejsce tradycyjne spotkanie przy Obelisku na ulicy Chmielnej – patriotom w hołdzie. O godz. 13:30 w Domu Schrama odbędzie się koncert pt. „Dla Niepodległej” przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. O godz. 15:00 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbędą się kreatywne warsztaty dla dzieci „Polak Mały”. Zakończeniem tegorocznych obchodów 11 listopada będzie występ zespołu Pieśni i Tańca „Legnica” oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zapraszamy!

2022-11-09 13:03

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie