Aktualności

Polub Kino Kultura na FB
Zapraszamy do polubienia nowej strony na Facebooku - "Kino Kultura Chojnów", na której będą pojawiać się informacje dotyczące funkcjonowania chojnowskiego kina oraz wyświetlanych filmów.
data publikacji: 2020-09-11 11:27
 
Pomoc dla Julii Kuczały ‼️
W naszym mieście Chojnowianie angażują się w pomoc dla Julii Kuczały, która walczy ze złośliwym guzem mózgu — pineoblastoma. Terapia ratująca życie dziewczyny kosztuje prawie 8 milionów złotych. Nad organizacją różnych wydarzeń, mających na celu zbieranie środków czuwa „Pszczółka Maja”, czyli Joanna Stępień, która angażuje wiele osób w pomoc dla Julii. Wszystkie działania charytatywne dzięki ludziom dobrej woli napełniają optymizmem i nadzieją, że uda się zebrać pieniądze na nowoczesne leczenie w USA. Na stronie siepomaga czytamy: „18 lat to nie wiek, by umierać – Julka walczy z guzem mózgu! Pomocy!” – każdy najmniejszy datek przyczynia się do ratowania Julii Kuczały! Pomóż na : "Serce mam to pomagam"
data publikacji: 2020-09-09 13:10
 
Chojnowskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza!
Społeczne Ognisko Muzyczne w Chojnowie prowadzi zapisy na rok szkolny 2020/2021. Nauka gry na instrumentach: gitara klasyczna, akordeon, pianino, saksofon, skrzypce, keyboard, klarnet. Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 606 217 608 w godz. 13:00 – 17:00. Zajęcia odbywają się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej.
data publikacji: 2020-09-03 08:53
 
Rocznica II wojny światowej
81 lat temu 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa. Pochłonęła wiele milionów ofiar. Zmieniła oblicze narodów. Stała się synonimem najokrutniejszych działań, jakie człowiek może wyrządzić drugiemu człowiekowi. Największy konflikt militarny w dziejach rozpoczął się od agresji Niemiec na Polskę i przeniósł na wszystkie kontynenty, siejąc spustoszenie, śmierć i nienawiść. II wojna światowa wzbudza wiele emocji i niezrozumienia, a główną nauką płynącą z tragicznych wydarzeń jest szacunek do bliźniego, dbanie o Ojczyznę i stałe pielęgnowanie pokoju na świecie. W myśl słów św. Jana Pawła II: "Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”. W związku z rocznicą II wojny światowej Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies wraz z panią Sekretarz Brygidą Mytkowską oraz pracownikami urzędu oddali minutą ciszy hołd wszystkim ofiarom. Przedstawiciele magistratu złożyli również wiązanki na Cmentarzu Komunalnym. Kwiaty złożone pod Obeliskiem i przy Golgocie Wchodu są symbolicznym upamiętnieniem heroicznej walki o wolność, wielkiego cierpienia i tragicznych losów wielu milionów ludzi.
data publikacji: 2020-09-01 15:22
 
PZS – Nowy Rok Szkolny czas zacząć!
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół zebrali się na boisku przy ul. Wojska Polskiego, aby oficjalnie i uroczyście rozpocząć Nowy Rok Szkolny. Młodzież wraz z nauczycielami dumnie odśpiewała Hymn Polski. Zgromadzonych przywitał dyrektor placówki p. Mariusz Kowalczyk. Ponieważ epidemia pokrzyżowała plany organizacji zakończenia roku szkolnego wiosną, na apelu zostały wyczytane i uhonorowane stypendiami osoby, które mogą pochwalić się wysokimi wynikami w nauce i uczniowie szczególnie działający na rzecz szkoły. Stypendia Starosty Powiatu Legnickiego wręczył radny p. Krzysztof Sowiński, który życzył wszystkim owocnej nauki w najbliższych miesiącach.
data publikacji: 2020-09-01 13:02
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4 | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie