Aktualności

Świąteczne odwiedziny u burmistrza
Świąteczne odwiedziny u burmistrza Dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP wraz z Siostrami co roku odwiedzają burmistrza Chojnowa Jana Serkiesa, aby wraz z kolędą złożyć życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Tegoroczną wizytę dzieci rozpoczęły od pięknego wierszyka. Następnie rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Burmistrz podziękował za wzruszające odwiedziny i pogratulował dzieciom wspaniałego występu. Błogosławionych Świąt!
data publikacji: 2019-12-19 15:55
 
Świąteczna kolęda przedszkolaków
Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Chojnowie po raz kolejny zachwyciły przygotowanym 19 grudnia koncertem kolęd. Maluchy wraz z paniami zaprezentowali się w niezwykle świątecznej i urokliwej scenerii na scenie w Domu Scharma dając wspaniały pokaz umiejętności wokalnych. Świąteczne kolędy i pastorałki w wykonaniu uroczych przedszkolaków wprowadziły w świąteczny nastrój pracowników przedszkola, jak i zaproszonych gości. Życzymy Pięknych Świąt Bożego Narodzenia!
data publikacji: 2019-12-19 11:46
 
Uroczystość wigilijna ŚDS nr 1
18 grudnia w Ceglanym Dworku odbyła się uroczysta wigilia Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na przedświąteczne spotkanie przybyło wielu znamienitych gości. Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego koncertu kolęd i pastorałek przygotowanego przez uczestników ŚDS przy wsparciu pani dyrektor Marioli Pyrz. - Cieszymy się z tego, że mamy tylu przyjaciół. Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na wsparcie i pomoc. Okres Bożego Narodzenia jest to szczególny czas oczekiwania na narodziny Dzieciątka Jezus. Życzę państwu, żeby w te święta nikt nie był sam. Niech narodzona Boża Dziecina da wam wiarę, nadzieję i miłość na kolejny rok – mówił Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Błogosławieństwa udzielił zgromadzonym Ks. Biskup Diecezji Legnickiej Marek Mendyk. Fragment Ewangelii odczytał ks. dziekan Marek Osmulski, po czym nastąpiło podzielenie się opłatkiem. W tej przyjaznej i pełnej dobroci atmosferze wszyscy składali sobie serdeczne życzenia. Wigilia to dzień wyjątkowy i takie właśnie było to spotkanie… Wszystkiego, co najlepsze!
data publikacji: 2019-12-18 15:29
 
Ludzi dobrej woli jest więcej…
„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat” Szlachetna inicjatywa, fenomenalna młodzież, urocze dzieci i wspaniali darczyńcy… to pierwsze myśli, które nasuwają się po koncercie charytatywnym zorganizowanym przez panią Dorotę Dreger i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Wzruszającemu spotkaniu przyświecał jeden cel – wsparcie dwóch pań walczących z chorobą: pani Elżbiety Brylak - mamy absolwentki PZS i pani Ewy Turczyn - pracownika szkoły. Młodzież, która przygotowała muzyczne i poetyckie wydarzenie wprawiła w zdumienie swoją dojrzałością, wrażliwością i empatycznością. Wybrane utwory przeszywały i uświadamiały sens, tego co najważniejsze. Dobroczynny iwent wsparło wiele osób. Wystąpiły grupy taneczne dzieci, które uczy p. Gabriela Zenka. Smaczne wypieki przygotowała p. Elżbieta Ląd. Pomocy udzieliło gros ludzi, dla których człowieczy los nie jest obojętny. Filantropijny cel dopełniony został przez licytację. Ludzi dobrego serca nie brakowało. Życzymy Paniom powrotu do zdrowia, dużo siły i nadziei.
data publikacji: 2019-12-18 14:27
 
„Allegro” z niespodzianką w magistracie
Burmistrza miasta Chojnowa Jana Serkiesa oraz wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego bardzo miło zaskoczył chór „Allegro” prowadzony przez p. Zenona Chmielewskiego działający przy Szkole Podstawowej nr 4. 18 grudnia o godz. 10:00 w magistracie rozbrzmiał śpiew wspaniałych kolędników, którzy wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Dyrektor SP4 Beata Miler – Kornicka złożyła wszystkim serdeczne życzenia – Dziś przyszłam do państwa z moimi uczniami, którzy chcą podziękować kolędą za całoroczną pracę, którą doceniamy. Bardzo dziękujemy! Burmistrz pogratulował wszystkim chórzystom muzycznych inicjatyw i promocji naszego miasta w kraju i za granicą, w których chór uczestniczył przez 18 lat istnienia. Urokliwi kolędnicy zaśpiewali kilka wesołych kolęd i pastorałek ze specjalnymi dedykacjami, otrzymując gromkie brawa za swoje piękne powinszowania. Dziękujemy!
data publikacji: 2019-12-18 14:13
 
<< nowsze | 46  | 47  | 48  | 49  | 50 | 51  | 52  | 53  | 54  | 55  | 56  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie