Renesansowy poeta i prozaik Mikołaj Rej jest autorem powiedzenia „czuć się jak pączek w maśle”, które zaistniało w utworze „Żywot człowieka poczciwego”. Zwrot ten oznacza doskonałe samopoczucie, znakomitą kondycję i szczęście. Życzymy zatem, aby Tłusty Czwartek był nie tylko obfity w pączkowe słodkości, ale też w radość i pomyślność! Smacznego!
2021-02-11 09:33
Stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna ogłasza konkurs na logotyp i hasło Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej (DAR). Konkurs ma charakter otwarty – mogą w nim uczestniczyć zarówno osoby jak i firmy. Uczestnicy konkursu muszą wymyślić logotyp DAR wraz z hasłem oraz trzy inne znaki graficzne (bez haseł) dla trzech różnych odcinków Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej: • Kostrzyn nad Odrą – Kędzierzyn Koźle – Szlak Jana Nepomucena, który w przyszłości może stać się istotnym elementem infrastruktury rowerowej łączącej Berlin z Ostrawą, • Poznań – Częstochowa – Szlak Zielonych Krajobrazów, • Zgorzelec (docelowo Drezno) – Gniezno – Szlak Biskupi. Prace konkursowe można składać w biurze Stowarzyszenia do 22 lutego do godziny 14.00. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 2 tys. zł brutto. Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie dostępnym w biurze Stowarzyszenia we Wrocławiu przy ul. Kasztanowej 3A oraz na stronie internetowej www.rzeczpospolitasamorzadna.pl. Dolnośląska Autostrada Rowerowa to inwestycja realizowana przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna. Obecnie trwają prace koncepcyjne i przygotowawcze koordynowane przez Jednostkę Realizującą Projekt DAR. W ramach przedsięwzięcia do końca 2023 roku na terenie Dolnego Śląska ma powstać spójny system dróg rowerowych o łącznej długości prawie 700 km. Środki na realizację inwestycji mają w większości będą pochodzić z Unii Europejskiej. Nadesłane przez: Stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna Regulamin konkursu dostępny na stronie: http://rzeczpospolitasamorzadna.pl/wp-content/uploads/2021/02/Logo-DAR-regulamin-podpisany.pdf
2021-02-04 14:13
To jest właśnie ten moment, kiedy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. A może klasa o profilu cyberbepieczeństwa? Od przyszłego roku szkolnego pod patronatem MON 16 szkół z całej Polski rozpocznie program pilotażowy. W pakiecie kandydat ma zapewnione doskonałe warunki nauczania, unikalny program oraz gwarancje rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły. Mowa o „Programie CYBER.MIL z klasą”. Polegać on będzie na utworzeniu klas o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. Program zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa.
2021-02-04 13:44
27 stycznia rozpoczęły się w Przychodni Rejonowej szczepienia przeciw COVID-19. Tygodniowo placówka zdrowia otrzymuje 30 dawek szczepionki. Szczepienia odbywają się w każdą środę, jeśli termin z przyczyn niezależnych ulega zmianie, wówczas wszyscy pacjenci są niezwłocznie o tym informowani. Pierwszeństwo w zapisach mają osoby, które ukończyły 80 lat. Aktualnie ponad 600 osób z tej grupy wiekowej oczekuje na swój termin. - Szczepienia przebiegają według określonych procedur. Prawdopodobnie ilość 30 dawek szczepionki na tydzień nie ulegnie zmianie do końca marca. Szczepimy osoby, które wcześniej telefonicznie zadeklarowały chęć szczepienia. – mówi Bolesław Jakubiak kierownik przychodni. Szczepienia rozpoczynają się w określonym dniu o godz. 8:00 rano. Pacjent poddawany jest szczepieniu jedynie po badaniu i konsultacji z lekarzem, który jest także obecny w trakcie szczepienia. Pielęgniarki pomagają również pacjentom w wypełnianiu specjalnych kwestionariuszy, które traktują o stanie zdrowia, wskazują również na przesłanki, mogące uniemożliwić przyjęcie szczepionki, czyli np. alergie, ciężkie choroby, infekcje. Istotne jest, aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania. - Jako placówka i personel jesteśmy przygotowani na szczepienia większej ilości osób. Jedynym ograniczeniem jest obecna ilość szczepionek. Obiekt i kadra spełniają wszystkie wymagania związane z podaniem pacjentowi szczepionki. W podaniu leku wszystko jest dokładnie usystematyzowane. Odpowiednia temperatura, środki ostrożności, sterylność – wszystko jest zachowane dla bezpieczeństwa i zadowolenia naszych pacjentów. – informuje zespół odpowiedzialny za szczepienia. Szczepienia będą nabierać tempa. Za niespełna miesiąc szczepionych będzie 60 osób tygodniowo tj. 30 osób pierwszej dawki i 30 osób drugiej dawki. Seniorzy i osoby niepełnosprawne niemogące samodzielnie dotrzeć do chojnowskiej przychodni na szczepienie mogą również dzwonić na numer kontaktowy 76-744-94-51 w sprawie transportu, który organizowany jest przez chojnowski Urząd. - My ze swojej strony przygotowaliśmy tydzień szczepień osób, które nie mogą stawić się osobiście. Na początku marca przez trzy dni będziemy docierać do pacjentów, którzy zdeklarowali chęć otrzymania szczepionki, a nie mogą samodzielnie pojawić się w przychodni. – informuje kierownik przychodni. - Mam nadzieję, że po 31 marca ilość szczepionek z Agencji Rezerw Materiałowych znacznie wzrośnie i będziemy mogli przyspieszyć proces szczepienia – dodaje.
2021-02-04 13:08
Dokładnie 5 lat temu 28 stycznia Żłobek Miejski „Słoneczko” w Chojnowie rozpoczął swoje funkcjonowanie. Pięciolecie istnienia placówki to historia, którą tworzą najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Wspaniała kadra dokłada wszelkich starań, aby każdy dzień był wyjątkowy i niezapomniany! Gratulujemy Jubileuszu! Życzymy wszystkiego, co najlepsze na kolejne lata!
2021-01-28 15:36