Aktualności

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Chojnów!
Urząd Miejski w Chojnowie, Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji gorąco zapraszają do wzięcia udziału w niecodziennym przedsięwzięciu, które ma na celu upamiętnienie 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólny flash-mob „Niepodległa” oraz odśpiewanie hymnu narodowego na chojnowskim rynku z pewnością w należyty sposób uczczą nasze narodowe święto a wymiar zdarzeniu nada masowe w nim uczestnictwo. Serdecznie Zapraszamy!
data publikacji: 2018-04-16 11:11
 
"Piosenki jak mosty"
Dziś w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Piosenki są jak mosty”. Ponad 40 uczestników zmierzyło się z repertuarem angielskim, hiszpańskim, francuskim a także rosyjskim. Wszyscy byli wspaniali! Najlepsze występy zostały nagrodzone. Gratulujemy fantastycznych umiejętności wokalnych!
data publikacji: 2018-04-13 14:44
 
Wymiana pieców
Gmina Miejska Chojnów ogłasza nabór WSTĘPNYCH DEKLARACJI dotyczących dofinansowana zmiany systemu ogrzewania przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
data publikacji: 2018-04-12 13:57
 
„Chwilę wykorzystać do cna” – wernisaż Danuty Danielewicz
6 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż „Poezja i pędzel”. Artystką prezentującą swój twórczy dorobek była Danuta Danielewicz. Poetka, malarka, aktorka – niezwykła osobowość, która spełnia swoje marzenia i czerpie z życia wiele inspiracji. To już druga wystawa w Galerii Młodych, w 2016 roku mieszkańcy Chojnowa mogli oglądać prace pt. „Jesienią Malowane”. Legniczanka od sześciu lat maluje i wykonuje ozdoby z ceramiki, a pisze od siedemnastu lat. Pani Danielewicz przyznała, że po narodzinach wnuków obudził się w niej talent pisarski: „To co widzę – to opisuję. Co czuję, to co dobre i złe. Spełniam swoje marzenia tworząc, rezultaty są widoczne w wydaniach moich tomików. Życie jest tak krótkie, że trzeba je brać garściami, nie poddawać się, nawet wbrew przeciwnością losu. Więcej się uśmiecham, nikogo nie obarczam swoimi troskami, dzięki temu ludzie garną do mnie, życie staje się piękniejsze, gdy się nim zwyczajnie cieszymy” – mówiła artystka. Wystawa twórczości Danuty Danielewicz podzielona była na dwie części. Pierwsza dotyczyła malarskiego oraz manualnego talentu zaś druga poświęcona była poezji z debiutanckiego tomiku „Światłocienie”. Wiersze czytała p. Dorota Chopkowicz, która urzekła słuchaczy interpretacją utworów. Wiele barw, emocji i szczerości króluje w poezji legniczanki. Zachwyt nad światem jest sztandarem – według artystki, który koloruje przestrzeń i wciąż inspiruje: „Każdy chciałby coś po sobie zostawić. Ja także chcę. Życie to jest cud, jesteśmy chwilę i musimy tą chwilę wykorzystać do cna”. Wystawę można oglądać do końca maja. Serdecznie zapraszamy! [k.b]
data publikacji: 2018-04-09 14:32
 
Wizyta delegacji z Polskiej Szkoły w Mościskach
W naszym mieście trwa wizyta gości z Polskiej Szkoły w Mościskach na Ukrainie. Dziś delegacja odwiedziła Urząd Miejski. Po rozmowie z Burmistrzem Miasta sąsiedzi Polski pojechali do Krzywej, by tam zwiedzić Szkołę Podstawową. Po powrocie zostali mile przywitani przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Występy muzyczny, taneczny i literacki był radosnym rozpoczęciem wizyty w Chojnowie, która będzie trwać do poniedziałku.
data publikacji: 2018-04-06 14:13
 
<< nowsze | 147  | 148  | 149  | 150  | 151 | 152  | 153  | 154  | 155  | 156  | 157  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie