Aktualności

III Międzynarodowy Rajd Zlot Pojazdów Zabytkowych w Chojnowie
OLDTIMER CHOJNÓW CLASSIC CAR CLUB 26 sierpnia o godz. 14:00 na chojnowskim Rynku odbędzie się wystawa pojazdów zabytkowych i kolekcjonerskich (samochody przedwojenne, oldtimery, youngtimery, motocykle, rowery, maszyny rolnicze, pojazdy militarne), będą także organizowane przejażdżki prawdziwym amerykańskim SCHOOL BUS. Jak co roku w trakcie zlotu przeprowadzona będzie charytatywna zbiórka. W tym roku wspierana będzie akcja edukacyjna „Bądź widoczny, noś odblaski”. Akcja skierowana jest do najmłodszych uczniów z terenu miasta i gminy Chojnów. Dzięki pomocy dzieci zostaną przeszkolone i wyposażone w akcesoria odblaskowe takie jak opaski, przypinki, kamizelki, które bezpośrednio wpływają na widoczność i bezpieczeństwo malucha na drodze. Serdecznie zapraszamy na chojnowski Rynek!
data publikacji: 2018-08-14 09:24
 
Trzeci cykl „Letnich Koncertów Organowych” w chojnowskiej farze
W kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się trzeci cykl „Letnich Koncertów Organowych”. Wydarzenie odbędzie się 12 i 26 sierpnia, zakończone zostanie we wrześniu wielkim koncertem orkiestry symfonicznej wraz z chórem. Myśl przewodnia tegorocznej edycji związana będzie z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 12.08. godz. 19.00 w chojnowskiej farze zagra Jakub Harnaś 26.08. godz. 19:00 w chojnowskiej farze zagra Jakub Tarka
data publikacji: 2018-08-10 13:39
 
Nowy chodnik na ulicy Słowackiego
Trwają prace przebudowy chodników w Chojnowie. Nowy chodnik wyłożony szarą kostką granitową wykonywany jest aktualnie na ulicy Słowackiego. Prace obejmują także: wykonanie wjazdów do posesji, zabezpieczenie drzew poprzez zamontowanie obrzeży chodnikowych, regulacje studzienek telekomunikacyjnych. Inwestycja objęła także regulację skrzynek gazowych.
data publikacji: 2018-08-09 13:33
 
Święto Wojska Polskiego w Chojnowie
Burmistrz miasta Chojnowa zaprasza na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego z udziałem Orkiestry Dętej pod Batutą Piotra Koziara. Uroczystość połączona będzie ze spotkaniem imieninowym wszystkich pań o imieniu Maria. 15 sierpnia o godz. 10:00 odbędzie się Msza Święta w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, o 11:00 pod Obeliskiem przy ul. Chmielnej odczytany zostanie Apel Pamięci oraz nastąpi złożenie kwiatów, o godz. 15:00 w Rynku rozpocznie się imieninowe święto Marii, Marysieniek, Marysi… Wystąpią: ALBINKI, MICHALINKI, NIEZAPOMINAJKI, WESOŁA GROMADKA. Gwiazdą wieczoru o godz. 18:30 będą TRUBADURZY. Serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2018-08-02 13:11
 
Spotkanie z poezją powstańczą w Chojnowie
1 sierpnia w parku przy Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie upamiętniające twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przygotowane przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców pokolenia wojennego – Baczyński, w swoich utworach wyrażał cechy pokolenia Kolumbów. Zaczął tworzyć swoją poezję bardzo wcześnie. Szybko dojrzał. Okrucieństwa wojny sprawiły, że poeta stworzył wielki pamiętnik narodu. W jego utworach odnajdujemy bowiem przesłanie patriotycznego nakazu obrony niepodległości. Odpowiedzialność za Ojczyznę spoczywa na jej obywatelach. Sam poeta zginął w pierwszych dniach wybuchu Powstania Warszawskiego. Miał 23 lata. Montaż słowno – muzyczny pt. „Za kraj. Za honor” zgromadził liczną widownię. Uczniowie recytowali utwory poety – powstańca, a także zaprezentowali się w odsłonie wokalnej. Po części oficjalnej przyszedł czas na spróbowanie tradycyjnej wojskowej grochówki. Zgromadzeni goście wzięli udział także w muzycznej prezentacji utworów: „Pałacyk Michla”, „Marsz Mokotowa”, „Zośka”, które rozbrzmiewały w całym parku. Powstanie Warszawskie to niewątpliwie jedno z najokrutniejszych momentów w naszej historii. Ci, co przeżyli, wspominają, że pomimo dramatu wojny i zniszczenia nigdy w życiu nie doświadczyli takiej solidarności i ofiarności. Wspaniała heroiczna postawa to duma, której nic i nikt nie może odebrać.
data publikacji: 2018-08-02 11:36
 
<< nowsze | 133  | 134  | 135  | 136  | 137 | 138  | 139  | 140  | 141  | 142  | 143  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie