Aktualności

Schyłek lata w Chojnowie
Schyłek lata w Chojnowie
data publikacji: 2019-09-06 11:56
 
Niezły Młyn, czyli Atrakcyjna Ja
Zapraszamy chojnowianki i nie tylko, na spotkanie w kobiecych klimatach przy małej przekąsce w "Niezłym Młynie". W trakcie spotkania Panie dowiedzą się, jak podnieść atrakcyjność w swoich oczach. W programie: - prelekcja 5 KROKÓW UDANEJ STYLIZACJI - porady stylistyczno-wizażowe ( udzieli stylistka, doradca wizerunku i personal shopper Jolanta Watral) - mini warsztaty coachingowe ( poprowadzi coach Małgorzata Stanberg) Program poprowadzi Dorota Książek. ZAPRASZAMY. Przyjdź z koleżanką, siostrą, mamą lub kuzynką. P.S. Mile widziane, aby uczestniczki spotkania przyniosły ze sobą ubrania lub dodatki. 9 września, godz. 17:30, restauracja "Niezły Młyn". Zapraszamy!
data publikacji: 2019-09-05 13:45
 
Gliniane warsztaty w muzeum
Gliniane warsztaty w muzeum Ostatni sierpnia był zdecydowanie artystycznym dniem dla uczestników warsztatów rzeźbiarskich dla dorosłych pt. ”Płaskorzeźba” prowadzonych przez rzeźbiarza, malarza i animatora Grzegorza Niemyjskiego. Od godz. 9:00 do godz. 13:00 w lapidarium Muzeum Regionalnego trwały twórcze zajęcia, których wynikiem są kreatywne gliniane płaskorzeźby. - Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa w naszym muzeum, a powstała wskutek bardzo dobrej współpracy z panem Grzegorzem Niemyjskim. Cały nasz muzealny zespół dużo pracy i serca włożył, żeby to wszystko pięknie przygotować. – mówił dyrektor Mariusz Garbera. Grzegorz Niemyjski to Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie wykładowca ASP we Wrocławiu. Artysta zajmuje się prowadzeniem działań plastycznych w przestrzeni otwartej. Prace rzeźbiarza zdobią m.in. rynek i Skwer Sybiraków w Legnicy oraz rynek w Strzegomiu. W marcu w Muzeum Regionalnym miała miejsce wystawa „Jutrznia” autorstwa pana Niemyjskiego. Ekspozycja składała się z 50 prac, których motywem przewodnim były wielkopostne refleksje artysty. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem lepili z gliny. Projekty były najróżniejsze, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta na płaskorzeźbach. Warto podkreślić, że biorący udział w warsztatach spotkają się ponownie, aby dokończyć swoje dzieła. Kto wie, może spotkanie z czasem stanie się cyklicznym i zachęci więcej osób do uczęszczania na zajęcia pełne inwencji i nieszablonowego spędzania wolnego czasu. Twórcza inicjatywa nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie kilku życzliwych osób. Dyrektor Muzeum Regionalnego serdecznie dziękuje przedsiębiorstwu Ekoceramika s. z.o.o za udostępnienie 300 kg gliny oraz państwu Elżbiecie i Andrzejowi Graban za pomoc w jej transporcie.
data publikacji: 2019-09-03 09:04
 
Nowy Rok Szkolny rozpoczęty „Przerwanym Marszem” w PZS w Chojnowie
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie w patriotyczny sposób przywitał nowy rok szkolny. Placówka uczciła pamięć Polskich Dzieci Wojny akcją „Przerwany Marsz”. Ideą szlachetnej inicjatywy jest podziękowanie tym, którzy walczyli za Polskę. Zatem młode pokolenie chojnowskiej społeczności rozpoczęło edukację od lekcji historii i możliwości poznania prawdziwych bohaterów. 80 lat temu, gdy wybuchła II wojna światowa, odebrano wielu naszym rodakom możliwość nauki. Dlatego inauguracja roku szkolnego połączona wraz z symbolicznym oddaniem szacunku przez minutę ciszy dla tych, którzy pamiętają i przeżyli czas walki o niepodległość, była pięknym gestem podziękowania. Na rozpoczęciu roku w PZS swoją obecnością zaszczycili Maria Kisielewska-Podrez, prezes zarządu koła Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w Legnicy, Krystyna Sobierajska - legenda Solidarności, nauczycielka języka polskiego m.in. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy, Przewodnicząca Międzyszkolnego Komitetu Założycielskiego w Województwie Legnickim w latach 80., w roku 1991 roku wyróżniona Medalem Mazurka Dąbrowskiego oraz Przedstawiciele Koła Związków Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych z Chojnowa. - To wielki zaszczyt gościć państwa w naszej szkole. Cieszę się, że tak chętnie przyjmujecie państwo zaproszenia od nas. Mamy to szczęście, że możemy czerpać wiedzę od autentycznych osób, które nie tylko były naocznymi świadkami wydarzeń dotyczących naszej ojczyzny, ale również bohaterami, tych jakże różnych walk nie tylko podczas II wojny światowej. Po to byśmy dziś bez lęku z podniesionym czołem mogli uczyć się, śpiewać polskie pieśni, głośno recytować wiersze. – mówił dyrektor PZS Mariusz Kowalczyk. Na oficjalne przywitanie uczniów i nauczycieli przybyli także przedstawiciele władz powiatu legnickiego. Podczas otwarcia roku szkolnego 2019 / 2020 powitano nowych uczniów i nauczycieli. Szczególne życzenia złożono klasom maturalnym. Pozostaje nam tylko dołączyć się do powinszowań, aby te 10 najbliższych miesięcy przyniosło wam wiele dobrego!
data publikacji: 2019-09-02 13:47
 
80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
1 września 2019 roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Był to największy międzynarodowy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości, rozpoczęty 1września 1939 roku agresją Niemiec na Polskę, a zakończony w Europie 8 maja 1945 roku kapitulacją Niemiec. Aby uczcić bohaterów i poległych w Chojnowie odbyła się Msza Święta w ich intencji. O godzinie 12:00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła zebrali się kombatanci wojenni, przedstawiciele władz miasta, gminy oraz mieszkańcy, wysłuchując homilii poświęconej tragicznym wydarzeniom sprzed 80 laty: - Czym jest 80 lat w historii świata? To tak jakby minęła jedna setna sekundy. W tym kościele są ludzie, którzy pamiętają walkę o świętą sprawę. Chociaż świat poszedł do przodu, to jednak musimy pamiętać w naszych rodzinach, że budowanie tożsamości polega na pamiętaniu o przeszłości — mówił ks. Łukasz Świerniak. Po uroczystej Eucharystii pod Obeliskiem komendant Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej Czesław Dul odczytał Apel Pamięci, po czym złożone zostały kwiaty jako wyraz wielkiej czci i honoru dla wszystkich tych, którzy walczyli za wolną Polskę. Chwała i cześć Bohaterom!
data publikacji: 2019-09-02 11:39
 
<< nowsze | 65  | 66  | 67  | 68  | 69 | 70  | 71  | 72  | 73  | 74  | 75  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie