Aktualności

Kominiarz na szczęście!
Sprawne przewody wentylacyjne, prawidłowa cyrkulacja, dobry stan techniczny instalacji grzewczej i kominowej to podstawa funkcjonowania domu w okresie grzewczym. O wszystkich zależnościach gwarantujących bezpieczne użytkowanie pieców opowiedział Mistrz Kominiarski pan Zygmunt Druszkiewicz, który jest kominiarzem od 44 lat. Kierownik Spółdzielni Pracy Usług Kominiarskich „Florian" nr 6 w Chojnowie pochodzi z kominiarskiej rodziny. Zarówno dziadek, jak i ojciec pana Zygmunta byli kominiarzami. Pokoleniowe kominiarstwo łączy jedno bardzo ważne przesłanie: „Aby być dobrym kominiarzem, potrzeba swój zawód kochać" jak pisał w 1936 roku we Lwowie dziadek pana Zygmunta – Jan Druszkiewicz.
data publikacji: 2019-12-13 10:26
 
Wrzosowa Kraina ma już 15 lat!
Lokalna Grupa Działania Wrzosowa Kraina 6 grudnia obchodziła 15. lecie działalności. Uroczystość odbyła się w chojnowskim Domu Schrama. Wydarzenie było okazją do podziękowań, gratulacji i życzeń. - Jest to dla nas wielki zaszczyt i honor, że możemy państwa gościć w Chojnowie. Nasze miasto to najmłodsze dziecko Wrzosowej Krainy – mówił Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, który przywitał licznie przybyłych gości. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji dotyczącej ewaluacji i rozwoju Stowarzyszenia LGD. Podsumowania działań „Wrzosowej Krainy” dokonała prezes Barbara Sulma. Grupa partnerska powstała w 2004 roku, założyły ją trzy gminy wiejskie: Przemków, Chocianów i Gromadka, następnie dołączyły Chojnów, Bolesławiec i Lubin. Od 2015 roku „Wrzosowa Kraina” zaczęła obejmować swoim zasięgiem gminy miejsko – wiejskie Przemkowa i Chocianowa oraz gminę miejską Chojnów. Przez 15 lat funkcjonowania Stowarzyszenie pozyskało 27 mln złotych. Wsparcie uzyskało 86 projektów samorządowych i instytucji kultury, 19 dużych gospodarstw rolnych, 45 organizacji pozarządowych, 140 przedsiębiorców i wiele innych osób, które skorzystały z porad i pomocy ekspertów pracujących dla Wrzosowej Krainy. Stowarzyszenie zajmuje się głównie wdrażaniem dotacji programowych, działając na rzecz zrównoważonego rozwoju obszaru wschodniej części Borów Dolnośląskich. Prowadzi także szeroko pojęte inicjatywy promocyjno – edukacyjne mając na celu wsparcie przedsięwzięć i wydarzeń lokalnych społeczności. Szczególne podziękowania otrzymał zastępca dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Paweł Czyszczoń z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, którego wsparcie było i jest nieocenione dla pracowników Stowarzyszenia LGD. Wiele reprezentacji z gmin, miast, instytucji złożyło tego dnia na ręce pani prezes serdeczne życzenia i gratulacje. Stowarzyszenie Wrzosowej Krainy zapowiedziało kolejne interesujące projekty i programy, które będą w najbliższej przyszłości sukcesywnie wcielane w życie. Na mapie pozytywnych przeobrażeń jest Chojnów, dla którego powstała już baza pomysłów. Z niecierpliwością czekamy na ich realizację… Gratulujemy!
data publikacji: 2019-12-12 09:30
 
Inauguracyjna lekcja w nowoczesnej pracowni
W Szkole Podstawowej nr 4 znajduje się wiele klas wyposażonych w najwyższej generacji sprzęt, który usprawnia edukację. Do tej nowoczesnej kolekcji dołączyła nowa pracownia językowa, która wykonana została w ramach budżetu obywatelskiego. „Chojnowianie bliżej Europy” to projekt południowej strony miasta. Pokazowa lekcja dla gości w tym: Burmistrza Miasta Chojnowa Jana Serkiesa, Radnych, przedstawicieli rodziców oraz nauczycieli odbyła się 10 grudnia, przeprowadzili ją nauczyciele języków obcych: p. Sabina Kaszowska (j-angielski, j-niemiecki) i p. Jarosław Chęś (j-niemiecki, informatyka). Wszystkich przybyłych przywitała dyrektor SP4 p. Beata Miler – Kornicka: Dzisiaj chcieliśmy zaprezentować nowoczesną pracownię, która jest jedną z najnowocześniejszych w powiecie, a być może i w województwie! Nasze spotkanie podzielone będzie na dwie części. Pierwsza przedstawi możliwości tej pracowni. Druga będzie poświęcona naszym uczniom, mogącym uczyć się dzięki doskonałym akcesoriom naukowym – mówiła dyrektor SP4. Testowa lekcja bardzo zaciekawiła gości, ale przede wszystkim inspirowała dzieci, które świetnie radziły sobie z wykonywanymi zadaniami i ćwiczeniami. Wyposażenie pracowni wraz z innowacyjnym oprogramowaniem zostało zrealizowane przez firmę Mentor – Systemy Audiowizualne. Funkcjonalna przestrzeń wzbudza wiele pozytywnych odczuć. Warto podkreślić, że jej atuty w najbliższym czasie przełożą się na wyniki wychowanków SP4, którzy już teraz deklarują większą chęć nauki języków. Możliwości techniczne i słuchowo – wzrokowe wpływają na jakość nauki, która staje się przyjemnością, a nawet pasją dla uczniów. Życzymy wielu sukcesów w myśl słów: “Znajomość języków jest bramą do wiedzy.” ‒ Roger Bacon
data publikacji: 2019-12-11 16:11
 
Wigilijne spotkanie
11 grudnia w chojnowskim Domu Schrama odbyło się wigilijne spotkanie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz zaproszonych gości. Rodzinna atmosfera, piękne życzenia i wspaniałe muzyczne Jasełka zbliżyły w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!
data publikacji: 2019-12-11 13:46
 
Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 4!
Zdolni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie dumnie szturmują trudne i wymagające konkursy. Uczennice Eliza Laskowska i Julia Poznar dostały się do kolejnego – uwaga! - wojewódzkiego etapu zDolnego Ślązaka! Eliza mierzy swoje siły z matematyki i fizyki, Julia natomiast z geografii. To ogromny sukces Elizy i Julii, jak i całej szkoły! Do etapu powiatowego w Olimpiadzie Kopernika przeszli Eliza Laskowska z języka polskiego, matematyki i fizyki, Wojciech Marcinyszyn z matematyki, Maja Marysiewicz z języka niemieckiego i Martyna Merunowicz z ekologii. Wspaniałe wyniki są efektem wytrwałej nauki i pracy, jaką uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie realizują w programach naukowych. Gratulujemy! Życzymy kolejnych wielu sukcesów!
data publikacji: 2019-12-10 16:57
 
<< nowsze | 27  | 28  | 29  | 30  | 31 | 32  | 33  | 34  | 35  | 36  | 37  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie