Aktualności

Wyśpiewany sukces chóru Allegro!
W naszych czwórkowych szeregach można odnaleźć wiele niebiańskich głosów, które dały się poznać przy niejednym występie szkolnym i nie tylko. Większość z nich uczęszcza na cotygodniowe spotkania chóru „Allegro”. Chór kierowany przez pasjonata muzyki- pana Zenona Chmielewskiego, od wielu lat jest chlubą naszej szkoły, wciąż zdobywa najwyższe miejsca, osiąga sukcesy, dzięki czemu jest powodem wielu naszych uciech. I tym razem nie jest inaczej. Nasz chór wyruszył na podbój XII Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 24 i 25 stycznia w Miłkowicach. Do muzycznej rywalizacji przystąpiło wiele utalentowanych osóbek, w tym nasi chórzyści. Po wyśpiewanym boju, efekt reprezentantów SP4 był miłą niespodzianką! Czwórkowe Śnieżynki podbiły swym wykonaniem serca jury, a tym samym zdobyły zaszczytne III miejsce! W nagrodę za piękny występ otrzymały statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł! Wielkie brawa i serdeczne gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów!
data publikacji: 2020-01-29 11:38
 
Kochanym Babciom i Dziadkom
Kochamy was! Gromkim wyznaniem rozpoczęło się świętowanie Dnia Babci i Dziadka przez maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie. Spotkanie odbyło się 28 stycznia w Domu Kultury. Przedszkolaki pięknie przywitały przybyłych gości. Konferansjerzy urzekli swoim przygotowaniem i profesjonalizmem. Wspaniale zaprezentowały się wszystkie grupy. Wierszyki, piosenki i tańce wzruszały, bawiły i przede wszystkim wzbudzały podziw i dumę dziadków. Druga połowa spotkania poświęcona była talentom aktorskim. Odegrano bowiem piękne Jasełka. Wierszyki przeplatane kolędami bardzo podobały się gościom. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały 100 lat swoim kochanym Babciom i Dziadkom.
data publikacji: 2020-01-28 16:54
 
Perły Renesansu w Chojnowie
Przez ponad 50 lat istnienia Muzeum Architektury we Wrocławiu była gromadzona wystawa bogatej kolekcji grafik z XVI – XVIII wieku. Cenne miedzioryty i akwaforty powstawały na podstawie dzieł architektury, rzeźby i malarstwa oraz oryginalnych projektów wielkich mistrzów epoki odrodzenia. Repliki znamienitych geniuszy jak Michał Anioł, Giorgio Vasari czy Rafael Santi zdobią w obecnym czasie sale wystaw w Muzeum Regionalnym w Chojnowie, gdzie prezentowana jest kolekcja pt. „Dzieła Mistrzów Renesansu w grafice od XVI do XVIII wieku ze zbiorów Muzeum Architektury we Wrocławiu”. Wernisaż nietuzinkowej ekspozycji odbył się 24 stycznia. - To szczególne święto dla nas muzealników, bo nie mamy okazji na co dzień wystawiać prace Donato Bramante, a to jest bardzo duże wyróżnienie. Jesteśmy zaszczyceni państwa obecnością. Nie byłoby tej wystawy, gdyby nie wspaniałe zbiory Muzeum Architektury we Wrocławiu. Dzisiejsze spotkanie to pokłosie wielu lat współpracy między naszymi muzeami. – mówił dyrektor Muzeum Regionalnego w Chojnowie Mariusz Garbera. Na otwarcie ekspozycji przybyła kurator wystawy p. Beata Fekecz – Tomaszewska, która opowiedziała o poszczególnych elementach kolekcji, jak i o genezie jej tworzenia: - Czasy renesansu przyniosły znamienny zwrot w kierunku starożytności. A gdzie było to największe źródło, z którego artyści czerpali? Właśnie w Rzymie. Zaczęto doceniać, na fali zainteresowania starożytnością, relikty i resztki architektury starożytnej. O ile Florencja była źródłem myśli humanistycznej, pierwszym impulsem, gdzie tak naprawdę renesans się narodził, tak Rzym w tym czasie był miastem zapomnianym, zaniedbanym, opuszczonym. Architekci zaczęli wracać do Rzymu, aby studiować resztki budownictwa antycznego. Do Rzymu wrócił także papież. Pojawili się kardynałowie, za nimi pieniądze, dzięki którym wieczne miasto zaczęło się odradzać – tłumaczyła p. Fekecz – Tomaszewska, która jest także współautorką publikacji „Dzieła Mistrzów Renesansu w grafice od XVI do XVIII wieku” wraz z Olgierdem Czernerem. Wyjątkową perłą ekspozycji jest rycina autorstwa jednego z najwybitniejszych włoskich architektów – Donata Bramantego. Na krótki moment Muzeum Regionalne w Chojnowie staje się centrum odrodzeniowych dzieł sztuki, które warto zobaczyć na własne oczy. Polecamy!
data publikacji: 2020-01-27 13:49
 
„Malujemy samodzielnie i z pomocą”
27 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbył się wernisaż pt. „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Po raz dziewiąty zaprezentowane zostały prace plastyczne podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Legnicy. Zgromadzonych przywitała p. Agnieszka Tworzydło koordynator Galerii Młodych MBP: - Nasze wystawy rozpoczęły się w 2011 roku. Zaczynaliśmy od 15 osób, prezentując swoje prace. Inicjatorką ówczesnych prezentacji była pani Agnieszka Marczok – Mendosik, która dziś jest również z nami. W tym roku 46 osób wystawiło swoje prace. Wszystkim serdecznie dziękuję za te wyjątkowe prace. – mówiła p. Tworzydło. Opiekunowie placówek opowiedzieli o przebiegu wykonywania prac, które zainicjowane są właśnie dzięki zajęciom poświęcanym na rozwój kreatywności. Różnorodność technik oparta jest na cierpliwości i sumienności wszystkich wykonawców oraz na ich własnych propozycjach twórczych. Nowe pomysły w tym roku to m.in. tzw. „łapacze snów”, „zwierzątka z siana”. Warto podkreślić, że autorzy prac z roku na rok rozwijają swoje umiejętności i szkolą się na zajęciach poświęconych jednocześnie nauce i sztuce. Słodkie upominki wszystkim wykonawcom wręczyli dyrektor MBP Barbara Landzberg i radny Rady Miejskiej Chojnowa Mariusz Kowaczyk. W przyszłym roku odbędzie się 10. jubileuszowe spotkanie, na które już przygotowują się podopieczni wszystkich zaprzyjaźnionych z biblioteką placówek. Wystawa trwać będzie przez cały luty.
data publikacji: 2020-01-27 12:11
 
Z miłości do Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka to święto wzbudzające ogrom miłości, jaka wiąże dzieci z dziadkami. Jest także uhonorowaniem trudu pracy, jaki dziadkowie wkładają, aby pomóc w wychowaniu wnuków. 23 stycznia dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 wraz z nauczycielkami przygotowały artystyczne występy dedykowane babuniom i dziadziusiom. Piękne inscenizacje odbyły się na wielkiej scenie w Domu Kultury. Maluchy śpiewały, tańczyły, recytowały i składały życzenia swoim kochanym dziadkom. Każda grupa przygotowała oryginalny i niepowtarzalny program. Babcie były szczęśliwe, dziadkowie byli bardzo dumni, a dzieci tryskały radością. Święto Babci i Dziadka jest wyjątkowo piękną tradycją, która pielęgnuje najważniejsze wartości jak: miłość, szacunek i szczęście w relacji dziadkowie – wnuki.
data publikacji: 2020-01-23 15:36
 
<< nowsze | 19  | 20  | 21  | 22  | 23 | 24  | 25  | 26  | 27  | 28  | 29  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie