Albumy w kategorii "sztuka"

„Malujemy samodzielnie i z pomocą”
27 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbył się wernisaż pt. „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Po raz dziewiąty zaprezentowane zostały prace plastyczne podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Legnicy. Zgromadzonych przywitała p. Agnieszka Tworzydło koordynator Galerii Młodych MBP: - Nasze wystawy rozpoczęły się w 2011 roku. Zaczynaliśmy od 15 osób, prezentując swoje prace. Inicjatorką ówczesnych prezentacji była pani Agnieszka Marczok – Mendosik, która dziś jest również z nami. W tym roku 46 osób wystawiło swoje prace. Wszystkim serdecznie dziękuję za te wyjątkowe prace. – mówiła p. Tworzydło. Opiekunowie placówek opowiedzieli o przebiegu wykonywania prac, które zainicjowane są właśnie dzięki zajęciom poświęcanym na rozwój kreatywności. Różnorodność technik oparta jest na cierpliwości i sumienności wszystkich wykonawców oraz na ich własnych propozycjach twórczych. Nowe pomysły w tym roku to m.in. tzw. „łapacze snów”, „zwierzątka z siana”. Warto podkreślić, że autorzy prac z roku na rok rozwijają swoje umiejętności i szkolą się na zajęciach poświęconych jednocześnie nauce i sztuce. Słodkie upominki wszystkim wykonawcom wręczyli dyrektor MBP Barbara Landzberg i radny Rady Miejskiej Chojnowa Mariusz Kowaczyk. W przyszłym roku odbędzie się 10. jubileuszowe spotkanie, na które już przygotowują się podopieczni wszystkich zaprzyjaźnionych z biblioteką placówek. Wystawa trwać będzie przez cały luty.
data publikacji: 2020-01-27 12:07
 
Świąteczny wystrój w ŚDS nr 1
Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie wraz ze swoimi opiekunami pochwalili się pięknymi i pomysłowymi bożonarodzeniowymi dekoracjami. Rękodzieła ozdabiają cały budynek zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kolorowe przystrojenia świadczą o talencie i uzdolnieniach osób uczęszczających na zajęcia plastyczno - techniczne. Warto podkreślić pracę i kreatywność pracowników ŚDS, będących autorami oryginalnej szopki, drewnianych choinek i wszystkich motywów świątecznych upiększających ogród placówki. Zaangażowani podopieczni wraz z przyjacielską kadrą opiekunów stworzyli wyjątkowe kompozycje dekoracyjne, sprawiając, że nie tylko estetycznie wzbudzają podziw, ale i sprawiają, że świat staje się zwyczajnie piękniejszy. Gratulujemy! Życzymy Wszystkim Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia! Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, niebo, tłum, na zewnątrz i przyroda
data publikacji: 2019-12-20 14:39
 
Z daleka i z bliska
Miłość do natury, ciekawość fauny i flory, artystyczna wrażliwość i pasja złożyły się na wspólny mianownik wystawy trzech autorów – Ireneusza, Jakuba i Szymona Józefczuków. 23 listopada w Muzeum Regionalnym oficjalnie otwarto ekspozycję „Z daleka i z bliska Józefczuk i synowie”.
data publikacji: 2019-11-26 09:23
 
„Zamki i pałace” Jadwigi Stopy
Po raz drugi chojnowianka Jadwiga Stopa zaprezentowała swoje prace w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Po „Skrzydlatych i kudłatych” przyszedł czas na „Zamki i pałace”. Wernisaż malarki odbył się 19 września o godz. 18:00 w Galerii Młodych. Ekspozycja zawiera głównie widoki zamków i pałaców na Dolnym Śląsku, ale znajdują się także wyjątki powiązane z tematyką twierdz, fortyfikacji i grodów. - Jestem zaszczycona tak licznym przybyciem na mój wernisaż. Miałam w życiu szczęście spotkać na swej drodze wspaniałych ludzi. Te osoby dodają mi skrzydeł. Dlaczego „Zamki i pałace”? Ponieważ jest to historia naszych pokoleń, to co kiedyś było, co łączy nas z przeszłością i naszym dziedzictwem kulturowym bardzo mnie inspiruje i ciekawi. – mówiła Jadwiga Stopa. Obrazy zaprezentowane w „Galerii Młodych” ukazują jeszcze istniejące piękne budowle lub ich ruiny, którym autorka nadała nowe życie i wplotła mnóstwo kolorystycznego ciepła w swoje wizje. Znalazły się także wyjątki jak słynny Malbork. Impulsem były początkowo pałace, później kolekcja powiększyła się o kolejne widoki. Ekspozycja zawiera malarskie interpretacje mi.in.: pałacu w Budziwojowie, Rokitkach, Niedźwiedzicach, chojnowskiego zamku Piastów legnicko – brzeskich. Wśród barwnych dworskich pejzaży znalazły się także konterfekty o tematyce legendarnej i baśniowej. - W mojej głowie są kolejne projekty. Na pewno będę kontynuować temat zamków i pałaców. Może rozszerzę swoją kolekcję o obrazy prezentujące piękne miejsca na świecie – mówiła autorka wystawy. Malarka podziękowała wszystkim tym, którzy wspomogli ją w projekcie artystycznym. Wernisaż zwieńczył poczęstunek w miłym gronie przyjaciół.
data publikacji: 2019-09-20 10:31
 
Gliniane warsztaty w muzeum
Ostatni sierpnia był zdecydowanie artystycznym dniem dla uczestników warsztatów rzeźbiarskich dla dorosłych pt. ”Płaskorzeźba” prowadzonych przez Grzegorza Niemyjskiego. Od godz. 9:00 do godz. 13:00 w lapidarium Muzeum Regionalnego trwały twórcze zajęcia, których wynikiem są kreatywne gliniane płaskorzeźby.
data publikacji: 2019-09-03 08:59
 
<< nowsze | 1  | 2 | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie