Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Nasz wokalny ambasador w TVP


O Michale Kowalczyku – uczniu Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie - śledzący media społecznościowe, czytają wiele. O jego wokalnych sukcesach rozpisuje się też lokalna prasa. Michał ma już na swoim koncie mnóstwo prestiżowych nagród i tytułów, a jego muzyczna ścieżka dopiero się zaczyna i najwyraźniej wiedzie w kierunku ogólnopolskiej popularności. 


20 lutego 2023 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbył się Koncert Galowy w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym „ZAPORA – NIGDY SIĘ NIE PODDAM”. W koncercie obok znanych już nazwisk, udział wzięli laureaci Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rosiewicza „Kima” - wśród nich zdobywca GRAND PRIX Michał Kowalczyk.


VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rosiewicza „Kima” składał się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim, w których wzięło udział ponad 1100 wokalistów z całej Polski. Podczas przesłuchań, które odbywały się od maja do września 2022 roku organizatorzy zaprosili wybranych wykonawców na przesłuchania finałowe, które odbyły się w dniach 16-18 lutego 2023 r. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Jury w składzie: 
• Małgorzata Chyła - przewodnicząca Jury - Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
• Mateusz Prendota - Dyrektor Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
• Jerzy Łysiński - Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków
• Janusz Wierzgacz - Kierownik Chóru Opery Krakowskiej, Dyrygent Chóru Akademickiego UJ, Wiceprezes Stowarzyszenia Passionart
• Dominika Jamrozy - Zastępca Dyrektora ds. programowych w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, teatrolog


Przesłuchało ponad 300 osób i przyznało nagrody oraz wyróżnienia w 4 kategoriach wiekowych solistów, zespołów i chórów. Grand Prix Festiwalu w tym Nagrodę Fundacji Armii Krajowej w Londynie otrzymał Michał Kowalczyk. Michał wraz z pięcioma laureatami z różnych kategorii otrzymał wówczas zaproszenie do udziału w Koncercie Galowym w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym „ZAPORA – Nigdy się nie poddam”, który odbył się w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. 


Emisja koncertu odbędzie się 1 marca 2023 roku o godzinie 19:00 w TVP 3 w paśmie ogólnopolskim. 
Warto zanotować! 

BRAWO MICHAŁ!

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie