login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Promocja -

Aktualności

Pod biało-czerwoną
Weź udział w patriotycznej inicjatywie pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/
data publikacji: 2020-10-15 13:42
 
ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM. Nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego.
Od początku września br., funkcjonuje nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego. Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji (WCR), w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności, to tylko niektóre ze zmian, które dostępne są dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim. Wprowadzane zmiany, są odpowiedzią na wnioski osób, które ubiegały się lub ubiegają się o służbę w Wojsku Polskim. Jednym z czynników zniechęcających do służby był zbyt długi termin jaki upływał pomiędzy złożeniem wniosku, a ukończeniem szkolenia i złożeniem przysięgi wojskowej. W oparciu o nowe rozwiązania, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie prowadzi nabór m.in. do służby przygotowawczej oraz Terytorialnej Służby Wojskowej.
data publikacji: 2020-10-15 11:00
 
,,Wrzosowa Kraina' informuje
Stowarzyszenie LGD ,,Wrzosowa Kraina' przystępuje do wydania broszury promującej lokalnych producentów, wytwórców oraz pasjonatów z obszaru Wrzosowej Krainy. Publikacja stanowić będzie świetną formę promocji lokalnego rynku jak i całej gminy. Zapraszamy!
data publikacji: 2020-10-09 12:29
 
Koncert Zespołu Niewinni w Jubilatce
3 października o godz. 20.30 w kawiarni Jubilatka zagra Zespół Niewinni. Cena biletu – 20 zł. Zespół Niewinni wykonuje akustycznie lub elektrycznie przeboje polskiego rocka, oraz klasyki bluesa, rocka i pop-rocka. Niewinni występują w trio lub kwartecie z gościnnym udziałem drugiego gitarzysty. W repertuarze utwory takich wykonawców jak m.in. Dżem, Oddział Zamknięty, Strachy na Lachy, Wilki, T.Love, Perfect, Breakout, Lady Pank, Blues Brothers, Eric Clapton, Jimi Hendrix, Lynyrd Skynyrd, The Rolling Stones, Elvis Presley, The Beatles, i inni… Zapraszamy w imieniu organizatorów.
data publikacji: 2020-09-29 09:36
 
IX Legnicki Festiwal Romansu Polsko-Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tegorocznego IX Legnickiego Festiwalu Romansu Polsko-Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej, który przez pandemie koronawirusa się nie odbył. Został jednak nagrany ONLINE - dzięki pomysłodawcy festiwalu prof.Tadeuszowi Samborskiemu, a także dzięki twórczemu wkładowi polskiej aktorki Aurelii Sobczak. Miasto Chojnów również uczestniczyło w barwnym projekcie muzycznym.
data publikacji: 2020-09-28 13:22
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie