Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

„Słoneczko” pożegnało lato

Żłobek Miejski „Słoneczko” po raz drugi pożegnał lato w Chojnowie. 20 września na placu obok placówki odbył się festyn oficjalnie kończący najgorętszą porę roku. Atrakcji nie brakowało. Każdy znalazł coś dla siebie. Zachwyciły występy dzieci. Zespół Brooklyn zaprezentował w kilku kategoriach wiekowych taniec disco. Artystycznie uraczyły również dzieci ze świetlicy SP4 uświetniając wydarzenie przygotowanymi na tę okazję piosenkami. Na imprezę przybyli także strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Chojnowie. Niebywałą atrakcją była przejażdżka podnośnikiem w górę i oglądanie samochodów pożarniczych z bliska. Nie zabrakło bajkowych inscenizacji, o które zatroszczyły się panie z MBP w Chojnowie. Bawiono się w „Lokomotywę” i „Rzepkę”. Rodzice i dzieci doskonale wpasowali się w role słynnych postaci z utworów Juliana Tuwima. Jak festyn to muszą być konkursy i loterie. Wspólne zabawy integrowały, uczyły i przede wszystkim wprawiały w radosny nastrój. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele klubu sportowego Zagłębia Lubin ze słynnym Krecikiem, który zainspirowany tańcem Brooklynu postanowił wstąpić do zespołu. Smakosze nie mogli narzekać. Na stosikach królowały smakołyki od zdrowej żywności po pyszne ciasta i tradycyjne polskie jadło. Było tanecznie, śpiewnie, sportowo, smacznie i odlotowo…!

2019-09-23 10:29

Wernisaż Szkło - Kiczura

Wernisaż Szkło - Kiczura

2019-09-16 10:43

W sercu miasta rozegrała się akcja „Katarynki”

12 września na chojnowskim Rynku, przy specjalnie przygotowanej inscenizacji, odbyło się finałowe Narodowe Czytanie 2019 – Nowele polskie. „Katarynkę” Bolesława Prusa zaprezentowali mieszkańcy miasta i gminy. Wydarzenie propagujące znajomość literatury narodowej przez chwilę przeniosło chojnowian w epokę XIX wieku, w której to toczy się akcja jednej z tegorocznych „Noweli polskich”. „Katarynka” napisana została w 1880 roku. Lektura ma zaledwie kilku bohaterów. Samotny prawnik pan Tomasz mieszkający w Warszawie nienawidzi dźwięku katarynek. Wszystko zmienia się, gdy mężczyzna dostrzega, że dźwięk wydawany przez ów instrument muzyczny uszczęśliwia dziewczynkę, która jest niewidoma. Swoje refleksje „Literatura jako zadra” dotyczące lektur przedstawił Stanisław Horodecki. Spotkanie urozmaiciły występy uczestników Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło „Pejzaże polskie głosem i muzyką malowane”. O oprawę muzyczną spotkania zadbali Mateusz Bojda grający na saksofonie i Piotr Gościniak grający na akordeonie. 📖📚📖Udział w „Narodowym Czytaniu” wzięli: Katarzyna Burzmińska, Lucyna Setla-Bar, Mariusz Garbera, Krystyna Czapska, Elżbieta Świerczek, Hanna Kądziołka, Michał Piróg, Natalia Zachary, Paulina Fudala, Klaudia Korniłowicz, Barbara Karasek, Adam Swatek, Małgorzata Cieśla. Wszyscy biorący udział otrzymali upominki książkowe, które wręczył Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies. Organizatorzy: MBP w Chojnowie, MOKSIR Chojnów. Partnerzy: SP3, SP4, PZS w Chojnowie.

2019-09-13 11:21

Awans wojskowy Porucznika Czesława Bielawskiego

Awans wojskowy Porucznika Czesława Bielawskiego 12 września Porucznik Czesław Bielawski oficjalnie przyjął awans wojskowy. Żołnierz Armii Krajowej został mianowany na stopień porucznika decyzją Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Akt mianowania wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Głogowie ppłk Jerzy PIĘTA. Gratulacje panu porucznikowi złożyli burmistrz Jan Serkies i sekretarz Brygida Mytkowska. - W imieniu władz samorządowych, mieszkańców Chojnowa i swoim własnym serdecznie gratuluję awansu i dziękuję za codzienną pracę na rzecz miasta. Awans na porucznika to dowód na wysoką ocenę dokonań, ale przede wszystkim dziękujemy za szacunek, oddanie i umiłowanie Ojczyzny - mówił burmistrz. Pan Czesław Bielawski pochodzi z Kresów Południowo – Wschodnich. Urodził się 23 czerwca 1927 roku w Monasterzyskach. W miejscowości tej było duże zgrupowanie żołnierzy Armii Krajowej wraz z dowództwem. Pan Czesław rozpoczął swą edukację w roku 1934. Zakończył ją w roku 1942, podczas okupacji niemieckiej. Otrzymał świadectwo 7 – klasowej polskiej publicznej szkoły powszechnej pisanej w górnej pozycji po niemiecku, a w dolnej po polsku. W 1953 roku w Chojnowie zawarł związek małżeński z panią Danielą Równanek, z którą przeżył ponad 65 lat. Państwo Bielawscy otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i obchodzili uroczyście swoje Złote Gody. W 60. Rocznicę ślubu biskup legnicki złożył małżonkom gratulacje i podziękowania. 65. lecie odbyło się w gronie rodziny. Dochowali się trzech córek, dwóch wnuczek, trzech wnuków, jednej prawnuczki, która jest uczennicą 1 klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, w drodze jest kolejne potomek. Serdecznie gratulujemy Panu Porucznikowi Czesławowi Bielawskiemu i życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

2019-09-12 15:15

Kobiece spojrzenie na damski świat – spotkanie „Niezły Młyn, czyli Atrakcyjna Ja”

Po raz pierwszy w Chojnowie odbyło się spotkanie pilotażowe „Niezły Młyn, czyli Atrakcyjna Ja”. 9 września w restauracji Niezły Młyn podczas mini konwencji panie w różnym wieku zebrały się, aby porozmawiać o modzie, stylu i dobrym samopoczuciu. Porad stylistyczno – wizażowych udzieliła doradca wizerunku Jolanta Watral, natomiast warsztaty treningu personalnego poprowadziła coach Małgorzata Stanberg. - Chcemy dziś paniom pokazać jak ważne jest, aby mieć motywację do pracy, jak istotna jest nasza prezencja i samozadowolenie. Mam nadzieję, że to spotkanie będzie dla pań owocne, że będzie szansa, żeby coś zmienić. Najważniejsze w tym wszystkim jest utrzymanie nawyków. Wszystko leży w nas. Nie ma kobiet brzydkich, są kobiety zaniedbane. – mówiła prowadząca spotkanie Dorota Książek. „Każda kobieta powinna mieć dwie rzeczy: klasę i urok” jak twierdziła Coco Chanel, dlatego spotkanie rozpoczęło się od 5 kroków udanej stylizacji: - Nie mam ambicji zmieniania kogokolwiek, chciałabym jedynie zainspirować, podrzucić jakąś myśl, podzielić się swoim doświadczeniem i ewentualnie wpłynąć pozytywnie swoją energią na którąś z pań. Moja droga do zmiany zaczęła się 10 lat temu i trwa do dziś. Wiem, że każda zmiana jest dobra, bo niesie ze sobą nowe sytuacje, inspiracje, musimy troszkę się do nich dostosować i znaleźć w sobie nowe nawyki. Nie bójmy się zmian! – mówiła osobista stylistka Jolanta Watral. Kolejnym punktem spotkania był rozwój osobisty i jego istotny wpływ na poczucie kobiecości w codziennym życiu: - Po co jest ta atrakcyjność, dlaczego chcemy się podobać? Przede wszystkim dla siebie. Dlaczego? Żeby fajnie się czuć. A jeśli dobrze się czujemy, to jak reaguje otoczenie? Uśmiecha się! Cechą atrakcyjności jest uśmiech. Często w tym ferworze ludzie mają zatroskaną twarz. Chodzi o to, żeby utrzymać w sobie pozytywny nastrój i mieć w sobie myśli, które nas motywują, a nie dołują – mówiła coach Małgorzata Stanberg. Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką, jaką były wylosowane przez uczestniczki vouchery na spotkania ze stylistką i trenerem personalnym.

2019-09-10 12:34

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie