Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

„Wilki” w Chojnowie

Formacja „Wilki” była pierwszą gwiazdą Dni Chojnowa 2019. Koncert rozpoczął się od spotkania z żoną Roberta Gawlińskiego – założyciela rockowej grupy, która przywitała zgromadzoną publiczność: - Niewiele jest takich zespołów jak ten! Niewielu zespołom udaje się przez 27 lat utrzymywać na szczycie. Niewielu się udaje cały czas elektryzować publiczność i niewiele zespołów ma takie przeboje, które zostają naprawdę głęboko w serduchu przez cale lata – mówiła Monika Gawlińska. Zagrali największe przeboje „Baśka”, „Urke”, „Na zawsze i na wieczność”, a także utwory z najnowszej płyty. Półtoragodzinne spotkanie zakończyło się życzeniami lidera grupy: „Bądźcie szczęśliwi i otaczajcie się przyjaciółmi” - mówił Robert Gawliński. Koncert został doceniony przez licznie zgromadzoną publiczność. Dziękujemy!

2019-06-10 10:20

W hołdzie wszystkim mamom…

„Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę” – ten słynny cytat Matthewa Arnolda opisuje mamy w sposób doskonały. Mamy nie można zastąpić. Jej dobroć, miłość i wierność są niepowtarzalne. Dlatego każdego roku 26 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Matki. Święto to jest symboliczne, każdego dnia bowiem należy pamiętać o nieocenionych uczuciach, jakie mamy przekazują swoim dzieciom… 27 maja z okazji Dnia Matki w Miejskim Domu Kultury odbył się koncert na cześć wszystkich mam. Przybyłych gości przywitał Stanisław Horodecki dyrektor MOKSiR: - W maju, kiedy wszystko budzi się do życia, odradza się cała natura, jest tak radośnie i ciepło, pachną miliony kwiatów… składamy głęboki ukłon, hołd naszym mamom. Dzisiejszy koncert, to tego hołdu drobny element. Stało się już taką małą tradycją, że corocznie zapraszamy na koncert dedykowany kochanym i drogim rodzicielkom – mówił Stanisław Horodecki. Spotkanie rozpoczęło się od mini recitalu Juranda Kowalskiego, autora ponad 150 piosenek. Zabrzmiały autorskie utwory o mamie, a także o grodzie nad Skorą. Drugą odsłoną koncertu był występ chojnowskiego chóru Skoranta pod batutą Piotra Koziara. Założycielka chóru Krystyna Czapska zaprezentowała dwa utwory indywidualnie. Jak co roku odbyło się także losowanie nagród niespodzianek. Szczęśliwie obdarowanych zostało jedenaście pań. Koncert zakończył się dwukrotnie wykonaną piosenką „Wśród tylu dróg” chóru Skoranta. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!

2019-05-28 11:25

Majówka w rytmach bluesa i zorby

Majówka na chojnowskim Rynku rozpoczęła się od koncertu zespołu Jawor Blues Browar Band. Chojnowsko – Jaworska formacja zaprezentowała utwory bluesowe i rockowe. Repertuar zawierał poza piosenkami autorskimi także znane covery. Warto podkreślić, że JB Band debiutował w Chojnowie wraz z nowymi członkami zespołu. Występ został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy, były brawa i bis! W świat mieszkańców Hellady przeniósł Chojnowian zespół Mythos. Grecka muzyka od razu poderwała publiczność do tańca. Barwny koncert stał się niczym majowa sjesta. Słynna Zorba wyraża „radość i braterstwo” i w takim właśnie tańcu wzięli udział przybyli na Rynek goście. Mythos wykonali utwory dawne, nowoczesne i autorskie w języku polskim i greckim. Grupę pożegnały gorące brawa chojnowskiej publiczności, za którą otrzymała taneczny bis!

2019-05-06 09:15

Chojnowskie Buenos Aires

Argentynka Vanesa Harbek wraz z zespołem zabrała przybyłych na koncert 10 marca do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie na mentalną podróż do Bueos Aires. Tematem przewodnim muzycznego spotkania były tanga i ich instrumentalne, wokalne i eteryczne doznania. Aktualnie Vanesa Harbek odbywa czesko - polską trasę koncertową pt. „Tango”. Chojnów był trzecim miastem, które odwiedziła argentyńska wokalistka i gitarzystka wraz z muzykami: Tomaszem Dominkiem grającym na instrumentach perkusyjnych, gitarzystami Krzysztofem Piaseckim i Łukaszem Gorczycą. Występ inspirowany był tangiem, które notabene jest wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Pierwsza część brzmieniowego pokazu składała się na kompozycje z płyty, która swoją oficjalną premierę będzie mieć 19 marca br. Druga część koncertu była akustycznym graniem klasyków „smutnej myśli, którą się tańczy”. Tango to taniec traktujący o miłości, namiętności, pasji pożądania. To improwizacja uczucia niesionego przez silne emocje. To temperamentna żądza lub uczuciowy zawód przepełniony bólem… Artystka kilka utworów melancholijnie zadedykowała swoim bliskim. Poruszyła także temat smutku, który niekoniecznie musi być bilansem strat miłosnych turbulencji. - Tęsknie za moją ojczyzną, za moją rodziną i przyjaciółmi. Inspiracja właśnie tej piosenki zrodziła się nostalgicznie po podróży do mojego rodzinnego domu. Brakuje mi Argentyny – mówiła wokalistka. Koncert „Tango” był połączeniem klasycznego grania z nowoczesną nutą jazzowej i bluesowej muzycznej kreacji. Argentyński klimat zdecydowanie na chwilę wkradł się do chojnowskiego Domu Kultury, jak i do serc słuchaczy…

2019-03-11 12:14

O śpiewie, który uczy…

Pracownia Wokalna Agnieszki Justyny Szumiło oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprosili 23 lutego o godz. 12.30 wszystkich miłośników dziecięcych koncertów na muzyczne spotkanie pt. „Zimowe Iskierki Muzyczne”. Głównymi bohaterami wydarzenia byli uczniowie PWAJSz. Zgromadzoną publiczność przywitała Agnieszka Justyna Szumiło: - Przygotowaliśmy dla państwa muzyczną ucztę, aby nacieszyć rodzicielskie serca. Tradycją pracowni wokalnej jest to, że po zakończeniu długiej edukacji uczniów dziękujemy sobie wspólnie za współprace i naukę, i tak też stanie się dzisiaj. Chciałabym zaznaczyć, że dzieci, poza tym, że uczą się śpiewać często wykonują przemiłe akcenty, czasem przynoszą laurki, upieką ciasteczko, namalują obrazek, to są cudowne i czarodziejskie chwile, które dodają sił do codziennej pracy, poprawiają humor po trudach każdego tygodnia. - mówiła p. Agnieszka Justyna Szumiło. Koncert rozpoczął się od repertuaru przygotowanego przez najmłodszych. Dzieci nie tylko pięknie śpiewały, ale też prezentowały swoje obycie sceniczne. Odważnie poruszały się na wielkiej scenie, a gdy zdarzyła się chwila większego stresu, wspierały się wzajemnie wspólnym tańcem, uśmiechem czy uściskiem dłoni. To bardzo ważne, jak podkreśliła p. Szumiło dla młodych wykonawców, że potrafią się wspierać zwłaszcza w najtrudniejszym momencie, gdy trzeba wyjść na scenę, zmierzyć się z piosenką i większą publicznością. Po najmłodszych przyszedł czas na występy średniej grupy, która odważniej przechodziła z repertuaru dziecięcego na dojrzalszy. Najstarsi wychowankowie pracowni zmierzyli się z utworami trudnymi i bardzo popularnymi. Zabrzmiały „To nie ja byłam Ewą” Edyty Górniak, „Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak czy „Miasto” Ani Iwanek, Pati Sokół i Piotra Cugowskiego. Indywidualne występy zwieńczone zostały pokazem ćwiczeń muzycznych oraz wspólnym wykonaniem dwóch piosenek. Ostatnia „Weź nie pytaj” Pawła Domagały, została wybrana właśnie przez wychowanków pracowni wokalnej, która szczególnie przypadła małym i dużym artystom do gustu.

2019-02-25 14:39

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie